Zmenit zivot alebo?

Príspevok v téme: Zmenit zivot alebo?
ulpiqa

Ma nejaky zmysel zit, ked viem, ze som si zivot dosrala uz davno? Vystudovala som VS, ale svoju pracu nenavidim (robim 2 roky). Vydrzim mozno este take 3 roky, ale viac asi ee. Rozmyslam nad druhou skolou, ale to je dalsich 5 rokov v prdeli a skoncim zase bez praxe a skusenosti a kym sa do toho dostanem, tak uz budem stara harmonika. A kde mam este medzi to vsetko vopchat deti, rodinu? Varianta bez druhej VS, v sucasnej praci (nic ine robit neviem) ma raz privedie na uzatvorene oddelenie psychiatrie, no verzia s druhou VS ma pripravi o deti a o moju tuzbu splnit si sen a este ma to bude stat aj kopec prachov. Ani jedno, ani druhe sa mi nepaci. Najradsej by som usla niekam moc daleko. Niekedy az na druhy svet. Neviem to vyriesit. Velmi si vycitam svoje zle rozhodnutia v minulosti :(

Maoam

SmajliQa, takze povodne si bola vlastne skor plnsej postavy, ako citam. Ja ked som mala na 165cm 63kg, tak som sa citila hrozne...tiez uz na to nechcem vobec mysliet. Tak s tvojou terajsou vahou si ako novy clovek :-))), musis vyzerat vyborne, mas moj absolutny respekt za to, ze si to vsetko tak zvladla a sama.

smajliQa

Maoam
vlastne som mala cely zivot okolo 63-65 kg, no na dovolenke som pribrala cca 4 kila a ked som sa vratila priatel sa ma spytal, ci nejsom tehotna,, bolo to hrozne.
nechcem uz na to mysliet...
a teraz robim sport uz len pre zdravie a pre svoje potesenie, urcite nie pre chudnutie :)
viem ze ked sa necitim dobre, tak si dam miesto vecere zeleninovy salat a podobne...
vyuzila som vsetko co viem na to, aby som vsetko urobila spravne kvoli svojmu zdraviu, a nie len na to, aby som to proste vedela a na nic mi to nebolo,, chapes..

Maoam

SmajliQa, dakujem ti :-), si zlata.
Ano, je to uz celkom OK, ale proste vidim a hlavne citim, ze to nie je ono.
Presne si to uz nepamätam, ze z akej vahy si chudla ty, ale viem, ze si mala povodne vyssiu vahu, ze? Ak ti to nevadi, budem rada, ak mi to napises. Akou formou sa vlastne teraz udrziavas? Robis nejaky sport?

smajliQa

MAOAM
mas krasnu vahu, je vydreta, a ked si to dokazala upravou stravy a sportom, musis vyzerat vysportovane a dobre... hlavne zdravo :)
ano UK je spravne... teraz som doma,po dlhsej dobe aj tu na zdravi :)
vidim, ze ste tu stale tí istí a ze mate kopu noveho, no zaroven ma aj mrzi, ze je tu vela ludi co maju stale ten isty problem.
ja ti prajem hlavne vela zdravia, nech sa vyliecis, nech zmizne problem ktory ta trapi.
teraz sa tu uvidime castejsie:)

Maoam

smajliQa: vtedy v lete som v tej teme neprispievala, ale pravidelne som ta citala, velmi si ma zaujala, ako clovek :-), vtedy, ked som videla, ze si to dokazala z vlastnych sil dostat sa z toho, viem ze si pisala, ze si sla tusim prec zo SVK do UK (spravne?), tak proste som si povedala, ze si silny clovek a velmi som ti fandila (aj ked som nepisala)

takze som bola dnes velmi rada, ze som ta tu opät citala, lebo si velmi dlho na zdravi vobec neprispievala

ja - tak ja nemam PPP chvalabohu, ale mam zdravotne problemy a moj zivot nebol lahky, je to tazke, stale ale snazim sa urobit z toho to najlepsie, co sa vahy tyka, tak ja som vlani nejak v maji zacala c hudnut, zdravou formou, uprava stravy, pohyb, zacinala som na vysku 165cm s vahou 62-63 (otras, viem). Dnes mam 56,5kg ale je to pocitovo na mna stale vela. Rada by som mala vahu ako ty, ale 53kg mi tiez bude stacit, bohate :-). Celkovo si pre mna inspiraciou a prajem ti len to najlepsie, nech sa ti dari vo vsetkom.

