ako si dokladne odlicit plet?

Príspevok v téme: ako si dokladne odlicit plet?
jankaaaaaaaaa

na odlicovanie pleti pouzivam umyvacie gely, napr. od garnier, alebo clean and clear. mam pocit cistej pleti potom, no ked si vycistim plet este pletovou vodou tak tampon je stale hnedy od make upu. az na treti krat je cisty. a to nepouzivam vobec vela make upu. problem je ten, ze nechcem za kazdym pouzivat agresivnu cistiacu vodu s alkoholom, kedze mi to drazdi a hlavne vysusuje plet.
viete nieco poradit?

danielaaa

Jankaaaaa a nepouzivaj alkoholovu pletovu vodu, ta len napacha skody, skus tu micelarnu, jaj mam od biodermy, ale mala som aj z AA k kozmetiky a tiez bola dobra a skus tiez tie hubky na odstranenie gelu maju ich v dm-ke ja som s tym velmi spokojna

jankaaaaaaaaa

asi vymenim to cistiacie mlieko.
alebo uz mam podozrenie, ze ta pletova voda za sama na tampone zafarbi :DDD

Heatherka

daniela ani mne to nedalo :D len ja som uz bola odlicena aj krem som si dala, ale dala som si sestrinu alkoholovu vodu pre pubertiacky na tamponik a presla po tvari a aj tak bol tamponik cisty :) jankaaaaa asi bude chyba v tvojom cisteni pleti. alebo v pripravkoch. a uz viem, preco tie vody nepouzivam, tak mi stiahlo plet, ze nocny krem som si musela dat v 2 vrstvach

danielaaa

No tak ja som som prave po precitani tohto urobila pokus:

takze navlhcila som si hubku, presla po tvari a krku , dala na nu cistiaci gel od biodermy, premasirovala, odstranila zvysky gelu/ oplachla som to opat tou hubkou, na polovicu tvare som aplikovala pl. vodu od biodermy a na druhu polovicu som si dala cistu alpu, tamponiky su rovnake, nie su od make upu, su ciste, tak problem bude asi niekde inde....

pretty

ahojte ja mam velmi citlivu plet reaguje na všetko :( ale začala som použivat čistiacu penu aknestop..vždy mi perfektne dá dole z tvare všetok make up a už nemam ani žiadne vyražky :D..a mam ešte taku hubku na tvar a s tou si tu penu davam dole..a po make upe ani stopy..pletovu vodu nepoužívam vobec pretože to naozaj ja nemožem.:(a na záver kremik.:D

delphia

alkohol odmastuje. dla toho, co pises, mas este zbytky mastneho makeupu v porach. podla toho by si zrejme mala zmenit odlicovacie mlieko, lebo tvoje neodlicuje dokonale.

jankaaaaaaaaa

delphia: ano to presne robim.
ale neviem kolko krat tu mam opakovat, ze ked po tomto vsetkom pouzijem pletovu vodu bez alkoholu, tak je vsetko ok, ale akonahle pouzijem pletovu vodu s alkoholom, tak je tampon hnedy od makeupu. teda, ze bez alkoholu vo vode, sa mi plet dokladne nevycisti

delphia

jankaaa, odlicuje sa odlicovacim mliekom. gel neodlicuje, ale umyva. najprv treba makeup DOKLADNE! odlicit mliekom- uvolni v tuku rozpustne necistoty (napr. makeup a maz z povrchu pleti). zotries to tamponom a az nasledne si plet umyvas gelom. ten uvolni a zmyje vo vode rozpustne necistoty( pot, necistoty z prostreidia-prach,..)a tiez uvolni pory aby sa plet lahsie umyla. nasledne sa plet tonizuje plet. vodou- ta stiahne pory a tiez vyrovnava pH pleti. na koniec sa aplikuje nocny krem.

jankaaaaaaaaa

heatherka: ved prave preto nemas nikde zvysky makeupu, lebo nepouzivas alkoholovu pletovu vodu
neviem este kolkokrat to tu mam napisat, ALE alkohol rozpusta tuk a spinu, preto az pri pouziti alkoholu na plet sa plet dokladne vycisti a odstrania sa z nej aj tie posledne zvysky makeupu, spiny a mastnoty.
preto nemate zvysky makeupu na tamponoch, kedze vam tie vody bez alkoholu nedocistia tak dokladne plet ako alkohol a tie zvysky makeupu ostavaju na pleti