Prosim o radu

Príspevok v téme: Prosim o radu
martina713

Dobry den,

chcela by som poprosit o radu. Moj problem urcite vyvola negativne nazory, ale prosim chyb a osobneho zlyhania som si vedoma. Ja potrebujem poradit so situaciou, ktorej som si sama na vine a neviem co dalej. Som vydatá 5 rok, mám 4, 5 rocnu dcerku. Pred rokom som sa spoznala so zenatym muzom, s ktorym som sa aj stretavala. Potom sme si dali pokoj a na jesen sme sa stretli znova. On ma svoju rodinu a tri deti. Ja a moj manzel sme mali este predtym rok krizu, aj pocas tejto doby a ku Vianociam sme sa dohodli ze to kvoli dcere este skusime. Ja som s tym zenatym muzom kontakty prerusila, aj ked som ho mala velmi rada. Avsak som zistila ze som tehotna. Brala som pocas celej doby antikoncepciu. Dieta cakam na 100 precent s nim, nie s manzelom. On o tom vie, manzel nie. On nechce aby som sla na interupciu.. jeho riesenie je sak neakceptovatelne. Bud ostat s nim, co vsak nemozem, ma tri deti, ktore ho potrebuju, nase rodiny sa poznaju. Viem, mala som na to mysliet skor, ale bohuzial nemozem ublizit jeho trom detom, ktore ho miluju. Alebo ostat takto a klamat mojho manzela. Co ma vsak kazdy den uziera. Klamala som, ja viem, ale dieta je ine. Moj manzel aj ja sme svetle typy, a on je tmavy. Aj krvna skupina je ina. Moj manzel je dobry clovek, sice raz mal pomer, ale vysvetlili sme si to. Urobila som velku chybu a ja neviem co dalej. Nechcem si dat ziat moje dietatko. Viem ze zhyniem zaziva. Ale neviem co dalej. Ci to sama s dvoma detickami zvladnem, najma financne. Som VS vzdelana, no moja praca je taka, ze teraz ma cakaju skusky. A potom sa musim rozbehnut na vlastnu past. Moja mamina o tom vie, velmi som jej ublizila a radi mi potrat. Pretoze nase rodiny sa poznaju a nezniesla by tu ostudu. Prosim poradte mi. Som v 7 tyzdni, srdiecko bije na ultrazvuku ako zvon. Mam este jednu dcerku, bojim sa ze jej ublizim. Milujem ju viac nez svoj zivot. Som uz uplne v koncoch, aj ked si plne uvedomujem, ze som bola hlupa.

trueman

No jasné, Magy to podal ako chlap z čisto chlapského hľadiska. Nie je žena, teda si ani nevie predstaviť aké sú to tie "malé čierné súkromné muky", keď žena podstúpi interupciu. Ja tých žien poznám dosť a ich malé súkromné trápenie končí v pravom zmysle slova až ich vlastnou smrťou, inými slovami zožiera ich to až do smrti! A o aký veľký morálny problém tu ide? Martina podviedla muža. Vznikol z toho nový život. Je ten nový život azda morálnym problémom? Kto si dovolí vzhľadom na krásu a dokonalosť nového života v podobe dieťatka klásť na váhu a porovnávať "traumu 4 dospelých ľudí", resp. snahu pochopiť a odpustiť Martine a zničenie nového života? Mňa osobne takéto porovnanie desí! U dospelých ľudí, pokiaľ sú normálni a u ich detí je vždy prirodzený predpoklad veci pochopiť a časom i odpustiť. Avšak to dieťa má od života len jediný predpoklad - prísť na svet. Kto si dovolí tento jediný prirodzený predpoklad toto právo dieťaťa na život mu ho vziať? A vždy to dieťa dostane od Teba Martina ako matky najviac a takisto aj od Tvojho manžela, ak sa ho rozhodne prijať. To, čo v láske dieťaťu rodič odovzdá, je poklad, ktorý nezničia žiadne ani tie najväčšie ľudské svine. Chápem však, že niektorí ľudia túto skutočnosť nezažili a preto vidia okolo seba len pochmúrny život. Ale to je ich život. Tvoj a Tvojho dieťaťa bude presne taký, ako ho Ty budeš mať snahu tvoriť. Prajem Ti k tomu všetko dobré!

