Mandle

Príspevok v téme: Mandle
Rajny

Rád by som sa chcel poradiť. Koncom Júla som týždeň maródil a bral antibiotika kvôly mandliam. Dorka povedala, že mám akútny zápal madlí. Vyliečil som sa, tada dobral antibiotiká, mandle prestali bolieť. Avšak odvtedy keď vypijem niečo studenšie s bublinkami napr. pivo, tak ma rozbolí jedna mandľa a trvá to tak 1 deň. Po intenzívnom kloktaní soľného roztoku to prejde.
Pýtam, sa či to bude odteraz chronické alebo je to len problém swtudeného piva alebo mám to ešte citlivé... Nikdy predtým som tieto problémy nemal.

adidaska

ahoj,tak vrelo odporucam genialnu vec-VINCENTKU v spreji, kt. dostanes v kazdej lekarni asi za 80 SK. ak si ju budes poctivo striekat 3x denne nejaku tu dobu-2/3 týzdne, garantujem, ze sa ti stav zlepsi.v pripade velkych bolesti uzi paralen-ten mozu aj tehotne.ale asi mesiac ti neodporucam pit NIC BUBLINKOVE-to je na mandle cisty zabijak. ja som sa touto metodou vyhla vsetkym anginam a chripkam, kt. dovlecu decka do skoly. antibiotika totiz dlhodobo nic neriesia. a neodporucam vyber mandli-odskacu si to nielen priedusky,ale najma oblicky-vsetok bordel, kt. zachytavaju a vzn. z toho angina, potom prechadza do obehu a hnis odrovna najma tie oblicky. rýchle uzdravenie!

lulinka

O mandliach mi nic nevravte...mala som s nimi problemy asi 4roky pocas strednej skoly .Skoro kazdy mesiac a pol som bola na antibiotikach ...stale horucky a len co som sa dotkla niecoho studeneho bolo to znovu tu...lekarka mi vravela aby som si ich dala vytiahnut,lebo boli hrozne poskodene...no ja som to nechcela.Len co som dokoncila strednu skolu odisla som do USA a tu zaklopat nic...stale nic.No pocula som vela nazorov co sa tyka tych mandli ze nie je dobre ich vytiahnut lebo ako to tu uz niekto napisal,budes mat problemy s prieduskami.Pocula som tiez ze je to najlepsie vytiahnut ked si este dieta,nie dospely.Sol a kloktadla mi nic nepomohli.Najviac to pomohlo asi vziat jednu tabletku paralenu alebo ibuprofenu este ked to len zacina boliet najlepsie na noc.Tak neviem ci som s tym niekomu pomohla ci nie?Vela stastia!

Mojko

Mne vyberali mandle ako 5 rocnemu. Lokalna anestezia (inekcia do hrdla), potom asi 15 minut zapasili a bolo to. Asi 3 dni som jedol kasicky a potom vsetko. Prirovnal by som to skor k trhaniu 2 zubov - osmiciek. Celkom vpohode.
Odvtedy neviem, co je angina a streptokoky.

cia

no neviem,mne dokopy nič nebolo..len mi niekedy z ničoho-nič opuchol prst na ruke.chodila som po vyšetreniach pol roka,kým prišli na to,že mám streptokoka...mandle musia von!to bola chyba..mám 17 rokov,tak ma ani neuspali a zaživa mi to doslova trhala.vytrpela som si KRUTÉ 3 týždne doma.bola to hroznááááá bolesť.zaspávala aj budila som sa s plačom a pchala do seba tabletky od bolesti.zjedla som možno 3 piškóty denne a pohyb iba na záchod.aj to som šla 3 metre asi 3 minúty,úplne vyčerpaná od bolesti.a keď mi to začalo strašne krvácať po týždni?hodinu vkuse mi z krku valila prúdom krv!v nemocnici mi odtiaľ vyberali krvné zrazeniny veľké ako čerešne,čo bolo horšie ako samotná operácia,lebo pri tej mi napichala injekcie..možno sa to nezdá,ale nažartujem,ono to bolí.ale moja doktorka má asi 26 rokov a tej keď teraz vybrali mandle,po týždni jedla všetko a úplne v pohode.no,záleží od veku a ako jej to robili,lebo jej vraj inak.

anonym_877

Ja bývam dosť často chorá. Naposledy, keď som bola na krčnom vyšetrení, tak mi lekárka povedala, že moje mandle sú zničené, že na nich nie je nič dobré a ona odporúča vybrať. Ale druhá lekárka povedala, aby som ich nedávala von. Takže som z toho jeleň. Presnejšie jelenica. :o)

Mojko

Asi sa jedna z nich uplne neuzdravila a ostala narusena. Ak by Ti podobne problemy prekazali, stale sa daju vytrhnut. Potom ti zas bude castejsie hrozit zapal priedusiek.
Ja by som ich este aspon 3 mesiace neprovokoval a hladkal ich teplim cajom, alebo niecim, co im bude pomahat.