kto z vas mal epiduralku?

ele

presne tak, nemohli mi to skor pichnut, kedze som sa pomaly otvarala. Mne epiduralka nezabrala na bolesti z kontrakcii ale na zasivanie 2. davka zabrala na 100%, pre mna tiez zahada. Inak zasivali ma komplet aj krcok a trvalo to 1,5 hod. :/ Mna vysla na 2500 ,- v r. 2009

LETICIA

milada epidural sa picha ked je zena otvorena na 3cm viac nie, aspon mne to takto bolo povedane, ale vies, one mesto ine praktiky.

LETICIA

ja... a je super, bolesti ziade, zavadzanie epi nebolelo, nadstrih som necitila, ani sitie, narodeny do 3 a pol hodinky. aj teraz by som sla, ale len s epi, ale musia ti ju aj dobre zaviest, stala ma na sk 4000sk a nerodim kazdy mesiac, tak mi bolo jedno kolko stala, hlavna vec, ze som sa citila v pohode bez krcov a strachu a vreskotu a neznesitelnej bolesti. a neh mi nikto nepise, ze ta bolest sa da prezit a je to prave TO nakrajsie co moze na porode byt a citit to a nase babky rodili na poliach a neviem ake bludy, je rok 2012 a preco si to neulahcit a nevyuzit taku moznost. ale co som sa stretla s nazorom su aj baby ktorym to nezabralo, alebo citili nejake bolesti. mne to dopichovali kazdu hodinu a stvrt aj pred samotnym porodom mi dopichli aj po zasiti este jednu davku.

milada1111

ta epiduralka je draha ze?a preco si nepovedala im predtym ako si mala bolesti ze chces hned epiduralku?ci to oni zauvazia kedy je vhodne ju mat?

ele

ja som mala epidural, zavadzanie ma strasne bolelo, rodila som 29 hodin (od zaciatku velke bolesti), epi som dostala dve hodiny pred porodom, aby to slo rychlejsie, lebo som trpela vycerpanostou a ukrutnymi bolestami, no a zabral tak na 10 min, potom som si "vychutnala" kazdu kontrakciu na plne gule. Maly mal 4280g. Druhu davku mi zaviedli pred zasivanim a to bola pohodicka, nic som necitila ;) Ale v pohode by som rodila znova :)

Aisha5

Milada, moje dieta ( poklopat ) je take kludnucke a rozumne, ze kazdy sa cuduje. Skor zalezi od povahy s akou sa dieta narodi a od prostredia, kde dieta vyrasta. Ak je matka kludna a manzelstvo kludne, tak aj babo je "flegmatik". Ziadna epiduralka v ziadnom pripade nemoze ovplynit povahu dietata. Je to blbost, mozem to potvrdit a to ma epiduralkou dopovali celych 12 hodin porodu. Skor zivotosprava uz pocas tehotenstva moze ovplyvnit hyperaktivitu. Druhe babo budem rodit vylucne s epi...

milada1111

tak ale je to riskantna vec,nikdy nevies ci ti to dobre urobia a este som pocula,ze deti su z toho take hyperaktivne,tak ake je to tvoje?

Aisha5

Ja som ju mala. Strasne som sa toho bala, este viac ako samotneho porodu. :) Zavadzanie epidural je takto: Najpodstatnejsia vec je, ze sa nesmies hybat. Sebemansi pohyb moze zapricit zle napichnutie edpidural. Najprv ti do krizov napichnu injekciu s lokalnym umrtvenim. To je asi taka bolest ako ked ta ustipne komar. Doslova. Kazdy sa toho boji, ale praveze tato injekcia je najbezbolestnejsia zo vsetkych. Necitis fakt nic. Potom chvilu pockaju a az potom ti napichnu skutocnu epidural, ktoru ABSOLUTNE necitis, pretoze to miesto je uz samozrejme umrtvene. Takze neboj, neboli a cely proces trva asi tak 4 minuty... Inac rozhodla si sa pre super vec. ja si nedokazem tu epidural vynachvalit. Rodila som pred 8 mesiacmi a vdaka epidural mam krasny zazitok z porodu. mala som velmi tazky porod. Maly sa narodil s porodnou hmotnostou 3530gr. Rodila som 12 hodin. ale tym, ze som mala epidural som absolutne necitila ziadnu bolest. Pri kontrakciach som si este kludne pospala, co sa doktori smiali, ze keby som nemala epidural, tak tak by som uz skriabala od bolesti omietku zo steny. Epidural som poziadala na zaciatku kontrakcii, lebo som uz nemohla vydrzat. Akokeby ma rezali za ziva, otrasna bolest. A to bol len zaciatok kontrakcii. Neviem si predstavit, co bolo potom, ked som mala kontrakcie v pravom prude, asi by som zosalela od bolesti. Ver mi, napichnutie epidural je jedna srandicka oproti normalnemu porodu bez epidural...