Trombóza?

Príspevok v téme: Trombóza?
vystrasena12

ahojte. asi pred 15 min. ma začala bolieť jedna noha.. pokiaľ chodím alebo s ňou hýbem ani to necítim.. ale ked je vkľude je to nepríjemná bolesť až tlak..medzi členkom a prstami na nohách. ako keby tá žila... užívam antikoncepciu.. prosím je to príznak trombózy? nikdy som takýto pocit v nohe nemala...ďakujem

RNG

Strava ma byt pestra.
Lekarska rada vyhybat sa zeleninam, lebo obsahuju vitamin K-1 spsobujuci zrazenie krvi je na hlavu padnute.
A zrazeniny krvi maju aj ti, co sa podla teba perfektne zdravo stravuju, aj ked zriedkavejsie ako ini.
A aj ti zomieraju na porazky a infarkty, aj ked menej casto. A prave fibrinolyticke enzymi im zivot mozu zachranit.
O chutiach a vonach tu nema zmysel diskutovat, to je velmi individualne a rozhodne to nezavisi od pitia mlieka a jedenia mliecnych vyrobkov.
Nakoniec vacsina sveta nepije mlieko a neje mliecne vyrobky, v Cine napr je to vyslovene nebezpecne, lebo az 95% Cinanov ma laktozovu intoleranciu a medzi cistokrvnymi americkymi indianmi je to skoro 100%!
Ani moj syn im neholduje, ja ale ano, lebo si vyrabam vlastne domace yogurty/kysle mlieka.

- mira

Pohybuješ sa v inom leveli ako ja. U mňa nestojí otázka tak, či enzýmy alebo lieky. Stojí tak, či odstrániť príčinu alebo následok. Nepotrebujem žiadne lieky.
Teda otázka znie : zdravá alebo nezdravá strava, resp.
1.dodávať potraviny, ktoré spôsobujú zrážanie krvi a potom ich prácne odstraňovať liekmi a enzýmami alebo 2.nedodávať potraviny, spôsobujúce nadmerné zrážanie krvi a potreba prácneho odstraňovania liekmi a enzýmami nenastane.
Druhá možnosť je jednoznačne účinnejšia.

A jednou ranou zabiješ viac múch, pretože odstrániš i mnoho ďalších problémov, ktoré nezdravá strava spôsobuje. Samozrejme, že zdravá strava obsahuje i potrebnémnožstvo enzýmov.

Natto chutí len nezahlieneným, takže tvojmu synovi by som odporučila prečistiť telo od hlienov, hlavne vynechať všetko čo je z mlieka, ináč mu bude natto smrdieť. Mne vonia - je to niečo ako plesňový syr, pochúťka.

RNG

Nuz nepochybujem ze sa da v tom nieco spravit vyberom jedla, ale ked to nepomoze, musis sa obratit na nieco ine
.A fibrolyticvke enzymy su lepsia alternativa, ako skodlive chemicke lieky, kde u warfarinu napr jasne pisu, ze naprik braniu mozes mat aj zrazeniny, aj krvacanlivost. Tj nie je to velmi bezpecne riesenie, rozhodne horsie, nez potravinove doplnky, ktore nielenze mierne zriedia krv a nevyvolaju krvacanlivost, ale aj rozpustia zrazeniny a fibrinove nanosy na stenach ciev a dokonca podporia tvorenie telesneho enzymu na to, plazminu, a to vsetko bez akychkolvek skodlivych ucinkov, aj pri dlhodobom a celozivotnom brani(Japonci jedia natto kvasenu soju cely zivot)
Ono v podstate by sme tak isto mohli jest tu natto kvasenu soju, ale moj syn to raz vyskusal a povedal nikdy viac, lebo to smrdi horsie, ako olomoucke syrecky a limburger, a chuti ovela horsie.
Takze radsej prehltnem malicke kapsulky, bez chuti a vone.
A definitivne je to jednoduchsie a lacnejsie, nez heparinove/fraxiparinove injekcie do brucha alebo streptokinaza do zil. Naviac aj tieto lieky boli vlastne vyvinute z prirodnych enzymov, ktore sa im podarilo zmenit/odprirodnit, aby sa dali patentovat. Samozrejme casto za cenu extra skodlivych nasledkov...

- mira

RNG, keby bola vysoká zrážanlivosť dedičná, mala by som ju aj ja, moje deti a rodičia i prarodičia mojich rodičov. Pretože moji rodičia obidvaja ju majú. Takéto súvislosti sledujem i v iných rodinách.
V mladosti som mala vysoký tlak. Zmenou stravy som sa ho dávno rýchlo zbavila - v strednej Európe . To, čo ty musíš rozkladať enzýmami, jednoducho do tela nedodávam a zrazeniny sa mi netvoria.

RNG

Mira, tu ta musim opravit, sice cholesteroly a triglyceridy sa daju znizit potravou, ale faktor vysokeho zrazania krvi je dedicna zalezitost v Strednej Europe. To je vec tvorenia plazminu a antiplazminu v tele a toto nie je stravou dostatocne ovplyvnutelne, zialbohu.
Jedina nahrada za nedostatok plazminu su fribrinolyticke enzymi, ako nattokinaza, lubrokinaza, a vytazok z morskych rastlin(eclonia cava) pod menom seanol.

- mira

V ČR je dostať i prírodné natto, ktoré vyrába firma z Dobrušky. Vyrába sa naočkovaním varenej soje kultúrou Bacillus natto Sawamura a fermentáciou za stanovenžch podmienok.
Je výborné, ale nie je podmienkou odstránenia trombov. Tou je v prvom rade odstránenie prísunu nasýtených a priemyslne upravených škodlivých tukov a prebytku bielkovín. Zápaly spôsobujú jednoduché cukry v kombinácii s menovaným tukom.

RNG

50 mg je obvykle 1000FU, Ved pre to sa to asi nazyva aj 1000....
Iherb ma momentalne zlavu, 90 x 2000FU firmy Doctor's Best maju za 11.95 dolarov.

Lulu2011

rng - nasla som toto, tolko mg je ucinnych?

Natto 1000
Fibrinolytický enzým

Balenie: 60 kapsúl/50 mg nattokinázy

Deria

neboj sa, to nemusi byt hned tromboza! vies kolko dovodov to moze byt? no viac. mozes mat napr. aj zapal zily, co ma napr. moja sestra. daj sa vysetrit, aby si bola kludna.

Lulu2011

no ved to ze nemam tu kartu na zahranicne nakupovanie, ale kamoska v UK by som mohla poziadat, odtial nejaka ok stranka? z Londyna? nevies o niecom?