Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Živnosť

Eliška06

V každej krajine sa predsa platia iné odvody,nemôžeš predsa chcieť aby sme ti tu povedali ich výšku.A keď si teraz otvoríš živnosť,tak prvý rok platíš odvody len do zdr.poisťovne a na ďalší rok až od júla 2013 aj do soc.poisťovne,ich výška bude závisieť od tvojho príjmu za rok 2012.

mate59

zamestnávatel je vyčuraný jak diera do snehu,on platí v rak. jednaké odvody za teba alebo domáceho, len chce ušetriť a preniest to na teba.On by ti vlastne faktúroval tvoju prácu a ty by si to tu priznával.Pre teba to bude príliš komplikované a na účtovníctvo si budeš musiet nájsť externe niekoho.To sa ti nevyplatí.Ak by si bol prihl. v Rakúsku, z ofic. príjmu by sa ti to rátalo aj do penzie.

otázka1185

vdaka a trošku to konkretizujem, chcel by som si založiť živnosť tu a pracovať v zahraniči v rakusku, lebo zamestnávateľ nechce brať zamestnancov (okrem domácich) priamo, lebo sa vraj platia veľke odvody. Je to pravda, koľko asi by musel zamestnavateľ z inej krajiny za mna platiť, ak by som u neho priamo pracoval?

A teraz k živnosti - napr. z mzdy 14 eur na hodinu, koľko by išlo na odvody, koľko by som mal čistý zisk. Dik za rady.

mate59

na živnostenskom treba vybaviť živn. list,nahlásiť to na zdravotnej a soc. poisťovni,tam platit odvody,treba mať skolaudovanú prevádzku, schválenie z hygieny ak treba, nie je to jednoduché a záleží hlavne od vlastnej živnosti, treba na daňovom sa prihlásiť, vybaviť si registračnú pokladňu....atď

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Živnosť - Fórum - ZDRAVIE.sk