Kúpa psa - prosím o pomoc!

Príspevok v téme: Kúpa psa - prosím o pomoc!
Porad

Dobrý deň! Prosím ľudí, ktorí majú nejakú skúsenosť s kúpou psa s rodokmeňom: manželka s dcérou sa bez môjho vedomia dohodli, že si kúpia psa. Ja mám voči psom rešpekt, zvlášť k veľkým plemenám. A toto bol pes už svojím charakterom agresívny. Nikto z nás nikdy doma psa nemal. Šteňa sa kúpilo a prišlo do našej domácnosti. Dcéra bola veľmi šťastná, to nepopieram. Lenže psík začal hrýzť, neviem či preto, lebo ja som sa mu dosť vyhýbal a on to cítil, alebo sme jednoducho nevedeli ako s ním zaobchádzať. Bol u nás iba 4 dni, keď manželka napísala chovateľke, že máme trocha problémy. Tá - keďže nie je zo Slovenska - sa spojila s nejakou svojou priateľkou na Slovensku, ktorá má to isté plemeno a má s ním skúsenosti. Vraj nám príde poradiť ako k šteniatku pristupovať. Prišla spolu s manželom a dcérou a šteniatko si zobrali, zbehlo sa to strašne rýchlo, vraj majú také splnomocnenie od chovateľky a pre šteniatko to bude lepšie, lebo mi nevieme ako s ním zaobchádzať. A je to vraj náročné plemeno. To beriem, len ma zarazila tá rýchlosť. Mne osobne vyhovuje, že je pes z domu, nejde mi však do hlavy, ako mohla seriózna chovateľka dať odviezť šteňa, za ktoré moja dcéra zaplatila 600,- eur. Okrem toho kúpila dcéra na odporúčanie chovateľky drahú klietku a ďalšie potreby, po zrátaní zaplatila zo svojich úspor z vreckového bez pár halierov takmer tisíc eur. A to mala šteňa doma všeho všudy 5 dní. Trocha drahá sranda!
Manželka sa mi priznala, že v maili chovateľke napísala, že zvažujeme aj možnosť vrátenia šteniatka bez nároku na vrátenie peňazí. Nuž ale - ak ona niečo také \\\\\\\\\\\\\\\"zvažovala\\\\\\\\\\\\\\\", nemala na to nárok, lebo vlastníkom šteniatka je moja dcéra.
Mám teraz otázku: je možné, aby si chovateľka odviedla šteniatko a bez mihnutia oka si nechala sumu 600 eur a pokladala celú vec za vybavenú? Teraz predá šteňa ďalšiemu za ďalších 600 eur a má za sebou výborný obchod.
Som ohromený. Dozvedel som sa totiž, že s chovateľkou komunikovala iba moja manželka, dcéra šteňa vôbec vrátiť nechcela a samozrejme sa nebavili ani o tom, že by si chovateľka mala peniaze nechať. Dcéra je veľmi zronená zo straty šteniatka a nemá silu sa k tomu vôbec nejako vyjadrovať. Manželku už možno jej postup mrzí, ale tiež nechce v tom smere nič podniknúť. Ja samozrejme nie som majiteľ. Je mi jasné, že bez súdu nie je možné žiadať späť ani šteniatko ani peniaze. Keby chovateľka mala trocha svedomia, navrhla by sama vrátiť aspoň časť peňazí. Nehovoriac už o tom, že by nikdy nemohla zorganizovať také prepadové komando, ktoré prišlo odobrať šteňa právoplatnému majiteľovi. Dá sa s tým vôbec niečo robiť? Vie mi niekto z vás poradiť?

Siisii

Viac k tomu nemôžem povedať,iba ,že na ŠTENIATKO treba čas.Keď si spomínam ako moje psy kúskali a neposlúchali,tak sme ich asi tiež mali vrátiť do útulku.Trvalo to niekoľko dlhých týždňov,kým som sa svojho hravého šťeňaťa prestala ,,báť" a začali sme pracovať na správaní.Len škoda,že teraz je vo veci 600 eur.Máte nárok buď na šteňa alebo peniaze.Ďalšia vek .. papiere od psa predsa máte vy,takže vy ste majiteľ.

