Zákaly v sklovci - laser

unreal

ja neviem, možno aj rok...môže to byť dlhodobý proces, teoreticky by stačilo keby to zabránilo zhoršovaniu stavu.
nič za to nedáš.

unreal

kremík užívam v normálnych dávkach a nepovedal by som že to pomáha. nadmerná dávka je už riziko a tiež som o tom počul.

ja si myslím že keby sa chcelo tak sa to posunie a liečba príde. vždy ide o to aké prachy sa kde točia.
ak nič nepríde a stav sa bude zhoršovať tak časom prídem do bodu vitrektomie určite. považujem to za riešenie, je kopec pacientov čo sú maximálne spokojní a operáciu si chvália.
samozrejme sú aj prípady kedy pacient prišiel o oko ale tak zomrieť človek (hlavne pri laxnom prístupe) môže aj pri banálnejšej operácii.

inak skús kvapky jodid draselný, vraj občas pomáhajú...momentálne ich testujem ale treba to užívať dlhodobo 2 až 4x denne.

ninko

co ti mozem este poradit na zblednutie zakalkov ze vraj pomaha niektorym ludom uzivanie kremiku ale len pri uzivani niekolo nasobu dovoleneho mnozstva co je dost riziko kedze ti mozu vzniknut ladvinove kamene pri dlhodobom uzivani

ninko

unreal: ja som novy "vlastnik" zakalkov v oboch ociach takze by mi len bodla keby sa nejaka forma liecby cim skor najde. A co pocuvam zakalky su velmi v tejto dobe rozsirene len v mojom okoli sa stazuje niekolko ludi na to...apson keby sa prislo na to co je vlastne pricina bohuzial doktori v dnesnej dobe ti povedia a mavnu rukou ze co sa vlastne stazujes na zakalky ved to nic neni ze aj sama ocna to ma takze asi tak...

Sasa55

Aj ja mam zakal neviete niekto či je lepšie dať si hned vložiť šošovku s dioptriou aj na dialku aj na blizko (je to dosť drahe)alebo sa dať operovať cez poistovnňu a niekedy si dať odstraniť dioptrie na blizko laserom?

unreal

to sa môžu aj po vitrektomii a robí sa to :P
zdá sa mi že všetci od toho problému dávajú až príliš preč ruky.
aj o laserovej operácii krátkozrakosti sa hovororilo že po rokoch môže priniesť problémy a stala sa z toho bežná vec.

a na zákaly v sklovci sa stále kašle pritom je to nepríjemná vec ktorú má pomerne veľké množstvo ludí.

a moje zákalky anie nie že pribúdajú ako sú viditelnejšie.

ninko

Cital som nazory viacerych pacientov co sa podrobili laseru na odstranenie zakalkov a vobec to nesplna svoj ucel lebo po case sa im vytvorili zakalky este vo vacsich mnozstvach...