Lubo1992

mozete mi prosim poradit mal som uraz hlavy a mam na hlave miesto kde nemam ziadne vlasy,dorastu mi tam este vlasy prosim poradte mi:(

ajajaja

pre magy : 1.upt je riesenie pre zbabelcov..2.azda martina je sama zodpovedna za tuto situaciu? kde jej ten manzel a otec deti,kt.sa s nou zaplietol? preco by ona mala mat traumu a zenacik sa z toho vysekat? co sa tym dosiahne? akurat to, ze si bude trufat na dalsie a dalsie nevery...
3.podla mna je lepsie vyzerat pred verejnostou resp.rodinami ako s prepacenim slapka, ako slapka a zaroven vrahyna...lebo vsetko sa casom prevali...

martina, drzim ti velmi palce, len ja na tvojom mieste by som manzelovi asi hned povedala ,ze dieta nie je jeho...aj tak uz asi ratas s tym,ze sa rozvediete, tak podla mna skor ti odpusti teraz,ako potom...skus mu navrhnut,ze kym sa dieta nenarodi,chces mat pokoj a on sa medzitym moze rozhodnut,ze ci s tebou este chce byt alebo nie...

Aisha5

Martinino manzelstvo je uz aj tak narusene. Skor ci neskor k rozvodu aj tak dojde. Totizto, ak ma tiez ineho muza ako svojho manzela, tak to uz o niecom svedci. Zrejme tam nieje vsetko az tak v poriadku. Mohla by urobit toto: V ziadnom pripade by si to dieta nemusela vziat. Cim skor by mala podat o rovod ona sama. Nie cakat, kedy to urobi jej manzel. Nemusela by uz nikomu nic vysvetlovat, lebo Martina je len na zaciatku tehotenstva. Neskor by mohla tvrdit, ze otehotnela uz ked bola v rozvodovom konani. taktiez by sa uz nikomu nemusela priznavat od koho to ma, jednoducho by povedala, ze sa s potencionalnym otcom rozisla pred tym, ako sa dozvedela, ze je tehonta. Tym by aspon zachranila rodinu toho jej priatela a takisto jej dieta nebude v buducnosti az tak trpiet, ze prave ono rozbilo rodinu. Otazka je, ako na to bude reagovat jej dcerka. Ale aj tu sa daju dohodnut pripadne dni, kedy sa moze stretavat s jej otcom. Martina je pravnicka, takze rozvod by pre nu nemal byt az taka tazka zalezitost. Tu ma na vyber. ALebo si to dieta necha, alebo sa rozvedie s manzelom. Je tu bud, alebo. Alebo manzel, alebo dieta. CO je pre teba dolezitejsie?

môjnazor

súhlasím s ajajja a s Magy

Martinka, ak si odvážna a odhodlaná bojovať a chceš si to dieťa silou-mocou nechať, tak svoje tajomstvo si zober do hrobu! Nes svoje následky sama a nie aj plno ďalších ľudí okolo Teba ...

držím palce pri rozhodovaní

ajajja

VTomi, vieš ono je od martiny pekné že " je odvážna čeliť následkom ". Lenže bohužiaľ tu bude vystavených tým následkom oveľa viac ľudí. Si presvedčený, že aj oni chudáci, čo za nič nemôžu budú tak snaživo čeliť následkom??
Každopádne je to dosť nepríjemná a ťažká situácia: na jednej strane život dvoch ľudí - martiny a jej kľudné svedomie, že si dieťa nechala no na druhej životy ostatných ľudí, ktorí vlastne za nič nemôžu a ktorým martina ich životy takpovediac zničila :( Ako to budú niesť oni?? Tí čo za nič nemôžu?
Nech sa rozhodne už akokoľvek, zdá sa mi mega svinstvo, aby manžela až po výsledky DNA nechala v tom, že dieťa je jeho. Bude sa na neho tešiť, hladkať jej bruško, prihovárať sa bábätku a ona potom na neho vybafne, že nie je jeho?
Keď už je tak odvážna a odhodlaná bojovať a chce si to dieťa silou-mocou nechať, tak nech si vezme do hrobu, že to dieťa je niekoho iného. Nech nesie následky sama a nie aj plno ďalších ľudí ...

