operacia predny krizovy vaz kolena LCA

Príspevok v téme: operacia predny krizovy vaz kolena LCA
MatejZV

Zdravim..prave som absolvoval operaciu predneho krizoveho vazu LCA ..som skoro tyzden po operacii..je normalne ze to koleno este tazko dviham ked lezim ? rehabilitacna sestra povedala ze mam cvicit cvicit cvicit..ale ja sa bojim ze sa nieco v kolene poškodí..a este by ste mi sem mohli napisat niake typy..co robit po operacii a ako najlepsie zvladnut prvy mesiac

Samo284

Dobrý den dňa 12.1.2016 som bol na operácii Lca mám problém zohnut nohu keď ležím ako keby mi tam niečo branilo svalstvo mi ochabuje doktor mi povedal ak sa to nezlepší pôjdem na 3 operáciu natiahnutie svalu aby sa vrátila ohybnosť kolená nevie mi niekto poradiť o aký tip operácie ide dakujem

Marci11

Ahoj Matej, ja som iba pár dní po operácii LCA, konkrétne operovali ma v piatok (10.2.11) a v sobotu som už bola doma. Bolesti nemám, iba občas pocítim mierne pichnutie. Snažím sa každý deň cvičiť podľa pokynov, ktoré mi dal lekár, ale nie cez bolesť a tlak v kolene. Tiež sa mi ťažko dvíha noha z podložky, ale asi je to normálne. Keď sa svalstvo posilní určite to pôjde lepšie.
Je v poriadku, že doma neobsedíš, ale musíš dodržiavať pokyny a nepresilovať operovanú nohu, chodiť len s ortézou a pomocou barlí. Prajem skoré zrehabilitovanie.

MatejZV

No tak ja som tuto operaciu LCA celkom dobre zvladol..po tyzdni som doma..teraz to tam popichuje troska..vkuse beham po byte..malo obsedim..je niaka sanca ze sa ta titanova skrutka povoli ? No ja cvicim ale velmi nechcem cez bolest aby sa to neposkodilo niako

lucia335

prve tyzdne su najtazsie co sa tyka bolesti, prekonavania a celkovo. to ze ta to boli je prirodzene, spoluhracka takto mesiac sa bala poriadne postavit so 100% istotou a nakoniec sa jej utvrdilo ze je to len o hlave ze sa len balaa, makala makala vyposilovala si to koleno a za pol roka ficala na ihrisku jak diva...tak snad aj tebe pomoze cvicit ale ked je to neznesitelna bolest tak to nenehaj tak, ja som len po artroskopii stenala od bolesti.prvy tyzden..drzim palcee