Prosim o radu

Príspevok v téme: Prosim o radu
martina713

Dobry den,

chcela by som poprosit o radu. Moj problem urcite vyvola negativne nazory, ale prosim chyb a osobneho zlyhania som si vedoma. Ja potrebujem poradit so situaciou, ktorej som si sama na vine a neviem co dalej. Som vydatá 5 rok, mám 4, 5 rocnu dcerku. Pred rokom som sa spoznala so zenatym muzom, s ktorym som sa aj stretavala. Potom sme si dali pokoj a na jesen sme sa stretli znova. On ma svoju rodinu a tri deti. Ja a moj manzel sme mali este predtym rok krizu, aj pocas tejto doby a ku Vianociam sme sa dohodli ze to kvoli dcere este skusime. Ja som s tym zenatym muzom kontakty prerusila, aj ked som ho mala velmi rada. Avsak som zistila ze som tehotna. Brala som pocas celej doby antikoncepciu. Dieta cakam na 100 precent s nim, nie s manzelom. On o tom vie, manzel nie. On nechce aby som sla na interupciu.. jeho riesenie je sak neakceptovatelne. Bud ostat s nim, co vsak nemozem, ma tri deti, ktore ho potrebuju, nase rodiny sa poznaju. Viem, mala som na to mysliet skor, ale bohuzial nemozem ublizit jeho trom detom, ktore ho miluju. Alebo ostat takto a klamat mojho manzela. Co ma vsak kazdy den uziera. Klamala som, ja viem, ale dieta je ine. Moj manzel aj ja sme svetle typy, a on je tmavy. Aj krvna skupina je ina. Moj manzel je dobry clovek, sice raz mal pomer, ale vysvetlili sme si to. Urobila som velku chybu a ja neviem co dalej. Nechcem si dat ziat moje dietatko. Viem ze zhyniem zaziva. Ale neviem co dalej. Ci to sama s dvoma detickami zvladnem, najma financne. Som VS vzdelana, no moja praca je taka, ze teraz ma cakaju skusky. A potom sa musim rozbehnut na vlastnu past. Moja mamina o tom vie, velmi som jej ublizila a radi mi potrat. Pretoze nase rodiny sa poznaju a nezniesla by tu ostudu. Prosim poradte mi. Som v 7 tyzdni, srdiecko bije na ultrazvuku ako zvon. Mam este jednu dcerku, bojim sa ze jej ublizim. Milujem ju viac nez svoj zivot. Som uz uplne v koncoch, aj ked si plne uvedomujem, ze som bola hlupa.

martina713

Odist urcite nemozem a to najma pre moju dceru. Pretoze moj manzel je ako otec skvely. A bez jeho suhlasu odist nemozem. Moja dcera viac inklinuje k nemu, lebo tato dovoli, tato nenuti... Zazila som spory o deti, tak viem ze odist nemozem. Musim byt tu, aby mi ju nevzal, aby mohli byt spolu v pripade rozvodu co najcastejsie, aby ona co najmenej trpela.

Povedat mojmu manzelovi pravdu... to si ani neviem predstavit. Najhorsie ze po tych vianociach ako sme sa dohodli, ze to znovu skusime tak sa snazi. A ja mu klamem. Prislo to v okamihu kedy sme to chceli skusit znovu. Neviem ako by som mu to povedela. A najma ziadal by vediet kto je otcom, a to nechcem povedat.

Annika1987

martina, ak ty v hlbke duse citis, ze to dieta si chces nechat, tak si ho urcite nechaj. lebo vsetky pokazene vztahy sa daju napravit, vsetky psychicke problemy sa daju riesit, vsetky bolesti sa daju odpustit, ale uz nikdy v celej buducnosti nevratis naspat to, ak sa rozhodnes to dieta si dat vziat. to si uvedom.
poviem ti, co by som urobila ja.
1. manzelovi by som povedala pravdu, aj tak sa na to skor ci neskor pride
2. ukoncila by som to s tym zenatym priatelom
3. odisla by som prec tak, aby som sa s nikym z nich uz nemusela stretavat, ani s rodinami
zavarila si si, ale ak si chces dat zivot do poriadku, tak ja osobne by som postupovala tak, ako som napisala. a peniaze, ktore by som dostala z predaja domu, by som vrazila do lacneho bytu, v ktorom by som docasne zila, kym si nezacnem zarabat naplno. podla mna s tvojim zameranim budes casom zarabat slusne.

