anorexia ?

Príspevok v téme: anorexia ?
macik

mám jedného kamaráta,nebudem konkretizovať,je to dospelý chlap,má však problémy doma,aj v práci a tak,nedarí sa mu ani v osobnom žuvote ,opúšťajú ho partnerky,on má nervové problémy,aj ked nechodí k psychiatrovi,lebo si myslí,.že " nie je na tom až tak zle " --meria 186 cm a váži 65 kíl ,je to normálne ?pýtam sa ...
lebo sa mi to nezdá ,všetko na nom visí,snaží sa to zakrývať a hovorí,že to má geneticky dané /vraj jeho rodina je celá taká chudučká/ ,on poriadne ale neje,čo môžem vidieť ,jedáva máličko v malých množstvách a neranajkuje ..zje ako vrabec a strašne si sleduje váhu,aby "nepribral " ,lebo vraj jemu to tak vyhovuje,aký je ..že boli časy v minulosti,kedy chcel pribrať,ale " vraj " sa mu to nepodarilo,ale to sa mi akosi nevidí...neje mastné, nezdravé ,nič,nevie,čo sú hranolky,zdravo žije,ide aj na bajk 5 hodín denne .....ako predo mnou aj niečo zje,ale nemá chuť vidím to na nom,nechutí mu proste ...a jeho jedálniček tvorí vacsinou len polievka,nejaký chlebík a tak ..neveečria,neranajkuje ..mám veľmi veľke obavy onho ,či náhodou netrpí mentálnou anorexiou ,lebo čítala som o tom minule článok v časopise,že presne takto sa to prejavuje ...
máte nejaké skúsenosti ?je to s ním vážne,alebo ?

h.l.

macik, je dobre, ze mas starost, bo ak by sa kazdi staral iba o seba, tak to by vyzeralo hrozne.. teda v pravej miere, ak sa jedna o taketo zavazne veci

macik

ja viem,že by som sa mala starať o seba,ale leží mi na srdci i blaho môjho známeho ,ved hop poznám od detstva prakticky ...

Magy

podla popisu aj z dalsich doplnujucich informacii to anorexia bude, kazdopadne chlapec potrebuje psychiatra. seriozne.

macik

simonella preboha :D ale ved ja ho vidim raz za mesiac :D:D nie som s nim denno denne,.to je len jeden znamy ..ale no velmi mi na nom zalezi -mozno az prilis :(:( v tom je cely problem ...

Simonella

no to ja uz neviem :O ako mu inac pomoct ked odmieta o tom hovorit.. hmm..
ale ked ti tak nanom velmi zalezi, tak ja by som mozno skusila toto: su vselijake pripravky na chut do jedla.. nieco by som kupila v lekarni, alebo si dala predpisat a nenapadne by som mu to kazdy den miesavala do napoja.. viem, mozno to znie sialeno, ale mohlo by mu to pomoct. zacal by viac jest, lebo by stale pocitoval hlad..
neviem.. drzim ti prsty.. potom daj vediet, ako to dopadlo :D

macik

ale on nechce o tom hovorit ..hned ked mu poviem,ze nech je viac,tak on ma odbije tym,ze je dostatocne,len to nanho nejde,ale podla mna su to kecy,keby chcel,tak poriadne je ..ale inak vies co ?ma rad velmi sladke,to je aspon aky taky maly uspech,ked sme spolu von niekedy tak papame kolace,alebo hocico sladke,a to este zje ..akoze on nemA problem zjest nieco,ved parkrat sme boli aj na obede v restike ..a spapal ..i ked nasilu ..celu porciu ..on si vsak neuvedomuje ,ze je chory ais ..anorexia je priserna choroba,ale ja neviem,co robit,ako mu to mam naznacit,ze by mal zajst k psychiatrovi ..uz som mu to raz jemne naznacila,ale on ma odbil tymn,ze nepotrbeuje pomoc nikoho .....ale nechapem potom..kebyte je anorektrik tak by nejedol ani to sladke,ci ano ?:( ja uz vazne neviem ..

Simonella

..tak jasne ze moze.. a hadaj co..
ked uz je v takom stadiu, ze mu to nevadi, ze chce byt taky, tak neviem ako sa ti podari mu ho presvedcit aby jedol, pribral, videl sa aky je..
ved anorexia.. to je hrozne nieco.. to je pomala ale ista smrt.. ved telo a celkovo organizmus musi z niecoho cerpat.. nehovoriac o dospelom chlapovi..
neviem inac ako ti/jemu pomoct. skus mu prehovorit do duse..

macik

neviem,možno to zakrýva,ale vazne su v jeho rodine vsetci chudi...no ale ani nemaju byt z coho tlstejsi,kedze su velmi chudobni .
ale ved ja si tiez myslim,ze clovek proste keby proiadne jedol a nemal by tolko pohybu ,tak by pribral zakonitze,aspon par kil,ale on je strasne chudy :(:( az neprirodzene ..visi na nom vsetko a tak ...vyzera horsie ako dieta z Afriky :(a to je dospely chlap ....ma to v hlave ..ja viem,ale ..on si to v ziadnom pripade nepriznava :(:( absolutne ...

moze s amu nieco stat ?