Otehotnenie a nizka telesna hmotnost

Príspevok v téme: Otehotnenie a nizka telesna hmotnost
petul

Ahojte, mam 27, vysku cca 167cm a vahu 48-50kg...viac ako 50kg sa mi nepodari pribrat aj ked jem pomaly 8krat denne a pijem popri tom nutridrinky....3x som sa stretla s nazorom zdravot.sestier, ze preboha ziena priberte, lebo takto nemozete otehotniet,lebo budete mat len problemy a male babetko...Ale ja fakt netusim ako pribrat, ked sa snazim jest pravidelne, jem zeleninu, mäso, sladke veci,pecivo..fakt nikdy som nedrzala ziadne diety a je mi z toho strasne smutno,ked mi niekto povie ze hold som chuda tak nech sa ani o dieta nepokusam..Mate niektora s tym skusenost?

petul

RNG...len ked clovek cita letaky a brozury k danej chorobe tak vidi len co nemoze jest...boze vsak podla toho by som nemohla jest vobec nic okrem cistej vody...stale sa dookola prizvukuje ze treba jest vlakninu a pri tejto chorobe za naopak...aj to ze sa mam zrieknut surovej zeleniny je proti prirode...ale co uz.Musim nejak obmedzit cukry,co sa bojim ze pri mojej vahe moze mat skor horsi ucinok v tom ze zacnem chudnut..

RNG

Travenie a absorbciu zivin si treba napravit, inac ta v buducnosti moze cakat hromada zdravotnych problemov.
Na spravne travenie musis mat dostatok kyselin enzymov,m mikrovlaknin a spravnu probioticku floru v crevach. To vsetko sa da ovplyvnit vyberom stravy a pripadne potravinovych doplnkov.

petul

dik babule za podporu...ja som si tiez uz toho pocitala o tejto chorobe za tento den dost a viem ze dolezite je naplanovat si to hlavne case ked je ochorenie v kludovom obdobi..tak uvidime.Hlavne sa musim dat tak troska psychicky dokopy,lebo ma to cele dost mrzi a tiez sa musim snazit trocha pribrat, tak verim ze ked upravim jedalnicek tak mozno to pomoze a nieco priberiem..No jednoducho som z toho zatial dost smutna,lebo ked si predstavim ze do konca zivota jest lieky a davat si na seba pozor...hmmm zivot je nevyspytatelny

anamarie

petul, to ma velmi mrzi s tym Crohnom:(((( Ale otehotniet mozes, citala som si o tej chorobe a neovpyvnuje to ani tehotenstvo ani babatko. Len sa pred pocatim porad s gastroenterologom, ale kludne mozes mat dieta! Drzim ti palce.

ssalamandra

Moja segra otehotnela ked mala 22, 168 cm a 47 kil a narodilo sa jej krasne zdrave babatko, tak to nevzdavaj.

evcca

petul, nemyslim, ze by si ohrozila dieta, ty sama musis vediet ako sa citis a ci chces dieta. ja som otehotnela po 8 rokoch anorexie a vsetko je ok. nevzdavaj sa.

petul

hmm takze je to potvrdene mam "Crohna"...teraz vazim 47kg pri vyske 167cm hroza...a aj napriek tomu ze jem tak 5krat denne + pijem napoje Prosure nenaberiem ani kilo...takto by som ohrozila iba babetko s takouto vahou a chorobou...takze asi z toho nic nebude :-(

anamarie

petul, nebud smutna, aspon sa pride na koren veci a budes fit. U nas je stihlost aj geneticka - mamka mala prvykrat 50 kg az ako 35 rocna (a to mala dve deti), sestry mam tiez stihle.
Dakujem ti, verim, ze sa nam podari:)

petul

anamarie...ono je to asi aj preto ze nedokazeme pribrat,lebo zaludok prilis vsetko stravi...taky slaby zapal zaludka som mala aj ja asi pred piatimi rokmi a preslo to...A z tejto situacie co mam teraz s crevami som dost smutna a straaasne pesimisticka...mozno aj kvoli svojej deprimujucej nalade sa necitim dostatocne pri sile...Anamarie potom daj vediet ci sa vam podarilo babetko, budem drzat palce