Tehotenstvo

Príspevok v téme: Tehotenstvo
EvaNa56

Potrebovala by som poradiť. Mám 20 rokov a som tehotná. Som neuveriteľne zúfalá, teraz som akurát začala študovať na VŠ, mám za sebou zimný semester. Neviem čo si teraz počať. Partnera mám rok, najradšej by som išla na potrat, ale mám obavy, že môže nastať situácia, že viac neotehotniem. Chcela som dokončiť školu, niečo dosiahnuť a teraz sa stalo toto. Prosím čo mám robiť, ako to zvládnuť? Necítim sa ešte na bábätko. Peniaze nemáme, bývať tiež nie. Ako to teda zvládajú tie mladé mamičky?

slnečnicaa

Ako som napísala, výšku dokončíš neskôr, veď si ešte len teraz začala, to je ako keby nič. Nájdi si brigádu aspoň na pár mesiacov, kým budeš vládať, mladý pojde do práce a hotovo.

maruska123

rodicia budu mozno najprv nahnevani, ale uvidis, ako sa budu z baba tesit...ano, j neskoro plakat nad rozliatym mliekom, ochrana mala byt, ale tiez je pravda, ze niekedy po potrate zena nemoze uz mat dieta, tak riskovat to alebo nie? ja by som to riskovat nechcela, ano, je pravda, ze budes asi potrebovat velku pomoc od rodicov, aj financnu, ale nevidim na tom nic az take strasne..ked ja raz budem mat dieta, a nedajboze sa mu tiez nieco take prihodi, tak tiez pomozem tolko, kolko budem moct...

pralinka89

no mamka može byt na materskej a mozno by aj dostavala vacsiu matersku ako ty rod.prispevok to sa treba popytat a ty by si tiez mohla pracovat a aj externe studovat, vsetko sa da neboj nic

EvaNa56

Oni ma plánovali, mali už aj byt a preto sa vzali. Priateľ tiež študoval, ale prerušil to. Teraz si hľadá neustále prácu, lenže tú je problém nájsť. Má jedno miesto, ale o skutočnom príjme, ktorý by nám mohol pomôcť sa hovoriť nedá. Rodičia mi pomôžu, áno pomohli, keby mali z čoho. Mamku vyhodili z práce. To je ako zlý sen. Musím si to všetko v hlave ujasniť. Nemôžem sa tu len ľutovať, toto mi nepomôže.

pralinka89

dostne rodicovsky prispevok 214ecok a pri porode 600 euro na vybavu co nie je bohvieco, a mlady nech si robotu zacne hladat

jankaaaaaaaaa

kolko rokov ma priatel a co robi?
blbe, je ze budete asi dost bez penazi, pokial priatel dobre nezaraba, pretoze asi nebudes mat narok ani na matersku... ale rodicia to isto nejako prekusnu a pomozu vam. zo zaciatku asi budu nahnevani, ale to ich prejde. ved aj oni teba mali v takom veku, a vyhovorka ze bola ina doba je blbost. spytaj sa ich ci ta tiez uz planovali

EvaNa56

Prečo riešim? Lebo ona je ten typ, ktorý ma bude ohovárať všade kde sa len dá. A prečo riešim rodičov? Lebo som ešte na nich závislá, keďže vlastný byt nemám a študujem. Oni sú tí, ktorí ma musia financovať a tí, ktorí mi musia platiť cestovné a všetky veci s tým súvisiace. Samozrejme, keby som mala partnera, ktorý by mal byt alebo aspoň zarábal tak, aby ich sa to tak netýkalo tak to neriešim. Ale viem, že sama by som to teraz nezvládla. Som dospelá, ale stále nie tak "úplne samostatná."

pralinka89

ale no neboj nic mozno budes prekvapena ako to zoberu! tak nebudu na 100% nadsení to si bud ista ale uvidis nebude to zlé!