NAŠE JEDÁLNIČKY :))

Príspevok v téme: NAŠE JEDÁLNIČKY :))
bebus122

ahojte, tato tema ma napadla lebo kazdy oceni ked sa inspiruje od niekoho a neha si poradit. predsa sa trapime co kedy zjest aby sme nepribrali a zaroven boli zdrave a stihle... kazdy den sem pridam jedalnicek ( aspon toho menej zjem ) :D. bola by som rada keby ste sa pridali... aby bolo jasne snazim sa schudnut. mam 170cm a 60kg. 58cm stehno:/ cvicim minimalne 5x do tyzdna kruhovy trening a nejake to kardio ;)

evik1

ani ja nemôžem vajíčka,raz som mala takú chuť po 132 km na volske oko,dala som si dve bez tuku a s grepom,neviem,išlo mi to na chiť,proste bez chcleba,ale poviem vám,celý deň som bola nesvoja.max.si dám bielko ako omeletku s niečim.

kaQa

kiki5599
Aoj ten jablčny ocot som si kupila jedla som ho ale nejaké zmeny som nepocítila, možno som ho zle jedavala väčšinou pred jedlom 1x denne. niekde pisalo ze pred každym jedlom by sa malo brat.
Ale na krabičke bolo že jeden krat denne.
Ale kamoška brala a chudla s tím tak neviem :)

lionesssssss

xdanielax: hrám sa na odborníka? nejak som si nestihla všimnúť.

Mne to stačí, jesť tri krát do dňa. Ja jem,len keď pociťujem hlad. Schudla som takto upravenou stravou a cvičením 5 kíl, bez jojo efektu, takže neviem čo sa mi snažíš naznačiť.

A prosím ťa, to atď. atď. malo odkazovať na čo konkrétne??? :)))

xdanielax

lionessssssss - s tvojim jedalnickom by som sa tu moc na odbornika nehrala. Hovorit ze vydrzis 4 - 5 hodin bez jedla tiez nie je nic, cim by si sa mala verejne prezentovat pre ludmi, ktori sa chcu normalne a zdravo stravovat. O tom ze jes tri krat denne atd atd uz nehovorim.

lionesssssss

bebus, keď si žalúdok zvykne, tak sa z toho postupne časom naučí nasýtiť. Ako keby pochopí, že viac nedostane.

Ja osobne by som zase nemohla ísť spať s pocitom plného žalúdku. Ja musím trocha cítiť, že som hladná, lebo potom sa mi ťažko zaspáva a mám divoké sny :D

ale každý sme iný

Inak, k tým vajíčkam, čo sa tu písalo - to by ma totálne zabilo. To by mi v bruchu stálo ešte asi týždeň :D

zvláštne, ako rôzne ľuďom vyhovuje stravovať sa. Jeden to v pohode zje a nič mu neni a niekomu by bolo z toho špatne

bebus122

ako mrkva nieje problem, problem je ze sa nazasytim z toho... a vecer nemozem ist hladna spat.rozmyslala som nad tymi nahradami jedla co maju vo fitku aspon na vecer, ma to prevazne bielkoviny a nahradi to 1jedlo

kiki5599

Ahoj ja som si dnes zostavila nový jedálniček po tom čo som včera dostala zhuka od iných tu na fóre :D

Ráno- Musli s ovocím+mlieko

Obed- Čo bude navarené

Olovrant- Krajec celozrnného chleba+maslo+nejaká šunka alebo zelenina

Večera- 2 vajíčka na tvrdo alebo pohár Acidka (môže sa obe naraz?)...

Keď bude škola..

6.00- Musis s ovocím+mlieko

9.00- Banán alebo iné ovocie

12.00- Krajec celozrnného chleba+maslo+nejaká šunka alebo ovocie

15.00- obed čo mamka navarí

18.00- zelenina alebo acidko alebo vajička...

Môže to tak byť? a chcem sa opýtať ked mám olovrant môžem ten chlebík zapíjať čajom? vias sa z toho vždy nasýtim.

A čo hovoríte na jablčný ocot v tabletách keby som popri tom užívala, sestra cez leto s ním chudla a schudla niečo...

Ďakujem vopred za rady. Pekný deň

lionesssssss

bebus, nakúp si mrkvičku, kaleráb, a pekne si vždy ošúp, a/alebo nastrúhaj a tak.
Uvidíš pôjde to. Dobrý je aj šalát mrkva+jablko, ale jablka len polovicu, ovocie na večer by sa nemalo vôbec + pokvapkať citrónovou šťavou, a ak ti to bude kyslé,tak malá lyžička medu, prípadne aj orechy. Ale orechy, med a ovocie by sa malo všetko doobeda skôr konzumovať.

Na večer sa inak môže aj chotagge cheese, alebo nejaký nízkotučný tvaroh a pod. Skús si tam nasekať nejakú tú bazalku, alebo niečo na ten štýl, alebo paradajky, papriku (keď bude sezóna)....

Inak, podľa mňa aj tie raňajky by si mala premyslieť. Skús viac vlákniny, nemáš v jedálničku mliečny výrobok a ani ovocie nevidím.
Neviem či zrovna džem je tá najvhodnejšia alternatíva.
Mýtus "sladké raňajky" je už prekonaný. Skús si nájsť niečo čo ťa dokonale zasýti a dá ti energiu. Treba skúšať, hľadať rôzne alternatívy