Elektrošoky

ele

??? pomôže elektrokonvulzivna terapia aj pri epilepsii spojenej s maniakalnou depresiou, resp. je liečba pri tejto kombinácii dovolená ???

Jane_3sto18

Však ale elektrošoky nie sú také hrozné, ako sa na prvý pohľad zdajú. Ževraj je to (síce krajný prípad) dobrá liečba, keď už lieky nezaberajú. Pár vedľajších účinkov, ale tie sú krátkodobé.

sofi12

Šok v žiadnom pripade.

Šoky sa dávali za čias minulých,na psychiatrii, keď bol pacient "neposlušný"
Každý sa šoku velmi strachoval.

evina

Moja dcera ich mala absolvovať, ale v poslednej chvíli som to stopla. Doktorka nebola mojim rozhodnutím nadšená a po mojom odmietnutí sa ku mne začala aj inak správať, akoby som jej prekazila nejaký kšeft. Dcéru som na vlastnú zodpovednosť vzala domov. má lieky a je v pohode aj bez šokov. Ako som čítala, elektrošok je vlastne niečo ako malý epi záchvat a ja viem, čo epi záchvat je z vlastnej skúsenosti a v akom stave som po nom bola : Lenže môj mozog si ho akoby naordinoval sám a nie umelým vyvolaním. PO dosiahnutí 25 roku si moj mozog asi povedal dosť a odvtedy som už nemala žiadny záchvat čo je už 17 rokov. Takže si dávam otázku čím to je dozretím mozgu alebo štastím:-)

anďo

elektrošoky v žiadnom prípade!! nech Vás to preboha ani nenapadne. zistite si informácie, čo to neodvratne spôsobí. duševné problémy sa dajú vyriešiť na duševnej báze

Jurosik

J111 -> a bral si potom este antidepresiva? Ci si uz potom fungoval uplne nermalne a depresia sa ti uz nevratila?

nezabudka137

zo skúsenosti-je to účinné a neškodné. V najhoršom to pomôže, mala som ich zopar. Kedysi dávno, 7 rokov dozadu

J111

Brutalne je vsak to pred tymi elektrosokmi. Injekcia do ruky, potom zvon na spanie na usta, brutal. Potom eins, zwei, drei elektrosoky a pekne spat. Neviem, ci by som na to nabral znovu odvahu. Mne bolo brutalne zle, preto som sa na to dal. Teraz je to ovela lepsie.