Viazanie noh

gergel

A na to sa dava injekcia aj pred operaciou na riedenie krvi nie?to je na tu trombozu tiez ze?A inak nechapem ked sa toto vsetko urobi aj tak sa stavaju tie trombozy ludom?Kua normalne sa bojim ist na operaciu teraz :(

llek

Perioperacne obdobie je cas tesne pred operaciou a potom po operacii. Nechce sa mi verit, ze by nikde nebolo napisane, ze jednou z castych pooperacnych komplikacii je tromboza. Bandaz noh a podkozne heparinove injekcie (ludia tomu hovoria vcelicky) je nevyhnutna prevencia trombozy po operacii. Ked niekto ide na operaciu, tak sa na rizika v suvislosti s danou operaciou ma pytat lekara, co ho bude operovat. V sucasnosti kazdy pacient pred operaciou podpisuje informovany suhlas, co znamena ze informovany pacient pisomne suhlasi s danym vykonom. Informovany pacient-to znamena, ze vie aku operaciu podstupi a ake su s tym spojene rizika.

gergel

Ako nikde sa o tom ani nepise,aj som chcel vyguglit a nikde nic.Preco sa o tom neinformuje?Mi to pripada aj ako ked nepisu nikde o rizikach operacii co sa moze vsetko stat to zamlcuju.A co to je to perioperacne obdobie co si pisal?

llek

Je to prevencia vzniku trombozy v perioperacnom obdobi, je to standardny postup a bolo by to pochybenie, keby sa to neurobilo