Neuznanie reklamacie tricka kvoli odstrihnutym stitkom

Príspevok v téme: Neuznanie reklamacie tricka kvoli odstrihnutym stitkom
ninamina

Ahojte, stretli ste sa uz niekedy s tym, ze vam nechceli uznat reklamaciu, kvoli tomu ze ste odstrihli stitky-visacky z oblecenia??? Ja som pred par dnami chcela reklamovat tricko, samozrejme som z boku odstrihla stitky, a ked som prisla do obchodu, predavacka mi hned povedala ze pravdepodobne mi to firma neuzna, ze to uz je zasah do tricka...to akoze co je?? este som to nepocula.. a dalsia vec - na vsetkych tych stitkoch je predsa vzdy vyznacene kde sa MAJU odstrihnut..Ak by sa to nemalo strihat, mali by predsa informovat ze je to nutne zachovat v pripade reklamacie..

rony26

ja by som to videl tak, ze odstrihnutie stitka nema priamu suvislost s reklamovanou vadou a nemalo by to byt dovodom odmietnutia reklamacie...reklamaciu (ak uz teda bola podana) moze predajca odmietnut len na zaklade odborneho posudenia chyby, ktora je reklamovana...ak by predajca reklamaciu zamietol, je tu este moznost dat si vyhotovit vlastny posudok v nejakom akreditovanom laboratoriu...je to vsak dost neefektivne, kedze by to stalo zrejme viac ako tricko...pripadne sa obrat na www.pravaspotrebitela.sk

ninamina

Dobre, vidim ze sa tu rozputala debata..este na upresnenie - to tricko nie je ziadny shit z cinaku, ale zo znackoveho obchodu. - a aj po odstrihnuti stitkov je uplne lahko identifikovatelne, pretoze ma logo vyrobcu, aj velkost, a este aj ine symboly vytlacene aj na chrbtovej vnutornej casti..
a posledna vec - to ze som odstrihla tie stitky, nijakym sposobom neposkodilo ani nenarusilo tkaninu ani tvar trcika, pretoze to boli tie stitky, makke, ako papierove, 10 centrimetrove ktore vam trcia a zmolia sa na bokoch oblecenia....

lost

AdamKrt

no mas pravdu v tom ze ludia nakupuju co len v obchode je a neriesia preco to tam je :)

no ten stitok ide odstrihnut bez poskodenia (ak tam necham 1-2mm z toho stitku, lenze potom nemusi "zavadziat" ale rovno rezat do koze..)

aj tak sa mi to nepaci :P mali by tam vyrobcovia dat nieco ine ako stitok, napr priamo na tricko.. i ked aj to sa zoderie a vies odpovedat co ak sa stitok zoderie?

strasne nerad ale musim uznat ze si vyhral :D (a to si sem nabehol s 1 prispevkom ako boss :D )

AdamKrt

lost Dnes 22:08 - lenze ci sa Ti to paci, ci nie, JE TO SUCAST OBLECENIA, lebo je to vsite. Pozri si steh, je to tak prisite, ze to normalne nedas dole bez poskodenia.

Predstav si, ze vyrobca ma zelene tricko. Jedno je vlnene, druhe bavlnene, tretie hodvabne, stvrte bavlna s elastanom a podobaju sa ako vajce vajcu. Naviac tam moze byt rozmem M, XL, XXL atd. Odstrihnes stitok, predajca nevie, ani u akeho vyrobcu si to ma reklamovat.

Proste nepaci sa Ti, tak nekupuj tricko s megastitkom. Nato je prezliekacia kabinka, aby si si skusil, ci Ta nieco netlaci.

Alebo si odstrihni stitok, ale potom nepocitaj, ze ho vyreklamujes.

Odstranis stitok, poskodil si tovar.

Zaruka sa nevztahuje na poskodeny tovar zakaznikom. Bodka.

bingham

ADAM KRT....VDAKA TI BOZE :DDDD

lioness...nechapem co je na tom smiesne...snazil som sa ti tym vysvetlit to co napisal adam...ale tak nic teda :D

lost

AdamKrt

a naco tam potom niekde davaju 10cm dlhe stitky, kde je napisane MADE IN CHINA asi 20timi jazykmi ?

Normalne znacky maju stitky bud absolutne ziadne, alebo uplne minimalne..

to je ako keby si si kupil Mercedes, a na celnom skle by bolo logo, od ktoreho nevidis plne zorne pole.. tak to tam nechas, len preto aby si neposkodil zaruku ?

pokial ta vysacka nebude TRIEZVO umiestnena, tak nedava logiku, preco by to zakon mal chranit.. (obzvlast tie 10cm dlhe vysacky ci stitky ci co to je)

bingham

jankaaaa...mne je jasne...ze to tricko by sa uz nepredalo...ale ked odstrihnes znacku toho tricka...tak to cele znehodnotis...neviem co na tom nechapes...ved to mas to iste...ako by si z toho tricka vystrihla napis(lebo ti vadi )...a po case sa ti tricko zacne parat...(tak ked s tym prides do obchodu...tak sa ti kazdy vyserie na to ze tricko sa para...ked tam bude vystrihnuty kus)

AdamKrt

nehadajte sa. Aj tak ma Bingham pravdu.

Jedna vec je vysacka, ktoru mozno odstrihnut.

Druha vec je stitok, vsity - ktory oznacuje vyrobcu, rozmer, oznacenie, pokyny na pranie atd. TOTO NENI MOZNE ODSTRINUT BEZ STRATY ZARUKY.

a/ je to tak vsite do materialu, ze pri odstrinuti sa moze poskodit tricko. Aj ked sa odstrihne dobre tak
b/ je to SUCAST OZNACENIA. Take iste tricko sa moze predavat pod roznymi znackami za rozne ceny. Predajca neni schopny identifikovat, ze je to jeho tricko, ani vyrobcu, ani velkost. Tiez su tam pokyny na pranie, zehlenie. Ak tam niekto nema pokyny, mohol pouzivat vyrobok v rozpore s navodom na pouzivanie a tym padom ho mohol poskodit.

Predajca musi svoj tovar najskor identifikovat. Bez stitku to neni mozne a taktiez predajca bez stitku nemoze vediet, co by si mohol dovolit pri oprave.

Bez stitku je textil zniceny, nepredajny.

Kludne si zavolajte na SOI, urcite vam povedia to iste.

Predajca bol v tomto pripade v uplnom prave.

Zakaznik ma moznost odstrihnut stitok, ale prichadza o zaruku. Alebo ho tam necha. Ak mu vadi, tak si ma kupit vyrobok, ktory mu vadit nebude.

To je asi tak, ako keby si niekto kupil mercedes, vylamal mu logo, zbrusil cislo karoserie a isiel to vratit, ked nabura.