Bolesť obličiek?

Eva6

Ja som tiež prvotným bolestiam neprikladala veľkú váhu, mala som skúškové a v práci toho veľa tak som nemala čas. Pila som urologický čaj a kúpila som si tie tabletky s brusnicami, neviem už ako sa volajú. Čaj a tabletky mi to len potlačili na pár dní, ale keď to potom prepuklo, tak to stálo za to.. Ale pitím urologického čaju určite nič nepokazíš, no nie je to riešenie štádiu zápalu či bolesti! Ak by sa objavili problémy pri močení, čo i najmenšie, treba okamžite ísť na pohotovosť. Ja som už tak vytrénovaná, že ako cítim len najmenší problém, tak idem k lekárovi. Dostanem ATB a minule mi zabrali do jedného dňa, lebo som to nenechala zájsť do extrému :)

bolesť123

Eva6 ak sa môžem opýtať, predchádzala tomu nejaká slabšia bolesť alebo to prišlo tak zrazu? ... Ked ma to začalo bolieť včera večer, dnes by to už bolo horšie?

bolesť123

u mňa to tiež nieje nejaká strašná bolesť, zatiaľ, ale bojím sa aby sa to nezhoršilo lebo ma čaká skúška

určite pojdem k lekárovi hneď ako dojdem domov, lebo teraz som na internate, tak neviem, či zájsť večer na pohotovosť alebo veriť že sa to nezhorši

nemám žiadne iné príznaky, žiadne problémy pri močení,ani neviem kde by som tu obličku mohla prechladnuť, tak ja teda ozaj neviem

pijem urologický čaj, poznáte aj niečo iné čo pomáha ak by to bola oblička?
a ak to nie je oblička čo s tým?

Eva6

Ja som mala pyelonefritídu a je to oveľa oveľa horšia bolesť ako bolesť krížov. Bolel ma celý chrbát, brucho, nevládala som ani zdvihnúť nohy a obuť si papuče, nevládala som ani chodiť. Mala som 40°C teploty, vracala som, mala som také zimnice, že sa so mnou triasla celá posteľ. Myslela som, že odbíja moja posledná hodina, namiesto normálneho moču som "cez žiletky" cikala krvavú želatínu. Čiže bolesť krížov a obličiek by si určite skoro rozoznal/a. V každom prípade treba navštíviť lekára a určite žiadnu bolesť nepodceniť.

Mic-Mac

Hh ked som si tuto temu precital myslel som ze som ju zalozil ja.. Tiez ma boli oblicka na pravej strane tiez druhy den x) Ale zatial tomu nedavam velku vahu bolest nie je neznesitelna skor to ani neni bolest len ju proste citim.. tu oblicku.. Pri zapale obliciek by si mala mat aj ine priznaky ako bolest obliciek.. sfarbeny moc atd.
Ja to mam pravdepodobne z vonkajsieho pocasia trosku som vymrzol u mna je to normalne neviem ako u teba

VTomi

Pri obličkách ide o silnú bolesť, oveľa silnejšiu ako pri bolestiach krížov. A bolí to skôr na strane, na bokoch. Najlepšie sa to vyšetruje nielen močom, ale najmä ultrazvukom. Neodkladaj vyšetrenie. Ozaj, zažili ste už niekto obličkovú koliku? Ja áno, a ďakujem pekne, viac si neprosím...

Maros75

Mna bolia krize,ale ja mam poskodeny stavec v tej oblasti.Bolest vznika pri pohybe a prechadza mi akoby az do mechura.
Urcite sa daj vysetrit.Daj si spravit test mocu.

bolesť123

áno, to som už čítala, v podstate nemám žiadne iné príznaky že by to boli obličky ... tak teda neviem.
Preto som chcela skôr nejaké osobné skusenosti

Maros75

Zápal obličiek
Príznaky
Príznaky sa dosť odlišujú v závislosti od druhu infekcie a zápalu. Najbežnejšie sú tieto dva typy:

Pyelonefritída – silná bolesť v boku, zvyčajne na obidvoch stranách. Nutkanie na močenie a pálenie pri močení, vysoké teploty, zimnica, nevoľnosť a vracanie
Glomerulonefritída – bolesti hlavy, celková únava, neurčité bolesti chrbta, ranné opuchy tváre a stupňujúce sa opuchy dolných končatín počas dňa, jantárový alebo červenkastý moč

Čítajte viac: primar.sme.sk