Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kardio problém

Príspevok v téme: Kardio problém
LRPLRP

Dobrý večer, chcela by som sa opýtať na zdravotný stav môjho partnera, nájsť niekoho s podobným problémom, prečítať si názor. Pre zistený šelest v mladosti bol sledovaný kardiológom, po troch rokoch - v zahraničí - kde posilovaním nabral viac hmoty (97kg) a po tých troch rokoch prestal cvičiť a ostal na váhe 86 kg (23 ročný) keď bol u kardiológa a správa vyzerá takto:
Záver: Ľavá komora nedilatovaná, bez evid. porúch kinetiky. DObrá globálna systolická a diastolická funkcia ľavej komory. Stopová mitrálna regurgitácia, bez dilatácie ľav. predsiene Trikuspidálna regurgitácia cca I, hraničná veľkosť pravých oddielov, bez závaž. PH
ODPOR. Životospráva/dostatok tekutín, fyzická aktivita vytrvalostná - nie silová, prevencia bakteriálnej endokarditídy/pac. poučený/, kontroly TK, kontrolné echokg o 1-2 roky.

Životosprávu upravil, pije dostatok tekutín, koncom leta prekonal vírusové ochorenie, v zime taktisto, behom tejto zimy je síce pretvávajúci kašel. Moja otázka je, čo môže byť príčinou toho, že veľmi často na hrudi cíti že mu srdce veľmi silno bije, tlak má ukážkový lebo sa vždy pohybuje v hodnotách okolo 120/80, 120/70 a pod. Tep srdca je takisto v poriadku pohybuje sa vždy do 75 za min. Po takomto dlhšom silnom búšení srdca v jeden večer mal zvýšený tlak a nebolo mu dobre. Šli sme s ním do nemocnice kde výsledky zneli takto:
PDW:11,1 fl, MPV:9,6 fl, P-LCR:22,3%. PCT:0,3%
Koagulácia: QUIK: 11,8 s. QTP: 97,0%, OTINR: 1,090 INR, R-FIB: 3,430 g/l, APTTSYS: 27,6 s., PTTRSYS: 0,990 PTTR, Ddimery: 155,50 ng/ml
Rutinné parametre: Glu: 7,1mmol/l, UREA 2,46 mmol/l, KREA: 70,7 umol/l, BIL: 7,0 umol/l, AST: 0,35 ukat/l, ALT: 0,22 ukat/l, GMT: 0,34 ukat/l, ALP: 0,72 ukat/l, CRP: 2.11mg/l, Na: 139,6 mmol/l, Draslík:3,7 mmol/l, Cl: 102,2 mmol/l
Rtg hrudníka: Pľúcne polia bez ložizkových zmien. bránice, uhly voľné. Srdce normálnej veľkosti a tvaru. Pľúcna kresba difúzne pruhovite zvýraznená. Zychytený skelet v norme.
Záver: diskrétne známky peribronchitídy.

EKG: sinus, rytmus, fr. : 103/min. . EOS: intermed. typ. PQ 0,16, QRS 0,08s, QT 0,32s, rSr vo V1 a V2 - obraz inkomplet. BPTR, PZ vo V4 bez poruchy v repolarizácii, bez ak. ložisk. ischémie.

Záver:
St.p. katare DC s perzist. tussis
Artériová hypertenzia 2. st ESH/ESC, propulzia TK pp. pri infekte a anxiete
Neurasténia pp.

Chcela by som vedieť, či je to niečo akútne, čo treba určite na to dávať veľký pozor a báť sa čo bude ďalej, alebo je to ešte v miere?Prečo niekoľkokrát do dňa cíti na hrudníku ako mu silno búši srdce a vidno na ňom nevoľnosť. Pritom naozaj tlak je v poriadku. Kde môžme hľadať príčinu prečo to tak je? Vďaka za každú radu a pomoc alebo aj kontakt na konkrétnu osobu ktorá je naozaj spoľahlivá a kvalifikovaná v tejto oblasti.

Lulu2011

busenie je z tej mitralnej chlopne, mne to dr. vysvetlila tak, ze tam inak prudi krv a citlivejsi ludia to mozu vnimat

LRPLRP

Vtedy mu tú krv nebrali nalačno, pred tým jedol sladké buchty kvôli tomu, že sme mysleli že má nízku hladinu cukru. Čiže báť sa veľmi nemusíme toho že je to niečo zlé?..Teda to búšenioe môže byť aj z nervoziy keď na to myslí?

debilko

mne zistili šelest ked som mal asi 6 pri zápale plúc
dnes vraj po nom nie je ani stopy

inak tiež mám tlak v norme ale to bušenie na hrudi cítim tak raz za týťden
spravidla je to ked čakám niečo čo nečakám:)
a snažím sa s tým vysporiadať a nejako na to myslím

Lulu2011

z prolapsu mitrálnej chlopne to moze mat, inak je to ok podla popisu, na busenie sa dava Egilok, inak tu krv mu brali nalacno? ma tam glukozu nad normu

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kardio problém - Fórum - ZDRAVIE.sk