FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Ake vitaminy pred otehotnenim a pocas tehotenstva.....

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "Ake vitaminy pred otehotnenim a pocas tehotenstva....." v článkoch
  • Ikona kategórie Téma v kategórii: Rodičovstvo
    milada111102.02.12 14:38??.??.85.201

ahojte.niesom tehotna,ale planujem tak cca o 3 mesiace byt,ale co sa chcem spytat,kedy mam zacat brat tu kyselinu listovu?viete mi poradit aku znacku si mam kupit s akou ste boli spokojne?dakujem velmi pekne.viem,ze najlepsie su vitaminy z prirodnej databaze,ale nejem ju kazdy den,tak nechcem mat obavy,ze mam nedostatok kyseliny listovej,tak mi prosim poradte,dakujem

• muriel2106.08.14 17:04??.??.185.218

Caute ja som zacala teraz brat femibion 800 a chcem sa spytat ak budem tehotna mam ho dalej brat ci hned ho vysadit??

dakujem

• annaka309.02.14 22:00??.??.8.90

femibion 800,začala som už 4 mesiace pred plánovaním tehotenstva,a potom od 13tt femibion 400.

• Sendicka07.02.14 10:23??.??.104.144

Ahoj,

mne Dr. odporučil v prvom trimestri Femibion 800, aj keď je drahšia, ale moje dieťatko rastie a hýbe sa a teda sa dobre vyvíja. Včera som sa bavila s kamškou, ktorá počas tehotenstva brala len kyselinu listovú na predpis od Dr. Tiež, že sa niekde dočítala, že ak žena berie počas tehotenstva tabletky podobné Femibion-u, tak dieťa rastie a zvyknú byť väčšie, ale aj s dobrým fyzickým základom.

Ja teraz končím 12tt, a uvažujem, že čo si kúpim. Takže asi kúpim Femibion 400 na tento mesiac a potom si dám predpísať tú kyselinu listovú.

A na koniec chcem len dodať, že si myslím, že je správne výživu stále dopĺňať vitamínmi a najmä v tehotenstve, kedy to dieťa čerpá živiny z matky :)

• marika1130.01.14 23:28??.??.74.69

ja som počas tehotenstva brala www.monsea.sk pred tým nič. Bol vobec zazrak ze som otehotnela, lebo som mala dost problémy, preto som aj bola trochu vystrasena a opatrná ale tento doplnok mi vazne pomohol fyzicky aj psychicky a zvladli sme to do uspesneho konca k nášmu malému Marekovi :)

Takže za seba to mozem len odporucit.

• lolalola21.10.12 20:55??.??.148.138

VITAMINY URCITE BRAT TREBA - PRETOZE NASA STRAVA JE CHUDOBNA NA ROZNE MINERALY A VITAMINY . KEDZE NASA PODA JE MALO VYZIVNA . JA SOM URCITE ZA KYSELINU LISTOVU - ESTE PRED OTEHOTNENIM . VID MOJA KAMARATKA JU NEBRALA A MALA MALA PO PORODE RASTEP CHRBTICE- VELMI NEPRIJEMNE. V TEHOTENSTVE JE DOBRY UZIVAT SIROKE SPEKTRUM - ODPORUCAM PRIPRAVOK NEW LIFE - JE TO PRIRODNE , OD CALL VITA . A URCITE AKO UZ BOLO SPOMENUTE RYBI OLEJ - JA HO BUDEM UZIVAT V KAPSULACH LEBO ZIAL Z NORMALNEHO OLEJA. JE MI DOST NA VRACANIE. VELMI PRIAZNIVY PRE VYOJ INTELIGENCIE A NERVOVEHO SYSTEMU DIETATA . A URCITE VITAMIN D - HLAVNE CEZ ZIMU TREBA!!! A TIEZ KYSELINU LISTOVU AKO UZ BOLO SPOMINANE A VAPNIK --- ASPON 1000 MG .

• milada111106.02.12 00:21??.??.85.201

tak trosicku dufam ze pomozu,ale je jasne,ze jednoznacne by sme mali jest co treba,zelenina,ovocie

• jankaaaaaaaaa05.02.12 23:45??.??.226.109

mas pocit ze chemicke umele vitaminy dietatu oba pomozu? hmmm..

• milada111105.02.12 23:30??.??.85.201

anamarie boze teraz si ma zarazila s tym ze najlepsie mat co najviac kysl.list.ja som myslela ze 400 mg je dajme tomu ten maximum :-( pretoze skor vsade pisu 400 mg.hmmmmmmmm.myslis ze to staci predtym tehotenstvom a potom ked budem tehotna tak si mam kupit 800mg?mam chut si kupit nieco ine,lebo naozaj mi moc zalezi aby babo bolo 100%-tne :-)

• medovnicek05.02.12 22:40??.??.98.42

prave preto som tie znacky striedala, lebo sa trochu lisili v mnozstvach niektorych zloziek. ale ak mas normalnu vyvazenu stravu a nie si na diete, tak to mas v pohode to, co si si kupila. pred tehu ide najma o tu folic acid.

• anamarie05.02.12 20:35??.??.208.243

Znie to celkom dobre, akurat tych 400 mcg kyseliny listovej je malo, najnovsie vyskumy ukazali, ze treba uzivat az do jedneho gramu kys. listovej. Moj pripravok ma 800 mcg. To mi povedal moj velmi dobry gynekolog-primar porodnickeho oddelenia. Ale zatial este tehotna nie si, tak si vystacis aj s tym...

