Nenávidím sa

Príspevok v téme: Nenávidím sa
izzabelta

Ahojte, ja vlastne ani neviem čo mám očakávať od toho, keď sme pridám môj problém. Môj názor je taký, že by som osobne mala navštíviť psychológa.
Problém je v tom, že ja sa nenávidím, nenávidím svôj hlas, smiech, moje plné líca, neznášam svoju postavu, 168cm/54 kg ... už robím aspoň preto, aby som ju mala takú ako kedysi 49 kg, možno sa vám to zdá, že málo, ale mne je to veľmi vidieť na stehnách a bruchu. Ďalší problém :( moja hrozná pokožka, keď sa mi konečne zahojilo akné, flaky po celom chrbáte :( ... neznášam svoje vlasy, vždy som mala krásne dlhé, ale po ostrihaní ich mám po plecia, ja sa nedokázem s tym zmieriť, už ma nebaví chodiť ani na internet kde chlapi komentujú prsnaté a štýchle dievčatách, prsia nemám žiadne. Jediné čo mám, je úžastneho priateľa, aj keď sa jemu páčim, zas ten pocit, že si najde najaké krásne dievča. A nie mňa :(
Maturujem teraz na OA - 19 r. občas si pripadám, ako malé usmrkané dieťa, ktoré si neváži, že žije... či taká aj som?

Meretseger

Vitaj v klube I hate myself! Úvaha o psychológovi je veľmi dobrá, šup tam. Síce to potrvá, ale výsledky budú a tá !#@&/ sebanenávisť sa aspoň zmierni.
Nenávidíš len svoj výzor (a hlas), alebo celkovo svoju osobnosť, seba so vším všudy? Máš dojem, že tu nemáš byť, prípadne by si sa ospravedlňovala za to, že žiješ?
Neviem, snáď to súvisí s vekom a povahou (čo si, melancholik?), možno, že sa človek ešte len "hľadá" a momentálne sa mu fakt nepáči, čo našiel, ale s postupom času to prijme. Ináč to totiž nepôjde, musíš sa len a len prijať, svoje klady i zápory. S tým druhým nebojuj, ale keď už, tak s tým niečo racionálne sprav - pokiaľ ide o postavu, to nebude taký problém: vlasy dorastú, postavu zlepšíš pohybom, stravou... Odpor voči svojmu fyzickému ja by som nevidela tak zle, ono je to hádam aj bežné. Horšie je to s psychikou a samotnou existenciou. To by si mohla skončiť ako ja: s pokusmi o samovraždu a rezaním sa ako trestom za všetko možné od svojich chýb po svoju existenciu.
Máš úžasného priateľa, ako píšeš, podľa mňa je to dôkaz, že to s tebou vôbec nie je také zlé ;) Ako to. že ti to nepozdvihlo sebavedomie? (To je totiž zrejme to, čo ti chýba.)
No, v každom prípade, psychológ bude suppa voľbou.