Áno alebo nie?

Príspevok v téme: Áno alebo nie?
didik186

Mám taký problém. Momentálne mám priateľa ale mám pochobnosti či ho vôbec ľúbim a či som vôbec niekoho niekedy ľúbila. Je to príjemný človek ale neviem ako sú natom moje city k nemu. Najhoršie je, že všetkým na okolo radím s citmi a sebe neviem pomôť. Poradte mi prosím.

Magy

didik - ziadas od seba veci, ktore casto nie su schopni o sebe povedat ani dospeli so skuenostami dlhsimi, nez je tvoj cely zivot. cakas, ze si budes ista v niecom, co este len objavujes, spoznavas, kde si fakticky totalny zelenac. sama este rasties, dospievas, vyvijas sa, menis. ako mozes od seba cakat nejaku definitivu, zasadne alebo trvale postoje a vyjadrenia? si v obdobi, ked ti konci detstvo, ale este stale neskoncilo. v niecom uz fungujes ako dospely clovek, v niecom len zacinas, a kopec inych veci ta este len caka, pridu neskor. dokazes dnes s istotou povedat, ci tento partner je taky, ze s nim prezijes cely zivot? naozaj si to mozes dovolit povedat? ved ani seba samu poriadne nepoznas, z dovodov, ktore som popisal vyssie a aj preto, ze ako sama pises, mas pocit rozdvojenia.
skusim sa vratit k podstate temy a tvojej otazke. predostriem ti jednu z mnohych definicii lasky, ktoru za tie dlhe roky zivota a skusenosti povazujem za jednu z najlepsich.
"láska je niečo čo pretrváva, aj keď už nie si sexuálne vzrušený"
a to je, sama uznas, vec, ktora pride az po dlhych rokoch partnerstva.
to co mozes teraz citit k partnerovi je mozno vasen, zalubenie, osial... laska sa vytvara rokmi spolocneho zivota.
necakaj, ze ti ju niekto da k noham teraz. za to sa musi tvrdo bojovat.

didik186

Ja si ho vazim. Fakt som mu vdacna za tu lasku ktoru mi dal kiez by som mu mohla aj ja vratit taku lasku aku dal on mne. Asi mu napisem aby sme ostali len priatelia. Bude to tak asi najlepsie

Maros75

Tak si ho vaz. Ale neznamena to,ze musis mat pocit,ze mu dlhujes lasku. Nikdy neber skutocny vztah takym sposobom.

didik186

Ako to ze ma on lubi o tom ani nepochybujem. Aj jeho reakcia ked som mu napisala sms ze neviem co k neu citim. Fakt reagoval rozumne ze on mi da casu kolko budem potrebovat aleze sa mam rozhodnut tak aby som nebrala ohlad na neho. Reagoval fakt rozumne.

Maros75

didik......nechaj tomu volny priebeh. Uvidis sama casom ci ho lubis a ci lubi on teba a hlavne ci sa k sebe hodite. Je dolezite mat si co povedat a mat k sebe urcity pocit,ze kazdemu zalezi na tom druhom.

didik186

Budem mat 17 v júni. Ako viem ze casom pochopim vela veci v zivote lenze teraz ide o cloveka ktory ma city a nechcela by som mu ublizit. Ja fakt neviem prist nato ci ho lubim alebo nie. Ako keby som mala zmrazene city neviem sa ani pohnut v zmyslani .

Maros75

didik......podla tvojho uvazovania ratam,ze mas nejakych 16-18 rokov.
Kazdy tym prasiel a casom si sama uvedomis,ze co je skutocna laska.

didik186

Ako podla mna by bolo divne ak by som snim nadalej bola a nevedela co k nemu citim. Aj jeho by som trapila zbytocne. Ako mnesa zda akoby som mala dve osobnosti jedna ktora hovori ze ano a druha nie.