žena bez make-upu

Dežo114

bibba a toto si myslím tiež, ´hneď vidno na žene cez make-up či je pekná alebo nie, za predpokladu že tu nebehá nejaká čo má hollywoodskeho maskéra:)

myopinion - bielu pleť som vážne nevidela niky peknú, jedinu snehulienku, a filmové hviezdy ktoré majú na fotkách retuš ale v skutočnosti som nikdy neviela peknú bielu pleť. Určite existuje,ale nemala som také šťastie vidieť to.Známa má bielu pleť, nemaľuje sa ale zas sa neodvážim povedať že je škaredá, ale som na ňu zvyknutá že sa nemaľuje, a automaticky som zvyknutá na jej červené žilky na tvári a červené fľakaté líca. Samozrejme je nevýrazná.

Ale ako tu niekto píše je to celé aj o tom či si žena vie alebo či sa jej podarí trafiť do farby/odtieňu make-upu. V takých drogériách je ťažké trafiť sa do odtieňu, keďže pri kúpe nebudem každých 5 minút odbehovaťa na denné svetlo. Takže asi tak.
A jedno dievča tiež poznám - oca ma mulata a mama je naša Slovenka a keď sa na ňu človek pozrie, tak to je fakt že prirozdená krása v pravom zmysle slova, tie črty, plne pery, čierne oči, čierne vlasy a bezchybná pleť.
A černošky to viem že nemajú peknú pleť(nie všetke ale väčšina)majú také malé drobné podkožné vyrážky,asi ako my mame väčšina žien buď pórovitú pleť alebo inú.

V každom prípade by žena mala aspoň make-up požívať ako samozrejmosť.
Ale ešte by ma zaujímalo čím to je že chlapy majú fajn pleť. Možno sme my ženy na chlapov tak zvyknuté že si tie nedostatky nevšímame.

bibba

ja sa niekedy malujem trochu silno (oci), ale väcsina ludi mi hovori, ze som krajsia ked som iba jemne namalovana. ale to mi je jedno, co hovoria. mne sa nepacia zeny, ktore sa nenamaluju NIKDY. posobi to na mna dost nezensky. a maloktora baba je krasna ked nie je VOBEC namalovana. preto si hovorim, ze chalani su krajsi, lebo sa nemaluju a hned je vidno, ktory je naozaj pekny a ktory nie :) ale osobne si myslim, ze ak je zena pekna, cize pekna do tvare, ma pekne crty, musi byt jednoznacne pekna aj nenamalovana. to je vidiet aj cez make-up ktora je pekna aj bez toho a ktora neni.

myopinion

dezo, fakt si nevidela peknu bielu plet, faaakt? no a ze mulatky ju maju peknu? haha. ako ktore, osobne cernosky co som videla, plet teda peknu rozhodne nemali. zato viem uviest vela prikladov krasnej bledej pleti, ktora makeup rozhodne nepotrebuje, hlavne v mladosti. to su tie snehulienkovsky mliekovo biele. a s tmavymi alebo rysavymi vlasmi, sem tam pehami. to je pre mna asi ta najkrajsia, najjemnejsia plet. a nie porovita, mastna juzanska :)

kukulienka63

Ja zas poznám ženy, ktoré sa nikdy v živote nemaľovali, nedávali na seba nič a zrazu v 50-tke sa spamätali a chcú niečo so sebou robiť, no nevedia ako, tak zoberú čiernu ceruzku, nakreslia si pod oči čiernu linku a dajú na ústa červený rúž . . . hrôza a des! Žiaden podklad, žiadne zakrytie škvŕn. Som za to, že dievčatá by sa mali vedieť pekne upravovať už od puberty a pokračovať vtom do vysokého veku, len tak ostanú navždy krásne. Je povinnosťou ženy dbať o seba, hlavne byť vždy čistá a voňavá a tomu sa treba tiež vedieť učiť . . .všetko s mierou.

alenka_maxova

ja sama casto nepouzivam licenie, pretoze mam od prirody tmave mihalnice. Takze tie oci vyzeraju ako stale namalovane. Priatel si to nahodou velmi pochvaluje. Ked som prvy raz spala u neho na byte a odlicila som sa, nechcel uverit, ze som uz naozaj odlicena :) Povedal, ze pri byvalej to doslova neznasal, ked si dala dole make up, pretoze ho nepritahovala... Nuz i toto sa stava.

bingham

Xy...no ked pises o tej marfusi...tak presne taku som videl... inak celkom pekna baba...a tiez mala namalovane tie licka
tak do ruzova...hehe

a mne osobne je to jedno...ved ked je krasia namalovana...tak nech sa maluje...a ked nie..tak naopak...nevidim v tom problem ;)

xy:)

problem nie je v makeupe, problem je v tom, ze este stale vacsina neprisla na to, ako ho pouzivat. no a potom tu pobehuju zeny s oranzovym ksichtom ako incucuna. lebo su mantave a nevedia si kupit poriadny makeup a hlavne poriadny odtien. a asi 99% percent nevie pouzivat farbu na lica, kedze zrejme este stale maju za vzor marfusu z mrazika.

Bulletka

Poznám ženy, ktoré majú dobre po tridsiatke a vyzerajú fakt omnoho mladšie (majú aj sviežu pleť), čiže zas je to aj vec genetiky, zdravého životného štýlu... Ja mejkap nepoužívam, keďže mám 18 rokov a popri tom vyzerám ešte mladšie...

danielaaa

ja s Vami suhlasim baby, co je to pekna plet?? dlho som taku nevidela, malovat sa nemusi 17 rocne dievca, kt. pekne je aj bez make upu, zena po 30, 40 sa malovat proste musi, pretoze keby to nerobila vyrazne kazi mienku peknych slovenskych zien :) staci ak pouzije make up na zjednotenie, resp. puder na zmatnenie, jemny tien, spiralu a ruz, vyzera pekne prirodzene, rozziarene,

A tie, ktore tvrdite ze make up je maska sa malovat proste neviete :PPPP

smajliQa

dezo 114

ja som to mala tak dlho rozpisane tento prispevok, ze som si ta nevsimla co si pisala, a vidis, myslim ze mame nazor tak trochu spolocny....