Otehotnenie a nizka telesna hmotnost

Príspevok v téme: Otehotnenie a nizka telesna hmotnost
petul

Ahojte, mam 27, vysku cca 167cm a vahu 48-50kg...viac ako 50kg sa mi nepodari pribrat aj ked jem pomaly 8krat denne a pijem popri tom nutridrinky....3x som sa stretla s nazorom zdravot.sestier, ze preboha ziena priberte, lebo takto nemozete otehotniet,lebo budete mat len problemy a male babetko...Ale ja fakt netusim ako pribrat, ked sa snazim jest pravidelne, jem zeleninu, mäso, sladke veci,pecivo..fakt nikdy som nedrzala ziadne diety a je mi z toho strasne smutno,ked mi niekto povie ze hold som chuda tak nech sa ani o dieta nepokusam..Mate niektora s tym skusenost?

paganstorm

na v Afrike nemaju čo žrať a deti maju po kkt! to nech t vysvetluju sestričky, normalny zazrak!
vahou sa netrap ak by si mohla pribrať už by sa to stalo, ak nemaš problemy s mentruaciou, nevidim dovod prečo by nemohlo byť tvoje telo pripravene na dieťa, kolko žien porodilo zdrave deti napriek rečiam lekarov, tych p šarlatanov podplacanych farmaceutickymi spoločnosťami proste netreba počuvať
jedz kolko si tvoje telo pyta a kolko tebe chuti a o babo sa chlapom snažte tiež kolko vam bude chutiť ;-)

Eve6

Presne ako píše whee_ee, počúvaj svoje telo a nie reči nejakých sestričiek a ostatných, ktorí robia závery len na základe jedného pohľadu. Ak máš menzes pravidelný, tak smelo do toho :) Prípadne sa spýtaj svojho gynekológa, ktorý pozná tvoj zdravotný a váhový stav. Určite nie si jediná s takou váhou, ktorá chce dieťa.

petul

dik baby, aspon mam o nieco veselsi den, vdaka povzbudeniam...jednoducho prestanem mysliet na vahu a hlavne sa budem snazit pripravit telo na babo psychicky a telesne hlavne aby som bola po gynek.stranke OK a uvidime...hlavne sa musim prestat stresovat, ze kvoli mojej vahe sa to nepodari ;-)

jankaaaaaaaaa

hlavne je, ze jes a chuti ti jest. mas proste take telo, stihle. tie sestricky ta asi chceli postrasit, lebo si asi mysleli, ze si jedna z tych, ktore nejedia a drzia prisne diety aby boli chude. ale pokial nemas ziadne zdravotne problemy, tak nieje ziadny problem a ani nebude

Jogobella

blbosť, aj mne to vraveli a teraz mám dve deti, úplne zdravé, narodené v termíne, s tabuľkovou hmotnosťou (3,2-3,3 kg), prirodzeným pôrodom. Mám rovnakú výšku a hmotnosť 47-48 kg. Nenechaj sa deptať, ak máš periódu, máš šancu normálne otehotnieť a donosiť zdravé dieťatko. Nám dokonca ani to samotné počatie nerobilo žiadne problémy. Všetko ako po masle :-) Držím ti prsty.

whee_ee

Je iné, keby si tú váhu mala vďaka malým dávkam jedla úmyselne atď ... Ale Ty sa stravuješ pravidelne a podľa všetkého výživne, a to, že si Tvoje telo drží takú váhu veľmi neovplyvníš... A keďže máš menštruáciu pravidelnú, telo sa otehotnieť nebojí... :) Držím palce, nech je všetko ok... Ja by som skôr hľadala problém v tom, že ak si útla, môžeš mať náročnejší pôrod, ale to tiež nie je pravidlom ...

petul

som teraz v takom odbobi kedy myslim na babo fakt casto a zacinam jest aj viac zdravej zeleniny popri jedlu,aby som doplnila vitaminy...no a hold take poznamky zdravot.pracovnikov na moju vahu a tehotentstvo vo mne vyvolali hrozne pochybnosti, ze budem velmi nezodpovedna ze otehotniem ked budem vazit 49kg..a ze co budem robit ked porodim a budem kojit, ze to ma uz nebude vidiet, ze tak schudnem a nebudem sa vladat postarat o dieta...a je mi z toho dost smutno