Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Búšenie srdca, nočné potenie

Príspevok v téme: Búšenie srdca, nočné potenie
Adri123

Dobrý deň, chcem sa spýtať či má niekto podobný problém. zhruba pred rokom som sa v noci začala budiť na to, že mi rýchle bije srdce. navštívila som lekára a konštatoval, že mám mierne zrýchlený pulz. keďže tieto stavy sa nezlepšovali tak som vyhľadala internistu ktorý konštatoval, že Ekg aj Echo boli v poriadku, 24 hodinový holter na meranie tlaku poukázal na mierne zvýšené hodnoty TK / cez deň 140-150/90-95 /, doktorka mi nasadila lieky / Tarku / a ubezpečila ma, že som mladá / 30 rokov / a nemám sa znepokojovať, že treba začať viac sa pohybovať, športovať, upraviť stravu a tlak sa upraví. Zhruba 3/4 roka som mala pokoj cítila som sa v pohode. posledné 3 týždne však v noci neviem spať, som príšerne unavená no napriek tomu keď si ľahnem tak mám oči ľudovo povedané ako \\\\\\\"reflektory\\\\\\\". ak aj zaspím zobudím sa na to, aký mám rýchly pulz a celá sa spotím. snažím sa vždy kľudne dýchať a po chvíli to prejde, znovu zaspím ale takýto stav sa po 1-2 hodinách zopakuje. potom sa už aj bojím spať, aj tak mám hlavu ako keby som sa práve mala učiť na skúšku, proste nedokážem už zaspať. Keď som bola s týmto problémom za mojou internistkou urobila mi opakovane Ekg, Echo a povedala, že hodnoty mám ukážkové. vraj sa jedná o psychiku. neviem či sa mám s takýmto vyjadrením uspokojiť, pomaly tomu už začínam veriť, nakoľko vždy keď sa blíži večer sa normálne bojím ísť spať, že sa tie stavy znova zopakujú. ráno som unavená, nevládzem stáť na nohách, cítim v nich kŕče a celkovo som slabá. Poraďte mi ako s tým mám bojovať. Sama viem, že pokiaľ som vedela v noci normálne spať tak aj hodnoty tlaku boli vždy ideálne dokonca mi lekárka znížila dávku na minimum, ale teraz sa tie problémy opätovne objavujú, a ja neviem ako s tým bojovať. Ďakujem vám za rady

Jakes321

Ahojte.
Nie len u žien to môžu byť hormóny, ako už bolo napísané, tak významne môžu ovplyvniť hormóny štítnej žľazy a aj nadobličiek. Ale to je len časť, ostatok, a aj tieto hormóny treba doriešiť u lekára. Zlý psychický stav, nadmerný stres, nedostatok spánku, a ešte k tomu stres pred spaním, strach z toho, čo bude v noci, opäť len zrýchlený pulz, ďalšia cesta k vyššiemu tlaku ... no ono to môže byť začarovaný kruh. Búšenie srdca môžu mať mladí, starí, strední, ... všetci Niečo o búšení je aj tu... (zdravoteka.webnoviny.sk). A hej, nemusí to byť v mladom veku nič. Môže to byť aj z cýst, pri ovulácii, aj v tehotenstve. Hormóny sú už také. Ale, môže to byť aj ochorenie, alebo iná porucha ... Treba to dorišeiť, hlavne, ak to trvá dlho a nič nepomáha ... opakovane za lekárom a nech hladá, čo treba .... pri tachykardii v pokoji, u niekoho môže vyvolať subjektívne ťažkosti 100 pulzov, u niekoho 90 a niekto si nevšimne ani 120 pulzov, každý človek je iný, ... ale ak to trvá dlho, vyčerpáva to ...

bugriš

Dobrý deň prajem.
čítajúc Váš článok sa mi sčasti zdalo akoby som to písal ja. V nedávnej minulosti som mal totiž podobné pocity a klasická medicína , ani alternatívne metódy mi moc nepomohli, rsp. len sčasti. Ja som po rôznych pokusoch
začal užívať Biobran .Myslím ,že mi pomohol i keď to chvíľu trvalo (ca. 3 mesiace),kým som sa uzdravil. Nájdete to na i-nete. Názor Vašej lekárky nemusí byť nesprávny. Záleží aj na tom ako žijete.
Či máte dlhodobo stresujúcu prácu ,alebo okolnosti ,ktoré k tomu vedú. U mňa okrem tohto činiteľa sa pridružili aj opakovane nedoliečené virózové ochorenia. To môže byť taktiež zdrojom problémov.
Snáď som aspoň trochu pomohol.
S pozdravom a želaním úspešného uzdravenia.
Bugriš

Ajka36

Tie stavy boli aj počas dňa,ale najhoršie to bolo v kľude, keď som si ľahla.Mala som aj akoby hrču v krku,myslela som si,že sa zadusím.Prepotené noci a búšenie v hrudi,nespavosť a pocit, že nežijem iba prežívam...

Adri123

ajka36, ak sa môžem ešte spýtať, tieto "stavy" sa Ti opakovali každú noc či len občas? myslím potenie, búšenie...

Adri123

Ďakujem, absolvovala som aj endokrinologické vyšetrenie, s tým, že lekárka konštatovala že mám malú cystu na pravom laloku / neviem či sa správne / vyjadrím, ale vraj to nie je nič závažné a mám prísť na kontrolu o rok, to bude teraz v marci. Tiež mávam veľmi nepravidelnú menštruáciu takže hormóny isto robia svoje ale zase gynekológ ma ubezpečil, že nie je problém menštruácia ktorá príde každé 3 mesiace !!! ale problém je ak je každý mesiac a veľmi silná. Neviem mne sa to nezdá, predsa mám len 30 rokov a mať menzes 4 krát do roka..., keby som sa cítila fit možno tomu nevenujem pozornosť ale pokiaľ človek nespí 5 dní v kuse tak pomaly prestáva vnímať svet okolo seba, lebo si chodím ako mátoha

ajka36

Ahoj,
ja som prešla podobnými stavmi,okrem predčasnej menopauzy mám aj zníženú činnosť štítnej žľazy.Kým sa na to prišlo,prešli 4 dlhé roky!!!Skús aj endokrinologičku.

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Búšenie srdca, nočné potenie - Fórum - ZDRAVIE.sk