žena bez make-upu

veves

jedna z debilnych otazok na fore....
pri trocha inteligencie si autor aj sam dokaze odpovedat. no co si asi myslime...no predsa nic. ked taku zensku vidim, urcite si tu myslienku nenesiem so sebou a nepremyslam doma nad tym preco asi nebola zmake-upovana.
ked ma necistu plet tak je to mala zachrana, ked ju ma cistu tak nema dovod si ho davat.boze to je otazka. co si myslite o zene, ktora je bez gumky vo vlasoch?

watermelon

Žena bez make upu je nezenska? No comment. Hlavne že tie zmachlene masky sú veľmi ženské. Zaujímavé že najviac sú tu za make up ženy. Skrátka nemám čo zakrývať a nebudem. Ak máte pupaky tak to rieste zvnútra to sú zanesené choré čreva.

Anaya

Keď vidím ženu bez make-upu a má peknú tvár, tak jej len tíško závidim. Čo sa ja musím natrápiť, kým pozakrývam to, čo treba a aj tak nie som spokojná :(.
Mám trochu problém s vyrážkami, takže ten makeup je pre mňa nevyhnutnosť. Ale používam ho, len keď idem medzi ľudí, doma som bez neho.
A aj pre novým priateľom som hneď od začiatku začala chodiť "bez", aby si zvykol :D, ale on je zlatý, jeduje sa na to, keď hovorím, že nie som pekná :D

m25

bohužial, žijeme v dobe "tmavých a prenikavých" očí ... čo taká ryšavka s bledými mihalnicami a bledým obočím?? :D
ja sa malujem každý den, okrem víkendu, ked som doma ... ludia si na mna zvykli. na namalovanú ..
zle sa cítim odmalovaná ... velmi nevýrazné oči.. celá som potom nevýrazná ..
a pri tom mám pleť celkom peknú, žiadne vyrážky, či pory.. ale u mna proste ten makeup musí byť..
verím tomu, že keby chodím odmalovaná, tak sa žiadny chlap za mnou neotočí, jedine ak by s opačným umyslom :DD

keby som sa nemusela malovať, tak to nerobím.. ale to je už zvyk....

Leticia

ALE PRIZNAJME, ZE KTO NEMA DOKONALU PLET JE MAKE UP POTREBNY A JE VELMI MALE % ZIEN CO MA DOKONALU PLET BEZ NEDOSTATKOV A HLAVNE V PARTII OKOLO OCI. a upne inac inac vyzera baba, ked si da aspon trocha make up, ako nic.

jankaaaaaaaaa

najlepsie je, ked sa zena, ktora sa nikdy absolutne nijako nelici, nepouziva ani lesk na pery.. sa raz nalici, alebo resp. ju niekto nalici, lebo taka zena sa malovat nevie.. a to potom vsetci pozeraju s otvorenymi ustami :) ide o tu zmenu. mam taku kamaratku, ktora sa nikdy nemalovala.. a raz ked prisla na jedenu spolocensku udalost namalovana, vobec nie prehanne.. tak to bol teda uzas.
ale tiez si myslim, ze niekedy je aj menej viacej. s nicim netreba prehanat. a bezne denne jemne licenie nieje na skodu. ja sa niekedy nelicim, niekedy ano, podla toho aku mam naladu. ked mam proste zlu naladu, alebo nemam cas, tak nema cenu sa licit, lebo to potom vyzera zle :D ale zase ked sa licim, tak nie vyrazne a velmi, to len na prilezitostne a na vecierky. a je to prijemna zmena ak ma tak ludia vidia aj nalicenu aj nenalicenu.

Magy

mejkap je jednoducho povedane - zakryvac nedostatkov. Ak niekto povie, ze "aha, tamta je aka krasna" a pritom je len super nalicena, tak zvyknem hovorit - "chcem ju vidiet rano hned po prebudeni bez mejkapu a potom sa budeme bavit dalej" :)
za dalsie - mejkap je prostriedok na dosiahnutie urciteho ciela. podobne ako nadavky, specialne odevne doplnkym, morfium, lieky a pod. Ak su tieto veci pouzite v spravny cas, v spravnej miere a rozsahu, je radost sa pozerat, prospievaju. Ak sa to ale prezenie, zneuzije, pouzije v nespravny cas... No zbohom. To uz nie je clovek, ale opica. Ci sa to tyka make-upu, odevu, liekov (pri nespravnom pouzivani podla druhu spravia z teba bud trosku, alebo ta rovno killnu) a pod. Takze vsetko s mierou. Ziadna zena nemoze ratat s tym, ze prekabati prirodu. A mejkapom duplom nie. Zazil som oba extremy. Ked sa zena machlila tak, ze sme jej hovorili " aha, chodiaca omietka", ale aj babu, pre ktoru bola aj ceruzka alebo ruz uplne neznamy pojem, pritom stacilo malo a padali by sme z nej do kolien.

geekygirl7

Beskyd suhlas. To si zeny neuvedomujete, ako vas kozmeticke firmy/media manipuluju?
Ze ani nevychadzate z domu bez make-up?
Zena bez make-upu je nezenska?
Uz sa tu spominali muzi a ze u nich sa tie nedostatky nevsimame. Ale zena musi byt namalovana za kazdu cenu. Kedysi muzi nosili parochne, na tvar si davali puder atd....
Vsetko je to len tzv.social conditioning.

beskyd

uz nemam cas to nejak moc riesit ale prirodzenost 4 ever, kozmeticke firmy nikdy nevyrobia zo zien krajsie bytosti nez ake su bez chemie. ktora v dnesnej dobe ma tolko rozumu, ucty k sebe samej a nadhladu a teda vie si toto uvedomit a je prirodzena a svoja, klobuk dole.

alic3

ja by som bola strasne rada, ak by som nemusela pouzivat make-up, ked idem do spolocnosti, ale bohuzial my baby sme sebakriticke, takze neviem, ci taky den nastane... cakam na to uz roky. hehe. a inak vyzeram aj trochu choro, ked sa odmalujem. to je tymi mihalnicami, co ta byvala tiez nemala. nebola som to ja? boze. crty mozem mat hociako pekne, ked mihalnice su na 60 percent z tuby... ale tak co s tym...