porucha osobnosti

Príspevok v téme: porucha osobnosti
zufala matka

U môjho syna bola diagnosikovana porucha osobnosti. Ma 16r. uz ma skusenosti aj s marihuanou, bol aj lieceny na psychiatrii. Teraz je v 1 roc. na SS ale aj tam sa profesori stazuju na jeho spravanie. Doma detto, absolutne nerespektuje mna ani nikoho. Robi si co sam chce. Kazdy je u neho debil a retardovany. Som z neho zufala. Mate niekto podobny problem? Niekto kto by mi vedel poradit ako mam dalej postupovat? Som zufala...

Magy

ta "perla", ci sa ti paci alebo nie, zafungovala. niekedy najjednoduchsi trik dokaze viac, ako cele zastupy lekarov alebo psychofarmak. len skoda ze si naivitu zamienas s zivotnou realitou.

J111

Ja si myslim, ze diagnoza porucha osobnosti je blbost, nic v zlom. Podla mna take nieco nejestvuje. Asi potrebuje len sex.

Joey169

Podla mna mate velky strach o syna a to mu dava odvahu byt viac sebavedomejsim. Predpokladam ze ste ho vychovavali sama. V jednom prispevku pisete ze on rebeluje a vas to zabija. Vyskusajte sa najprv vy vyrovnat s tym vnutronym pocitom ktory vas ubija a potom mozno on zmeni spravanie. Alebo kupte si flasu vina a sadnite si s nim ku jednemu stolu a len tak pokecajte. Opytajte sa ho kde sa vidi o 5 rokov ake ma plany,ci chce zit na slovensku alebo v zahranici, co chce byt v zivote atd. Ak si chce dat pirsing nech si ich ked dostane taku infekciu ako ja tak sa spamata a nebude nad nimi premyslat.Niesom psycholog som len mlady chalan...

Magy

zufala - podla popisu u tvojho syna je jediny problem. nema vyplnenie volneho casu, ziaden zmysluplny konicek, ciel v zivote, ziadna aktivita, ktora by ho naplnala a zaroven vycerpavala natolko, aby nemal cas mysliet na takeho debiliny. kazda rada tazka. co mu povies/prikazes, to odmietne ako mentorovanie. mam napad, ale neber to ako nieco definitivne. mozno by pomohol maly trik. zoznamit ho (zinscenujes akoze nahodne stretnutie) s nejakou babenkou, o ktorej vies, ze je v pohode a mala by na tvojho syna rozhodne pozitivny vplyv, napr. tancuje v nejakom subore, alebo robi nejaky sport. laska robi divy, ak by mu ucarila, presli by ho chutky na vystrajanie hluposti a mozno by si sa nestacila cudovat, aky je z neho zrazu tanecnik alebo sportovec ;)

zufala matka

Dakujem za prispevky
advaska, môj syn je zatial pri marihuane. teraz ked je znovu na psychiatrii je momentalne cisty - cize ako sam tvrdi naposledy fajcil marisku 22.12. teraz mu v krvi nenasli nic. Ale je tam kvôli tomu ze si robi co chce, nerespektuje skolu, nerespektuje mna ako matku - samozivitelku. vyholil si pol lebky, neustale sa vyhraza pirsingami.. prosste rebeluje jedna radost a mna to zabija. vnutorne zabija. verim ti advaska lebo to co opisujes ty prezivam aj ja. taktiez milujem svoje dieta a je pre mna ako matku nepredstavitelne, ze si takto nici zivot. nespim v noci, som v permamentnom strese a obavam sa buducnosti, co mi prinesie.... Idem Ti napisat mail....

tpch

Podla mojho nazoru je jedina moznost take dieta poslat tam, kam chce ist. ci uz sa znici, alebo sa spamata. Niekomu zomrie dieta na vrodenu srdcovu chybu, niekomu na pervitin, a rodic nezmoze nic.

advaska

Pre tpch:
Aj z liekmi sme mali skúsenosti, neviem čím to bolo ale na neho nemali nijaký efekt, potrebovala som ho udžať doma aby som ho mohla na druhý deň odviezť do liečebne, tak som mu dala dve tabletky tisercinu, a chalan mi v noci ušiel cez balkón,, mňa by taká dávka uspala na dva dni !