• milada111105.02.12 16:42??.??.85.201

chcela som si kupit len kys.listovu ale ako samotny vitamin nemali,iba s tymi vsetkymi zlozkami

• milada111105.02.12 16:41??.??.85.201

moje je z asdy a nadpis je pregnancy-cize pre tehotne.pisu,ze sa tie tabletky maju brat 12 tyzdnov pre otehotnenim a pocas.ta vaha tych vitaminov je asi takato,kedze vsade pisu ze naj.hmotnost kysel.list.ma byt 400 mg,tak to tolko aj obsahuje.vitam.D3 5MG,VIT.K 70 mg,E ma 20mg,C 70 mg,B1 3 mg,B2 2 mg,niacin 20 mg,B6 10 mg,B12 6 mg,magnesuim 150 mg,zelezo 17 mg,zinok 15 mg,med 1 mg,selenium 30 mg,beta caroten 3 mg tak neviem,akozepopri tom jem salatove listy,tak co si o tom myslite?podla mna by to mohlo stacit pre nas?

• medovnicek04.02.12 23:14??.??.98.42

vitabiotics pregnacare, sanatogen mother to be, tesco complete multivitamins + minerals for pregnancy. striedala som ich.

inak, POZOR na vitamin A, ak pripravok obsahuje vitamin A, toto nie je vhodne pre tehotnu zenu, kedze vitamin A je teratogen a moze poskodit plod. ak vsak obsahuje betakaroten, co je prekurzor vitaminu A, ten je v pohode.

• medovnicek04.02.12 23:00??.??.98.42

milada, ak si v uk, kup si kludne vitaminy a mineraly pre tehotne, zvycajne sa odporucaju aj pre tie zeny, ktore sa chystaju otehotniet. ale na zaciatok ti uplne v poho staci ta kyselina listova. ja som brala kyselinu listovu od zaciatku snazenia az do 12.teho tyzdna, potom som zacla brat vitaminy a mineraly pre tehotne, kedze bez nich som mavala krce v lytkach a aj nevolnosti. a brala som ich takmer az do porodu.

co sa tyka hmotnosti dietata a vitaminov, brala som ich rovnako v dvoch tehu, a jedno baby malo 2 kila a druhe 3 kila. takze podla mna je to dost blbost, ze by to malo az taky vplyv.

milada, skusim kuknut znacky, ake som brala ja a este napisem.

• RNG04.02.12 22:29??.??.254.77

Nuz mnozstva jednotlivych zloziek a ich formy su verlmi dolezite, mozes brat doplnok so zlymi formami alebo rimalymi davkami a to ti tak akurat uspokoji tvoje svedomie, ale nepomoze dokopy ani stipku.

• anamarie04.02.12 16:40??.??.208.243

Ide hlavne o to, aby to boli prenatal multivitamins.

Moje obsahuju toto:

Vitamin A

Vitamin C

Vitamin D

Vitamin E

Thiamin

Riboflavin

Niacin

Vitamin B6

Folic Acid

Vitamin B12

Biotin

Pantothenic Acid

Calcium

Iron

Iodine

Magnesium

Zinc

Nehovor mi, ze v Anglicku nemaju prenanatlne multaky...

• milada111104.02.12 15:22??.??.85.201

kupila som si konecne vitaminy v anglicku.sice ta znacka je nic moc,ale myslim ze na to ani nezalezi.je tam kys.listova,vitam.D3,E,K,C,B1,B2,NIACIN,B6,B12,MAGNEZUIM,ZELEZO,ZINOK,SELENIUM,MED,BETA CAROTEN tak asi mi to bude stacit ci?

• anamarie03.02.12 19:29??.??.208.243

Prenatalne multivitaminy/mineraly obsahuju vsetko, co treba pre mamicku (aj snazilku) a pre dieta. Samozrejme, je to len doplnok pestrej stravy.

• milada111103.02.12 16:07??.??.85.201

asi nemozem kombinovat viacero vitaminov dokopy ze?ja proste neviem ako si to porozdelovat,pretoze chcem papat aj zeleninu a ovocie ale bojim sa ze budem mat malo mnozstva v sebe,preto chcem si doplnovat tabletkami,len sa bojim aby toho nebolo vela,lebo ako sa vravi vsetkemu vela skodi tak co mam teda robit?

• milada111103.02.12 15:58??.??.85.201

hm zaujimave.najlepsie by bolo keby vyrabali jednu tabletku kde by boli vsetky potrebne ziviny pre dieta a i pre mna.ked ja tie ryby akosik nemozem,teda mam ich rada,ale nie stale jest a tym ze ako vravi rng ze je potrebny este viac ako kyseli.tak ja neviem teda na com mam slapat :-D a to zijem v anglicku,tak som zvedava ci nieco take aj najdem tu,ale asi ano,ale bohvie z akeho vyberu :-(

Nový Príspevok

Opíšte písmena z obrázku vľavo

Článok dňa

Inzercia

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Spoznajte krásy nízkotatranskej prírody v Hoteli Partizán**** na južnej strane Chopku.

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

Hotelio.sk - Last-minute pobyty v najlepších slovenských hoteloch

Hotelio.sk - Last-minute pobyty v najlepších slovenských hoteloch

Výhodné pobytové balíky - Viac ako 160 ponúk - Garancia spokojnosti

^ Späť na vrch