Priateľ nadáva pri hádke

Príspevok v téme: Priateľ nadáva pri hádke
Dorota222

Mám priateľa vyše roka a niekedy, pri hádkach (ktoré ja zo začiatku vôbec neberiem vážne, skôr ako také malé škriepky), mi povie: \"Čo si úplne jebnutá?\" alebo už aj zaznelo: \"Daj sa vypchať.\" Slova, že sprostá a podobne odzneli už tiež. Vždy ma to hrozne zraní a zabolí a premýšľam, či dokážem toto prekusnúť. Vždy si ale poviem, že to predsa nie je také hrozné, že je len rozčúlený, ale... Je to ozaj tak? Veľmi ho milujem, priznávam a viem, ze často som pri hádkach na vine ja, ale ešte nikdy som mu takto nepovedala, nikdy a nikdy naňho tak nekričím ako on na mňa. Nikdy by som naňho nepoužila také škaredé slová. Som zúfalá, lebo to takej hádke iba plačem a to ho rozčuľuje.

elsa5.5

no dorota treba si veci vyjasniť,ale tie sprosté nadávky má v sebe iný nebude je to na tebe každý sa poháda,ale všetko má svoje hranice a on čo ked nie je spokojný má sa s tebou rozísť,ale jemu skôr vyhovuje papulu si na teba otvárať za každú cenu udržiavať vzťah nemá význam časom na to prídeš rok je dosť krátka doba na to aby si tak papulu otváral potom čo bude nie je to jediný muž na svete a hlavne takýchto je velký dostatok.....

Dorota222

Ja nevyvolávam hádku a nie som VŽDY na vine. Je to 50 na 50. Iba som uznala, že niekedy ho môžem nahnevať a môžem byť na vine, ale určite to nie je môj CIEĽ a zámer, ho naštvať. Preboha, kto už by len rád vytáčal svojho priateľa? Je to proste nechcené, ja mu nevidím do hlavy, aby som videla, akú ma dnes náladu... rozhodne hádky nevyvolávam, práveže som typ osoby, čo sa uráža menej ako on, a veľmi často prejdem veci s úsmevom na perách. Preto on taký nie je, veľa vecí pochopí zle a háda sa pre mne, zatiaľ čo ja si kusnem do jazyka a radšej ako sa hádať to nekomentujem.

maso

Dorota,

mozno by stacilo, keby si sa mu osprabedlnila, ked si na vine tym hadkam. Ak mas niekoho rada, tak predsa nebudes vyvoloavat hadku. Alebo si najdi niekoho, kto ti bude pri hadke hovorit , aka si uzasna.

lillia

byt tebou, tak si asi vytlacim a zaramujem to, co pisala modra.
a budem si to citat dovtedy, kym si to uplne nevtlciem do hlavy :-)

Dorota222

To, že vyvolávam hádky, nie je pravda, takže nabudúce skús čítať. Nemyslím si, že aj keby to bola pravda, má mi právo nadávať, ale ďakujem, aspoň poznám tento mužský uhol pohľadu.

pravy huhu

No tak mu povedz, ze ake slova ma pri hadke, ktoru ty vyvolas pouzivat a ake nie, lebo ti to vadi. Alebo vies co? Rovno mu aj nadiktuj vety a odpovede, ktore ti ma pri hadke s tebou hovorit, aby si bola so svojou hadkou spokojna.

elsa5.5

žeby bol tak z domu vychovaný a iné to nebude len horšie,láska nie je všetko tu sa ukáže charakter človeka absolútne si ťa neváži určite to nemá budúcnosť a keby malo takto po tebe bude šliapať celý život skús nad tým zamyslieť či také niečo chceš stále to tolerovať nebudeš je si tebou istý aj to je dôvod prečo sa tak s tebou rozpráva

modrá

Skúsim ti dať model. Nedovolím si tvrdiť, že je dobrý, len ako inšpiráciu:) takto sa správam ja, takže to ber s rezervou.
Hádate sa, o hocičom. ON: Si jebnutá? TY: Prosíím? (nie s plačom, vážne, môže byť malý úsmev, neveriacky) ON: či si neni jebnutá...to čo rozprávaš? TY:No takýmto štýlom sa, môj drahý,so mnou rozprávať nebudeš.....(mieriš k dverám, alebo proste preč) ON: a čo som ti také urobil, (alebo: a čože sa stalo? akým štýlom?) TY: (odídeš a nič nevysvetľuješ, max. môžeš povedať "porozmýšľaj") neboj sa, on bude vedieť, netreba nič vysvetľovať. Potom sa mu jednoducho neozveš, prvý sa ozve on, aj keby to malo trvať mesiac. Ak sa neozve, tak ťa asi veľmi miluje, čo...neboj, on bude vedieť, že spravil chybu. Len pred tebou sa bude snažiť ospravedlniť, že vieeeeš, ja keď sa rozčúlim atď alebo dokonca TY ma tak rozčúliš...alebo "nebuď taká citlivka". Neplač, nepros, Musí byť ku.evsky prekvapený z tvojej reakcie a vtedy mu to dôjde. musí vidieť, že to myslíš vážne a toto je už za tvojou hranicou.
Ak mu stojiš za to, toto sa môže podariť. ak nie, taký vzťah asi nechceš. Ty, dievča, ťaháš za sakramentsky krátky koniec v tomto vzťahu, tak to zmeň, alebo si nájdi niekoho, komu budeš za to stáť.

modrá

Dorota, tak teraz to skúsim otočiť trochu tak, aby to bolo pre teba prijateľnejšie. Ty ho ľúbiš = odpustíš mu, nezačínaš témy, kt. vyvolajú hádku, nereaguješ na témy, kt. vyvolajú hádku. A on ťa ľúbi? Čím to dokazuje??? napríklad tým, že by si stúpil na jazyk? zrejme nie. Možno ti kupuje kvety, alebo sa ťa opýta, kam by si chcela ísť. Alebo sa usmeje, pobozká ťa...to je MÁLO.
Ľúbi ťa ten, kto kvôli tebe hory prenáša.
A práve preto musia byť v vzťahu dvaja ľúbiaci, pretože keď naozaj ľúbi len jeden, ktorý v mene lásky je schopný zmien (pozor, hovorím o malých korekciách ega, nie o zmene ega) a ten druhý nie, tak ten prvý proste bude trpieť. Musí to byť vzájomné, ináč to nejde.
pozri, ja mám tiež výbušného muža. Čo sme sa naškriepilia a nahádali, každý si obhajoval svoju pravdu...takto to proste chodí. Ale za 20 rokov čo tvoríme pár mi nepovedal nijaké takto ostré slovo! A nemusím sa báť načať nejakú tému, ktorú potrebujem prdiskutovať. Nie vždy to tak bolo. tiež mával snahy ma umlčať, skríknuť, aby bol pokoj. Ale postupne sme sa dopracovali k tomu, že chápe, že takto to nejde. Ale vieš, keby sám nechcel, keby nechápal nutnosť zmeny, mohla by som doňho hučať nasledujúcich 20 rokov a nič by sa nezmenilo.
Teraz je otázne, či ťa ten tvoj ľúbi dostatočne, alebo len tak "trochu". Ale s týmto chlapom budeš trpieť, to ti hovorím. NEVÁŽI SI ŤA.