ako zvladnuť toľko problémov naraz

Príspevok v téme: ako zvladnuť toľko problémov naraz
zufala

Ahojte, neviem kde začať.. mám vzťah na diaľku, študujem pomerne náročnú školu, no aj tak som sa rozhodla popri škole pracovať, intenzívne si prácu hľadám. Problém je v tom, že škola mi bazerá veľmi veľa času, takže nestíham sa pomaly s priateľom ani vidieť, ísť domov z intráku a keď si k tomu vezmem navyše aj prácu, bude to ešte horšie. Trápi ma však to, že ked už chceme byť spolu, nemáme ani kde. U nich doma sú hrozné podmienky (oco alkoholik, brat starý mládenec, a kopa iných.) na cestu k nám mu už neostávaju peniaze, lebo aj napriek tomu ze ukončil VŠ, nedarí sa mu na východe nájsť prácu. Prestávam to zvládať, hoci si život bez neho neviem predstaviť, som z toho stále viac smutná... neviem si predstavit že máme takto fungovať ešte niekolko rokov, kým ukončím VŠ a snádˇsi nádej prácu, aby sme mohli mať aspoň nejaký podnájom..

david23

zufala veď keď si si prešla zdravotnými problémami, tak toto nemôžeš považovať za vôbec nejaké starosti a už vôbec kvôli tomu nemôžeš byť zúfalá. Choď na externé, alebo si preruš školu. Frajer neštuduje, tak nech sa prispôsobí, ja by som to kvôli priateľke spravil. U nás sa bežne obchodovalo s internátnými izbami, že na 2jke bývali frajeri.

zufala

david chudiatko... ani nevies akymi zdravotnymi problemami som si ja v zivote presla a ver mi nemenil by si... ale to tu neriesim, zijem s tym a to do konca zivota... za druhe, skus si najst pracu v "hladovej doline" akoje Spiš bezpochyby je. Posiela zivotopisy, chodi po konkurzoch, dokonca aj v mestach aj tam kde studujem, ale nič. A z 60 eur hmotnej nudze a bez rodicov zbohatlikov ani ten privat nevykryjes.

Maoam

ja nevidim ziadny problem ok, mozno ten, ze priatel sa velmi nema k cinu a ty tak trocha chces za neho prevziat zodpovednost

takze inak nic...pokial si zdrava, normalne bezne malicke starosti studentky

david23

zufala to sú teda problémy, ja sa stresujem, že kvôli jednej skúške nepôjdem na ing štátnice, musím písať diplomovku, chodiť do práce, do jazykovky-aby som mal na trhu práce výhodu, mám autoimunitné ochorenie, z ktorého sa nedá vyliečiť, musím chodiť po doktoroch, lebo sa mi zle syntetizujú vitamíny, na krku lízing za auto, musím platiť privát a ďaleko si nemyslím, že mám ťažký život. Keď budeš mať vážne zdravotné problémy, až vtedy si uvedomíš, čo je ťažký život a nebudeš považovať za problém to, že nemáš kde sexovať s frajerom.

Harper7

Podla mna o Teba nestoji...pises tu o svojom skonceni skoly a podnajme...ked su u nich take zle podmienky preco on nedodide byvat k vam alebo si nenajde pracu/brigadu v tvojom meste a nebyva v podnajme? On nevyzera tak akcne ako ty, a keby ta miloval, tak pride aj z pariza pesi ver tomu. alebo stopom :-D

xxxxxxxxxxxx

tak to vydrz..

neviem preco by sa mala niecoho vzdavat...to uz je len rada...

urcite teraz nerob taketo zavazne rozhodnutia, aby si ich neskor nelutovala. Ono to len teraz vidis cierno lebo mas blbe dni...ja prezivam nieco podobne do toho mam aj ine problemy...v prvom rade som si povedala ze musim ukoncit toho roku skolu, povedala som priatelovi nech to pochopi ze sa mu budem menej venovat, ze to proste vsetko nezvladam... Ak sa naozaj mate radi vydrzite to perne obdobie, ved sa podebatujete cez skype ked uz to inak nejde. Vela parov je odlucenych na dlhsie obdobie a preziju to... Ak to priatel nebude vediet pochopit tak nemas dalej co riesit. Vies ono zivot to niekedy zariadi sam. Velkrat sa clovek nevie rozhodnut, ci nevie ako dalej a zivot nieco prinesie do cesty a tym sa problemy vyriesia... pises ze priatel si nevie najst doma pracu, tak nech to skusi v meste kde studujes, alebo niekde blizsie k tebe. Vyriesilo by to aj financnu otazku, aj otazku stretavania sa atd...ty nemozes sama na vsetkomysliet, chlap by sa tiez mal postarat o vas dvoch aby vam bolo dobre... vela veci zalezi aj od neho nielen od teba. tak si nad to sadnite a porozpravajte sa.

zufala

nebudem sa rozchadzat predsa s niekym s kym som 2 a pol roka a chcem s nim prezit zvysok zivota.. ale ani kaslat na skolu ked som uz zvladla sakra tazky 1 a pol rocnika

Slobodna

Nemôžeš zvládnuť všetko naraz, musíš si vybrať jednu vec, ktorej sa budeš venovať naplno, pretože inak to nemá zmysel, robiť veľa vecí polovične, sama vidíš, že to nejde. Tvojou prioritou je škola? Rozíď sa s priateľom, nájdi si brigádu v lete... Tvojou prioritou je priateľ? Tak sa musíš vykašlať na školu atď.