Otazka pre muzov

Príspevok v téme: Otazka pre muzov
ulpiqa

Predstavte si, ze mate niekolkorocny vztah. Dobry vztah. Milujete sa cely ten cas. A teraz po rokoch vam priatelka povie, ze bola v detstve zneuzivana. Ako by ste to vzali, ze vam o tom povedala az po niekolkych rokoch (4-5)? Vycitali by ste jej to, ze vam nedoverovala, hnevalo by vas, ze sa s tym trapila cele tie roky sama? Alebo by ste to prosto pochopili? Ako by ste reagovali?

mekefekwwwe

Každý má právo na súkromie. Keby to každému možnému budúcemu priateľovi prezradila hneď na začiatku, mohlo by to vedieť až príliš veľa ľudí, nie? Nemusela ti to vôbec hovoriť... nie je to príjemná záležitosť.

Ali bali

Každopádne by si tým preverila svojho priateľa . Bola by to skúška , či je schopný niečo také prijať , pochopiť , podporiť ťa ... Alebo to nezvládne a zdupká ... Urob , ako to cítiš . Riskovať ? alebo sa trápiť sama so svojou minulosťou ...
Možno tým , že to budeš rozoberať ,zbytočne otvoríš starú ranu ... A možno zistíš , že tvoj priateľ , je jeden fantastický človek , o ktorého sa môžeš oprieť ?

Loveme

nezijes s tym sama. uz to ze si sa zdvoverila tu je prvy krok.mozno by pomohol psycholog. a pises ze sa "bojis vybavovania uctov", myslis tym zeby sa ti nieco mohlo stat,pretoze si to povedala?

ulpiqa

Ďakujem vam za reakcie aj povzbudenia. Som rada, že to takto vnímate. Chcela son mu to povedať, ale nemôžem. Nejde to. Bojím sa prípadného vybavovania účtov a hlavne zmeny v správaní. Asi s tým budem žiť radšej sama.

Fero M.

Každopádne už len to, že tu píšeš a chceš názor na to, znamená, že si nie si istá ako by to zobral, takže mu to radšej nevrav. Ak je normálny tak to zoberie v pohode. Ak je sebec tak to zobere po svojom... Všteci sme rôzne povahy tak ťažko takto..

alenka_maxova

otazka je sice pre muzov, ale prispejem i ja. Toto je tak intimna vec, ze by som sa ani len necudovala, keby mi to partner nechcel povedat. Coby nechcel, skor by som si myslela, ze ho to tak neskutocne ranilo, ze az po veeeeelmi dlhom case by bol schopny mi to povedat. Kazdy ma pravo vybrat si sam, kedy sa s niecim zdoveri svojej polovicke. Vztah moze byt uzasny, plny dovery, no jednoducho na niektore veci musi dozriet...

Maoam

poznam pripad, kedy sa muz po takomto zdovereni sa jeho priatelkou zachoval ako najotrasnejsi debilny buran

takze dotycna ma este väcsiu traumu teraz, ako mala uz dovtedy, kvoli tomu, co sa jej stalo

bohuzial, nie kazdy muz je v stave byt schopny s tymto dobre narabat a neotocit to proti tej zene :-(((

hoci ona za to fakt nemohla, dievca fakt nema na vyber, ked ju jej otec alebo ktokolvek iny ako dieta/mladistvu sexualne zneuzije...

no nic, su aj muzi, ktori su schopni to proti nej aj tak otocit a velmi ublizit

Fero M.

Určite by som sa nehneval na nu, a ak muž nie je somár tak to pochopí. Otázne je či to v nom na istý čas nemôže zmeniť postoj čo sa týka sexu, že začne byť opatrnejší na ženu atd.. teda či jej to nebude vadiť, že zrazu bude opatrnješí a tak.. Treba zvážiť pre aj proti

Magy

to zalezi od toho, na com ste mali postaveny vas vztah doteraz. dalsia vec je, ze kazdy vztah sa vyvija, mozno ten vas dospel tak daleko, ze priatelka sa presvedcila, ze ti to uz moze povedat, doteraz si jednoducho nebola ista. tu niet velmi co riesit, partnerka sa ti zdoverila zrejme s jednym z jej najtazsich tajomstiev, resp. trapenim, co myslis ze ocakava? ocakava podporu a pomoc, pochopenie. a to, ze si to nechas pre seba a nebudes roztrubovat kde-komu. pozri, kazdy mame nejake tie svoje tajomstva a niekto ich nepovie ani celozivotnemu partnerovi do smrti.