smajliQa

Maoam

:)))
dakujem krasne za opytanie, milo som prekvapena... :)
dari sa mi dobre...
pytas sa na vysku/vahu
166/52
istu dobu som mala 49 a nevedela som si predstavit, ze by som pribrala... no vybrala som si...zivot alebo trapenie...
zvolila som zit.... bolo to velmi tazke, ale teraz uz viem, ze kto naozaj chce, ten to dokaze....a ziadne ze to nejde...IDE!!!

dnes som zjedla 7 palaciniek. 4 s dzemom 3 s nutelou :)
viem ze obcas priberiem a obcas schudnem, ale uz sa nevazim.
nevazim sa, lebo mi to nerobi dobre na psychiku. Z takejto choroby sa clovek dostava len tazko, ak sa vobec dostane, ale vzdy kusok bude v tebe,no je uz na kazdej z nas ako sa s tym pobije...
dufam, ze ty sa mas dobre :)

ulpiqa

Hm, ist ucit na gympel je sice pekna predstava, ale dostat sa tam je velky problem. Skusim rozposlat nejake ziadosti. Asi to nema moc zmysel pustat sa do inej oblasti.
V skolke by som bola nekvalifikovana. Mam kvalifikaciu na II. stupen ZS a SS (teda aj gymnazia). Neviem preco spajas aupair s povolanim ucitela. Prvoradou povinnostou ucitela je ucit. Aupair je o strazeni deti. Ale v hlbokej podstate nema ucitel daleko od aupair, aj tak v tej skole sme stale ako policajti, co strazia deti, kym sa rodicia nevratia z prace. A ak sa nam popritom podari ich aj nieco naucit, tak si mozme tlieskat.
Tinkuska, mam kamosku, co uci deti v skolke po anglicky a nema na to ziadnu kvalifikaciu. Mozno staci len riaditela presvedcit, ze anglicky vies, mozno staci maturita z AJ. No myslim, ze treba mat zivnost.
Magy momentalne pisem knihu pre ucitelov (viac nemozem prezradit, kym to nevydame). Mna to ucitelovanie bavi, len ma nebavi ta situacia, ktora je na skolach, to ako sa deti k vedomostiam spravaju. Asi by som mala ist ucit na gympel, tam sa aspon trosku ucia, aby mohli maturovat.
Mna fakt plat stve najmenej. I ked by sa mi asi lahsie vstavalo do prace s vedomim, ze zarobim viac. Nemusim mat vela, len musim byt vnutorne naplnena, vediet, ze niekto ma zaujem o to, co hovorim a robim. Vo vela profesiach ludia chodia za vami. Lebo nieco potrebuju. Tu je to tak, ze my musime vyvolavat rodicom, aby prisli, aby sa vobec zaujimali o vysledky svojho dietata. Niekedy neviem, co vlastne rodicia od ucitelov cakaju. Asi len tie jednotky na papieri a ine im je jedno. Ale uz dost frflania :)
Len ma mrzi, ze moje sny zostanu snami. Co vsetko sa vam v zivote nesplnilo? Coho ste sa museli vzdat?

Maoam

smajliQa, viem ze to do tejto temy nepatri, ale chcela som sa ta opytat, ze ako sa ti dari, minuly rok v lete si bola v inej teme, ktoru si uzavrela, lebo si sa z toho dostala, chcela som sa ta opytat, ako sa ti dari, ako na tom teraz si (vyska/vaha), ci sa mas dobre a ako zijes

KissMe

tinuska, ano,,, ale na Slovensku to je proste tak, ze clovek moze byt rad ze ma vobec nejaku robotu, a nie to este taku, aby ho ta robota naplnala. Pozrime sa vedla nas- Rakusko, a ostatne staty. Plat v Kosiciach na pasovej vyrobe v jednej nemenovanej firme- 400 eur, a vo Francuzsku ta ista robota- 2 000 eur, a to este boli cirkusy a demonstrovali ze si zasluzia za taku robotu vyssie platy, taky "mensi" rozdiel.