VTomi

magy, tak ty by si to veeeeľmi jednoducho a pohodlne vyriešil! V tejto veci ale ide o oveľa viac. Ale ty to asi nechápeš. UPT z morálneho hľadiska nie je vôbec dovolené, a nie náhodou. Tu ide o život dieťaťa, a nie o to, aby sa to celé nejak zahľadilo. Človek si má za svoje skutky niesť zodpovednosť a nie vyhýbať sa, Martina je ale veľmi odvážna čeliť sa následkom. A nikdy nevieš, čo bude z toho dieťaťa. Martine prajem veľa síl.

Magy

Martina713 - "to nenarodene dieta nemoze za moju chybu" tomuto argumentu niet co vytknut. Ja pridam dalsi - a ti vsetci okolo (Tvoj manzel, deti, manzelka tvojho partnera a jeho deti) - ti za to mozu? vezmes si na svedomie ich utrpenie a traumu, pripadne rozpad ich rodiny, ked sa cela ta afera prevali?
nehovoriac o tom, ze toto nove narodene dieta sa v buducnosti stane obetou celej tejto situacie a ak ho aj tvoja rodina (manzel a deti) prijmu, stale mu niekto da pocitit, ze akosi nepatri uplne do rodiny? ludia su svine, to nezarazis, ani keby tvoj manzel bol sebechapavejsi dobracisko.
a ak sa v dosledku prevalenia pravdy rodina/rodiny rozbiju, opat nechcem byt v kozi tohoto noveho dietata, ked sa to dozvie, coho je pricinou. nehovoriac o tom, ze bude vyrastat v neuplnej rodine. Tak ci onak, vyhliadky toho noveho dietata su dost biedne.
fakt si to treba zvazit, co vsetko obnasaju obe moznosti. ani jedna nie je ruzova.
ja osobne by som volil osobnu obet a nenarodene dieta v prospech uz zijucich nikolkych deti a rodinneho stastia dvoch rodin.
ty sa ale rozhodni, ako ty sama chces - a nes nasledky svojho rozhodnutia. nic ine ti neostava. drzim palce a vela sil!

ajajja

martina713, no a celé tehotenstvo bude tvoj manžel v tom, že dieťa je jeho? Aj nejaký čas po narodení? Potom si spravíš testy DNA a povieš mu, že dieťa jeho nie je?? No chudáčisko, už teraz mi ho je ľúto :( Jasné, že váš vzťah skončí, keď mu povieš pravdu, ale tým pádom sa to už ľahko prevalí celé a budú to vedieť všetci, o ktorých si nechcela aby to vedeli. Takže zničené životy bude mať xy ľudí ... Píšeš, že to nenarodené dieťa za nič nemôže. No a tí všetci ostatní áno?? Jeho deti, tvoja dcéra, manžel, rodiny ... Nuž, sama si musíš zvážiť pre a proti.

bella12

martina, si odvážna žena, ktorá sa nebojí zodpovedne čeliť následkom svojich chýb a neuteká pred nimi. Verím, že nikdy nebudeš ľutovať, že si si to maličké nechala.

magy - máš pravdu, všetko raz výjde na povrch a nič sa neututlá. Bolo by nespravodlivé pochybiť a účet vystaviť nevinnému dieťaťu. Rovnováha oboch rodín bola ohrozená už v momente tajných stretávaní zadaných ľudí a nie až vo chvíli počatia nového života. A tú súkromnú "čiernu moru" by som nepodceňovala. Žena je bytostne stvorená pre materstvo, jej lono má byť kolískou nového života. Ak sa v nej život počne, ovplyvní to všetky vrstvy jej osobnosti - nielen jej telo, ale aj dušu a psychiku. Potrat je preto hlbokým zásahom do integrity ženy - jej myseľ i telo si zapamätá, že bolo "tehotné", avšak chýba dieťa - na tento fakt sa nedá zabudnúť. Muži by nemali podceňovať tragédiu potratu pre ich manželky či priateľky, lebo oni sami nie sú schopní (pretože sú mužmi) pochopiť, čo je to byť matkou, a aké hlboké väzby sa medzi matkou a jej dieťaťom vytvoria už v momente jeho počatia. Ľahký je kríž, pokiaľ ho sami nenesieme ...