anorexia ?

Príspevok v téme: anorexia ?
macik

mám jedného kamaráta,nebudem konkretizovať,je to dospelý chlap,má však problémy doma,aj v práci a tak,nedarí sa mu ani v osobnom žuvote ,opúšťajú ho partnerky,on má nervové problémy,aj ked nechodí k psychiatrovi,lebo si myslí,.že " nie je na tom až tak zle " --meria 186 cm a váži 65 kíl ,je to normálne ?pýtam sa ...
lebo sa mi to nezdá ,všetko na nom visí,snaží sa to zakrývať a hovorí,že to má geneticky dané /vraj jeho rodina je celá taká chudučká/ ,on poriadne ale neje,čo môžem vidieť ,jedáva máličko v malých množstvách a neranajkuje ..zje ako vrabec a strašne si sleduje váhu,aby "nepribral " ,lebo vraj jemu to tak vyhovuje,aký je ..že boli časy v minulosti,kedy chcel pribrať,ale " vraj " sa mu to nepodarilo,ale to sa mi akosi nevidí...neje mastné, nezdravé ,nič,nevie,čo sú hranolky,zdravo žije,ide aj na bajk 5 hodín denne .....ako predo mnou aj niečo zje,ale nemá chuť vidím to na nom,nechutí mu proste ...a jeho jedálniček tvorí vacsinou len polievka,nejaký chlebík a tak ..neveečria,neranajkuje ..mám veľmi veľke obavy onho ,či náhodou netrpí mentálnou anorexiou ,lebo čítala som o tom minule článok v časopise,že presne takto sa to prejavuje ...
máte nejaké skúsenosti ?je to s ním vážne,alebo ?

Simonella

noo moze ju mat. a zakryva to tym, ze v rodine su vsetci chudi,.. a co? keby anorexiu nemal, tak by mu nerobilo problem pribrat. myslim ze kazdy chlap chce vyzerat co najlepsie a nie ako vyschnuty konar..
nestrazil by si tak vahu, necvicil tolko a hlavne - by normalne jedol.
ale co uz? ako mu v tom pomozeme... on si musi sam uvedit co robi a co chce, kedze je dospely clovek..