Ľuďom už načisto šibe....

Príspevok v téme: Ľuďom už načisto šibe....
TRULY

Ja neviem, či ste si to všimli aj vy, ale vkuse narážam na nervóznych a nespokojných ľudí. Partnerské vzťahy sa rúcajú bez štipky logiky, susedia po sebe hučia, rodinný príslušníci sa navzájom nevážia. Každý je napätý a radšej riešia cudzie problémy ako svoje. Všetko to na nás vplýva, či si to uvedomujeme alebo nie. Ja chápem, že je stresová uponáhľaná doba, všetko pre peniaze, ale do kedy to takto budeme zvládať?!

TRULY

Nevravím, že som iní, lepší alebo tak, tiež mam auto čo nepotrebujem, mobil čo nevyužijem, hluposti čo su mi na nič, ale to su len drobnosti vo všeobecnom ponímaní, aby som si zlepšil náladu.
Som tiež požierač doby, ale asi jediné v čom som iní a ako čítam aj vy ste, je to, že si to uvedomujem :)

Joo

taktiez mam ten pocit .... no ludia sa ani tak nemenia ,ako prostredie v ktorom ziju a ktoremu sa prisposobuju ..... tak ako nacizmus ,komunizmus bol na svoju dobu "moderny" tak je tomu i dnes aj napriek tomu ,ze toto vsetko su podivne ideologie .....a my sa im prisposobujeme a "pekne" si v egoizme zijeme

xdanielax

j,to som nechcela. chcela som len povedat, ze vacsina ludi aj napriek svojmu vyplakavaniu uprednostnuje status stada.

:-) tak nam TRULY povedz, v com si myslis ze si iny nez ostatni? :D

xdanielax

pretoze ludia su lenivi a pohodlni.
najjednoduchsie je sa vyplakavat, nechat sa "viest" systemom, zapadnut, brat si pozicky, nevytrcat, nechat sa oblbovat reklamami, byt ovca.
Kedysi frflali na socik ze nieco musia, teraz maju to iste, len im uz ziadny system nekryje rit.

tamto kazdy s kazdym neviem posudit, ale predpokladam, ze to tu tiez bolo vo velkom len toho neboli plne noviny a spravy, pretoze vtedy mali "dolezitejsie" temy.

lost

ano vlade to vyhovuje, to je jednoducha matematika a ludova mudrost
3 pruty...

ked pride 100 ludi s vajickami versus 10 policajtov s vojenskou vyzbrojou, kto ma asi prevahu? :)

100 blaznov vyhlasia za extremistov..

ale ak pride 1 000 000 - neexistuje aby bol vojak tak VYGUMOVANY aby ich zacal strielat, musi sa pridat na ich stranu a povesat vinnikov..

lenze.. za 10 rokov budeme ma cyborgov a mame po ptakach...

Uz davno existuje rovnica:

- vykradnu banku, posedis si 10 rokov
- ozobrac pol miliardy europanov a predstieraj ze sa nic nestalo.. (euro/zona)

Existuje povera ze nasilie plodi nasilie..heh mozno.. ale myslim ze je absolutne relevatne sa nasilim (proti nasiliu) branit..

ale dnesny lud je extremne rozmaznany.. je lepsie odopriet si 1 z dvoch rohlikov na ranajky, ako riskovat ze tyzden nebude nai jeden rohlik.. (radsej fnukat pred TV, ako ist hromadne vesat vladu)

hmmm ,mnam.. skoda ze ich je len 150 :) plus minus.. ich akmosov, myslim ze by sme z toho mohli spravit peknu vyzdobu.. a mali by sme vela turistov z celeho sveta :D nieco ako terracotta army...

soffa

dokedy?dovtedy dokial si ludia nebudu nazivat ako tak z ruky rovno do huby.beriem tych 80% ktory ziju na hranici minima.clovek pracuje za minimalku,nezamestnani,cigani maju vacsie davky ako clovek ktory cely zivot pracuje.v nijakom inom state nezamestnani,ani cigani nedostavaju peniaze zadarmo ako je to u nas.aspon chodia na verejno prospesne prace,cistia prirodu mesta atd,ale my na to mame.dalsou skupinou su dochodcovia-maju 13 dochodok a niektori vysii dochodok ako ti co na vychode zarobia minimalku,maju byty za socika,zadarmo,kym mlade rodiny maju hypoteku na 30-40 rokov aby mali kde byvat,muzi pracuju po zahraniciach aby mali na splatky hypotek,nevidia deti cele roky,je to proste jeden hnus.preto ludia su zli,skor by som povedala ze su zatrpknuti,neveria na spravodlivost a svoju buducnost nevidia ruzovo,lebo stat Sr im zoberie aj to posledne co maju!!!!preto je to tak.

lost

Heh..

Vyborna tema, ale ja som za tie roky co to tu uz sledujem dosiel na jednu vec, na ktorej som sa zasekol "ked suka neda, ani pes nebrechne"

Tj. kto nuti ludi
- byt agresivnymi
- brat hypoteku na Vianocne darceky
- cely rok o tomto vyplakavat
- pretekat kro ma vacsie dom, auto, telku

...atd :)

Clovek zabuda na jedno - nie je centrom vesmiru, a nema neobmedzenu slobodu, ale konci tam kde zacina sloboda dalsieho atd..

Namiesto toho, aby sa 2 miliony dospelych, resp OK staci 1 milion dospelych muzov zobralo na vladu - namiesto fnukania pri TV novinach a povesali ich (heh, ACTA este nie je podpisana, vyuzijem slobodu slova), tak by to bolo o nieco lepsie vyuzita energia..

Potom by nemuseli zavidiet susedovi auto..

Ale nemyslim ze je to riesitelne zo dna na den.. A zacinam mat pochybosti, ci dnesny lud vobec chce pomoc.. asi nie, ked vidim co vidim :D