zasahovat do vztahu kamarata?

Príspevok v téme: zasahovat do vztahu kamarata?
darkmother

ahojte, potrebovala by som poradit. mam kamarata A, ktory ma niekolkorocny vztah so svojou partnerkou B. Partnerka B bola na zaciatku vztahu super. rokmi pribrala a zlenivela, ale tak strasne, ze sa na to uz neda ani pozerat a nic s tym nerobi, beznadejny priprad s prognozou zhrosovania stavu. Lenze A si to neuvedomuje (alebo uvedomuje a nevie co s tym). V podstate vsetci jeho kamarati nechapu, preco s nou este je, ale nikto nenabral odvahu sa s nim o tom rozpravat. Myslite si, ze mu mam povedat na rovinu, ze jeho priatelka je ... no strasna? Riskujem, ze sa so mnou nebude bavit do konca zivota. A nemam nanho zalusk, mam vlastneho priatela C :) Alebo radsej nestarat sa do druhych?

winki

a ty si vyberas partnerov podla vzhľadu? tým, tým že pribrala nestratila tu charizmu preco ju tvoj kamarat miluje...a ze ma zlu naladu ked je s nou a s vami? a cudujes sa ked mu vsetci nakladate ake je tucna a bla bla bla? nestaraj sa aj ty raz budes vraskava tucna a niekto ta bude milovat.

Dorota222

Príde mi zvláštne, žeby nejaká žena dobrovoľne takto zlenivela a naberala hmotnosť. Žeby sa sama nepokúsila schudnúť, udržať sa, vyzerať dobre? Však jej samej to musí byť nepríjemné. Nikdy nevieš, čo za tým bude, možno to je tak, ako ty vravíš a možno bola na nejakej operácií a odvtedy sa jej nedarí schudnúť, a priateľ sa ju snaží povzbudiť, že kilá možno ešte pôjdu dole a preto sa ju snaží dotlačiť k nejakej činnosti... naozaj nikdy nevieš, čo za tým je. A nakoniec potom budeš vyzerať ako necitlivá zmija, rozbíjačka vzťahov, takže radšej sa do toho nepleť, nech nemáš problémy.

malickaaaaa

radsej sa nestarat do druhych, je to jeho vec... keby mu to velmi vadilo tak by to asi dako riesil, nie?
ty mas malo vlastnych strosti co??

BejbyHold

? nechapem...si kamoška a "myslim že je nešťastný?" nečítala som nižšie príspevky ale čo keď mu nezáleží na jej výzore a fakt ju ľúbi? to že sa nepáči tebe a X ďalším ľudom - to je vaša vec.
Ja keby som vedela že moj frajer ma taku super kamošku čo mu ide hovoriť ako strašne vyzeram asi by som jej vytrhala zaživa zuby a proste ju zabila! dosť opovážlive z tvojej strany myslím si kecať do toho kto ako vyzerá. ALe ako ccheš, super kamoška...:)Ty si jeho kamoška nie my, takže ty by si mala vedieť, ale až taky kamoši zas nie ste ked potrebuješ radu....

VTomi

Sama píšeš, že Tvoj kamarát sa už s tou jej priateľkou zrejme cíti nepríjemne, zdá sa, že mu to začína vadiť. Ja v Tvojej otázke nevidím zasahovenie do jeho vzťahu, však o jeho vzťahu sa môžte kludne dôverne porozprávať, či už z jeho iniciatívny alebo z Tvojej.

darkmother

Magy nikdy by som nevytykala ako niekto vyzera, ja som mala na mysli skor nieco take ci je s nou stastny a ci si vie predstavit ako to medzi nimi bude vyzerat o 20 rokov. porozpravat sa s nim je samozrejme az posledna moznost ktoru som zvazovala a ktoru nevyuzijem. nemam zaujem niekmu rozbijat vztah, len ho mam rada a myslim si ze je nestastny.

darkmother

nooo hej ved preto som sa doteraz nestarala. je leniva a nie chora, ja ju poznam, vidim co zje a ze nechce prejst peso ani 500 mestrov (doslova!!) lebo sa jej "nechce". kamarat sa ju vsemozne snazi viest k tomu aby so sebou nieco robila, takze keby mala objektivne dovody, asi by to od nej neziadal. zasahovat som chcela kvoli tomu ze je nervozny, ked je sam tak ma dobru naladu, ked je aj s nou tak zlu. a to sa prenasa na celu skupinu ked sme spolu vonku alebo na dovolenkach. a myslim si ze je s nou preto lebo mu to nedochadza. nemyslela som to zle, ale asi mate pravdu... taaaak to necham na vesmir :) Teda jedine ze by som sa raz neudrzala a to vam potom napisem ze ste mali pravdu ;)

Magy

zlate pravidlo znie - nehovor, kym sa ta neopytaju.

mam dojem, ze chlapec sa uz napocuval vysmechu a narazok na partnerku dost a netreba mu pridavat. ak mas tak rada svojho kamarata, tak tym, ze mu vytknes vyzor jeho priatelky nepomozes ani jemu a uz vobec nie jej.

co takto nadviazat vztah z jeho priatelkou a postupne ju zatiahnut dotiahnut k nejakej zaujimavej aktivite, aby schudla?? myslim, ze ten tvoj kamos ti bude vdacny za to 200x viac, ako keby si mu do oci povedala to, co mu povedat chces.