xy:)

no zaujimavy je jeho postoj, ked uz niekto splodi dieta, mohol by za to vziat zodpovednost. no je tu moznost, ze budes vychovavat dieta akoby sa nic nestalo, lenze kazdemu aj tak casom dojde, ze je nemanzelske, to je taky damoklov mec nad hlavou. ist na potrat, ked s tym vnutorne nesuhlasis je nieco, co ta bude strasit do konca zivota. no a potom je tu moznost vyjst s pravdou von..

martina713

otec dietata - ak sa to prevalí, t. z. po porode, postavi sa ku mne, no inu moznost nebude mat, lebo zena ho isto vyzenie z domu.. ak sa neprevali ostane doma.. podla mna. On zarobi dobre,ma vsak tri deti a spolocny ucet s manzelkou. Takze vyzivne neprichadza do uvahy. A ja by som nechcela aby vedeli ze spolu cakame dieta. Skratka ja z jeho reci, postojo oporu necitim! Preto sa tym ani nezaoberam.

Ja toho casu som skoncila prax, na jesen mam advokatske skusky. Nemam prijem momentalne, len matersku 212 eur na moju malu, mam predlzenu z dovodu nepriazniveho zdr. stavu a 165 eur mam co robim jednej firme pravne veci. Nic ine. S manzelom máme novy rodinny dom, ten nam v podstate kupili moji rodicia plus z uspor sme ho porobili. Ciz v pripade rozvodu by sme ho predali a ja by som si kupila byt a zila z ostatku, dokym by som sa nezamestnala.

Aisha5

Martina, ziaden muz nebude akceptovat, ak jeho manzelka je tehotna s inym. A ak ano, tak po narodeni takyto vztah nemoze fungovat. On sa na to dieta tesit nebude. Bude ho neznasat. A po narodeni aj tak medzi vami nastanu problemy. NEHOVOR MU TO. Zabije ho to.
Neviem zase, dneska je tazka doba. Dokazala by si sama vychovavat dve deti za tak tazkych podmienok a este k tomu, ze by ta kazdy odcudzoval? A co povies tomu dietatu, ked vyrastie, ze kde je jeho otec? Co ak sa psychicky zrutis a nezvladnes to a tvoje deti budu len trpiet, lebo zit so psychicky zrutenou mamou nieje ziadna sranda. Mozno, ak by si si ho dala vziat, bolo by to hrozne tazke pre teba, ale zachranila by si psychicke zdravie sebe, svojej dcere, svojej rodine, mame, pritelovej rodine. Takto by trpel kazdy, hlavne tvoje narodene dieta...

Aisha5

martina, no mama ti radi logicku vec, ale ja ta chapem, lebo sama som matka, mam 8 mesacneho synceka a teraz, co uz viem, co je to mat dieta, tak si neviem predstavit ist na potrat. ked si ho nechas vziat, sice sa zachrania vsetky vztahy, ale ty ako zena si to budes do konca zivota vycitat a bude ta to boliet.
Ano, vsetky vztahy by sa ale kvoli dietatu rozbili a zacali by ta odsudzovat. Lenze za to tu niesi zodpovedna len ty, ale aj tvoj zenaty priatel. Pravdepodobne by odsudzovali aj jeho. Jeho detom by bolo ublizene a aj tvojej dcerke by bolo ublizene. Pravdepodobne by na teba aj ukazovali prstom. Ale... Co sa stane, ak sa raz v buducnosti s manzelom aj tak rozides a potom budes lutovat, ze si si to dieta nenechala? Ked si s inym muzom, tak to tvoje manzelstvo asi nieje az take perfektne. A to iste aj tvoj priatel. Ty mas svoje byvanie? SI ako tak financne zabezpecena? Ak tvoj priatel to dieta chce, tak nech ta zabezpeci tak, aby si bola financne nezavisla. Je dobre mu povedat, ze on to dieta chce, tak nech ti aj pomoze...

martina713

Aisha5,

ano, je to predsa aj moja bud dievcatko, alebo chlapcek. Ja uz vobec neviem co dalej. Bojim sa, ze vsetci ma odsudia ked sa to prevali. Nechcem aby sa to jeho rodina dozvedela. Jeho deti, zena a dalsia rodina. Oni sa poznaju s mojou rodinou. A taktiez moj manzel jeho rodina... Oni ma maju radi. Ale to dietatko je aj moje. Moja mamina mi radi len potrat. Nakolko je presvedcena ze sa to vsetci dozedia.