plucna hypertenzia

Príspevok v téme: plucna hypertenzia
spravodliva

Dobrý večer,
mojej 76- ročnej mame bola diagnostikovaná plúcna hypertenzia. Od septembra minulého roku sme jej lekárovi doniesli všetky vyšetrenie, ktoré požadoval a naša posledná návšteva v januári skončila tým, že lekár povedal, že cez zdravotnú poisťovňu požiada o schválenie lieku a keď bude súhlas tak nás bude kontaktovať. Ubehol jeden mesiac, už dvakrát sme urgovali lekára v akom to je stave, ale jeho odpoveď je stále rovnaká, budem urgovať. Mojej mame sa zdravotný stav zo dňa na deň zhoršuje, pýtam sa je postup lekára správny? ako mám pomôcť mame,ona žije v nádeji, že ten ten liek dostane a bude jej lepšie, ale lekárov prístup tomu nenasvedčuje, prosím poraďte...

llek

Ziskanie suhlasu revizneho lekara na uhradu niektorych liekov skutocne trva dost dlho, hlavne ak je to liek, kde musi suhlasit aj generalne riaditelstis. V skutocnosti je pre pacienta jeho partnerom poistovna, lekar je poskytovatel. Takze obratte sa na poistovnu a zistite si, v akom stave je ziadost, ktoru, lekar podal. Bezne to svojim pacientom radim, ked nemam odpoved z poistovne a vacsinou si za tym aj idu. Urgovat si to vlastne musi pacient, ak lekar svoju povinnost splnil a ziadost odoslal. Ak lekar tu ziadost odoslal a suhlas este nema, tak tu nie je dovod podavat na neho staznost na urad pre dohlad.