ssimka1

A čo vlastne chceš ty? Vrátiť psa či peniaze? Určite si nemohla chovateľka odviezť psa, ktorý jej už nepatrí.Už vôbec nie bez toho, že by vrátila peniaze, ak jej to samozrejme nenavrhla tvoja "zlatá" manželka(inak to si žije na vysokej nohe, keď niekomu len tak nechá 600 eur:)si dobre zarobí...). Najdôležitejšia vec je, že nie ste ľudia schopní postarať sa o psa, vôbec tomu nerozumiete, akurát ste CHCELI danú rasu.Neexistuje pes, s ktorým sa nedá robiť, akurát vy ste si to mali najskôr trénovať na plyšovom:) bez urážky. Ako môže tvoja 20 ročná dcéra strááášne chcieť psa a o 5 dní jej je jedno, že pes je z domu preč.Vaša rodina nekoná súdržne, každý z vás robí rozhodnutia bez vedomia toho druhého, či už o kúpe, prinesení domov, či vrátení psa ak vám nevyhovuje. Pes nie je odkladátko, že tuším ho nezvládam dám ho preč....si uvedomte, čo sa deje jemu a ty tu riešiš 600 eur, pár dní je tam, pár dní hentam. Vaše 20 ročné "dieťa" je dospelá žena, veľa takých má už vlastné dieťa, tiež ho odloží ak bude v noci plakať? AK nebudete hlúpi, pôjdeš si po peniaze aj s právnikom, ale psa si späť neberte aj tak by ste ho dali do dvoch týždňov zasa preč. A nad psíkom z útulku ani neuvažujte, taký má za sebou ťažký osud, a aby sa dostal do rúk neskúseným, čo to vzdávajú po pár dňoch, to by si určite nezaslúžil. Ste mali všetci doma najskôr študovať knihy ako sa to robí , potom navštevovať chovateľa danej rasy, aby ste vedeli, čo je to za plemeno a čo potrebuje a potom si doniesť domov psa, keď budeš mať v zálohe skúseného trénera na cvičisku, aby ti dával denne rady. A nie kúpiť kietku, v ktorej bude zavretý celý deň, keď ste v práci, tak sa pes nekupuje. Kúpte dcérke rybičku.:)

barunka3

Porad, ak existuje mailová komunikácia, v ktorej ponúka manželka na spätný odber šteňa, bez nároku na vrátenie peňazí, tak si radšej ušetri ďalšie financie, ktoré by si vynaložil na právne služby.

Deria

Tazko to cele posudit, nevieme, ako ten rozhovor medzi tvojou manzelkou, chovatelom a tou osobou, ktora psa vzala, prebehol. Taktiez nevieme, co vsetko je zakotvene v zmluve. Existuju totiz aj zodpovedni chovatelia, ktorym zalezi na tom, kam sa pes dostane. Su aj taki, ktori si dokonca narokuju psa u noveho majitela skontrolovat. V pripade, ze novy majitel nesplna chovatelove podmienky, moze byt pes odobrany.

bingham

jankaaa...no neviem ci sa tu da hovorit o kradezi...kedze im dali toho psa dobrovolne...aj s preukazom...

ale stale to neviem pochopit...ze frmol...ved ked si pustim niekoho do bytu...tak si s nim aspon rozpravam...a nie ze si zoberie psa...aj preukaz(a ten ste im dali dobrovolne predpokladam)....a odidu prec

a ty porad...az potom co oni odisli ides riesit ze ti nedali ani peniaze ?????...pre mna je toto nepochopitelne...

Porad

moja dcera ma 20 rokov, pes stal 600, ale k tomu sa kupovala klietka - odporucala to chovatelka a dalsie veci, takze to spolu bolo cca tisic eur. a cesta dvakrat do zahranicia - tiez ten benzin nieco stal. najskor na vyber a potom pre psa. a nie sme ziadni prachaci, sme uplne obycajni skromne zijuci ludia, dcera si to platila zo svojich niekolkorocnych uspor. my sme jej na to nic neprispievali. konkretne toto plemeno chcela preto, lebo sa jej vzdy pacilo. neda sa povedat, ze by sme to nezvladli, ale trocha nas to zaskocilo a potrebovali sme poradit. oni dve - manzelka a dcera by to asi boli zvladli, lebo mali kuraz, ja som psa nechcel. ale bol som ochotny sa prisposobit. kazdy clovek ma nejaky sen a snom mojej dcery bola takato fenka. chovatelka nam slubila, ze k nam posiela cloveka, ktory nam poradi. a ten clovek miesto toho nas zacal strasit a vykladal nam kolko je s tym starosti a fenu jednoducho zobral aj s preukazom. mame iba protokol o kupe a zaplateni penazi, ale v preukaze je dcerino meno. ak to chce chovatelka sfalsovat, je to jej vec, ale ja to tak nenecham. a pokial ide o to, ze sa peniaze nevracaju ked sa vrati stena, to mozno niekde sa tak robi, lenze my sme stena nevratili, nikde o tom nie je zaznam, ze konkretne moja dcera chce vratit stena a ani to ona neurobila. prakticky jej ho vytrhli z narucia, ked to uz mam tak surovo povedat. a bolo im jedno, ze je z toho v strese a place. ak sa taketo veci robia medzi psickarmi, tak nemam slov. co su toto za ludia, do riti!