Co s osmickami?

Príspevok v téme: Co s osmickami?
zubinka

Pred 5 rokmi mi dali dole po 3,5 rokoch nosenia horny fix. strojcek a po 1,5 roku dolny strojcek. Teraz sa mi zuby zacinaju krivit kvoli tlaciacim sa 8ckam a jednej 9(ano, niekto, kto je velmi inteligentny, ma aj extra zub mudrosti;Dhahaha). bohuzial doktorku, co mi davala strojcek nezaujimalo, ci mam na cakacke 8micky, ale len zarobenie, preto mi ani rtg nedala spravit pred nasadenim strojceka..
Okrem toho, ze mam sem tam bolesti, 3jky mam uz natlacene na 2jkach, ze mam problemy s usadzanim plaku, ktory sa neda v rohu pohodlne vycistit a badam aj esteticku krivost zubov, ktora sa bude cim dalej tym zhorsovat a z toho mi je do placu, ked som zbytocne nosila tolko rokov strojcek...
Bola som u zubarky, aj stomatochirurga a odporucaju to dat hned von, kedze 8cky nerastu rovno, ale pod roznymi uhlami do 7 ciek. Avsak stomatochirurg si pyta doplatok k poistovni za vytrhnutie 40 eur + 50 eur za objednanie na koniec februara, nie az na jun. Suma sumarum 40* 4(8cky)+1(9ina) je 200 + 100 za skore objednanie je 300 eur, ktore nemam, lebo som student a tento mesiac som si vyplacala kurzy anglictiny a francuzstiny, gynekologicku, u zubarky fluoridaciu, plombu a ani rodicia mi nechcu dat na to peniaze, lebo nechcu, aby som si ich dala vytrhnut, vraj aj oni mali 8 cky, dalej ze naco trhat zdrave zuby a naco za to platit.
Takze, vie mi niekto poradit stomatochirurga v Bratislave, co to vie vytrhnut zadarmo a sumu si nauctuje poistovni, pripadne ma zoberie do mesiaca-dvoch a nebude si uctovat za skorsie objednanie? Ako rodicov presvedcit o potrebe ich vytrhnutia a aby prispeli?:-)