Kde robim chybu? Nefungujuca dieta

Príspevok v téme: Kde robim chybu? Nefungujuca dieta
Dennniska

Moje stravovanie je nasledovne:

ranajky - graham.rozok, light maslo Flora a tenucka vrstva domaceho dzemu (nic ine totiz rano nezjem)

desiata - light jogurt

obed - klasicky normalna, nie prehnana, porcia pozostavajuca iba z hlavneho jedla bez polievky

olovrant - ovocie, alebo iba kava

vecera - Tu mam viacero alternativ. Bud cottage biely syr so zeleninou alebo tuniak so zeleninou bez chleba ci peciva. Alebo zeleninovy salat, dusena zeleninka, brokolica a pod. Takze nic tazke.

Stravujem sa takto 4 tyzdne a bez efektu! Nechapem preco sa to na mne neodzrkadluje, ani jedine kilo som nedala dolu. Kde robim chybu? Viete poradit? Dakujem

marijam

Maoam ja mám 172cm a 60 kíl, a už ma označujú za anorektičku..že som veľmi chudá...každý kto ma stretne mi povie nejac sa už konečne normálne!! o_O A neviem si predstaviť 169cm a váhu 51kg...

Harper7

Maoam, chcem sa dostat k fitness postave, to znamena co najmenej tuku a samy sval. To znamena ze mozem mat vahu 58 kg, ale tuku mi vazne treba zhodit asi 8-10-11 kg. Cvicenie ma bavi, a s jedlom mi to slo tiez, no zial tazko sa bojuje ked zo vsetkych stran pchaju do mna nezdrave, ci u svokry, u mamy, u sefa, v praci... doma... Rok som sa drzala,, potm mi vsetci zacali hovorit nech priberiem tak som polavila, teraz mi je z toho zle ze som pribrala 5 kg, bohvie ci to zase rozbehnem tu moju zdravu stravu. :-( Lebo vzdy ked idem na vikend k mame tak ona vari len nezdrave, pripadne pre mna specialne navari kolaciky, priberiem tam za vikend kilo dve a to mozem zase zhadzovat tie 2 tyzdne, a potom som z toho frustrovana. Musim to uz jednoznacne odmietnut. Darilo sa mi to ako vravim rok, no lenze ja som ako alkoholik, staci jeden poharik a uz v tom idem...Ked som bola nutena zjest jeden nanuk, co mi svokor napchal pri navsteve, a bolo mi to trapne odmietnut lebo mi ho strcil rovno do ruky a vsetci to jedli...tak som sa obetovala, potom som objavila chut ktoru som uz davno mala vymazanu z pamate a uz som v tom zase...Preto si nemozem povolovat ziadne vynimky. Lebo ja idem fakt z extremu do extremu... plus minus 200 kg. Pohybujem sa tak od 53-73 kg. A uz ma to nebavi. Takze definitivne idem uz len dole :-)Zije s ami lahsie, nie som unavena, a mam aj energiu, nemam problem pobehnut, mam dobru kondicku. Nemusim byt na liekoch a podobne...Nestoji to za to par minut slasti na jazyku. To su prizemne pudy :-) Ako keby sme sexovali vsetci krizom krazom :-)

Maoam

Harper, v tom mas pravdu, cim prirodzenejsia strava, tym lepsie pre telo, to je pravda. Vazila si uz 51kg? Mne sa to osobne vidi prilis malo na tvoju vysku, ale to je moj osobny nazor. Preco si pribrala na 62?

Harper7

Maoam kazdy ma iny vkus, mala som tu vahu nedavno a Ti vravim, bolo to fajn, ale zlepsit sa to este dalo, ked si sadnem na bruchu mam faldy...Nikto jej nekaze chudnut, ale ten jednalnicek co ma, sa da ozdravit...nemusi jest blbosti typu flora, light jogurt...obed z jedalne...alebo odkial, nepise presne co je to za obed. Ak mysli obed z mcdonaldu tak sa nemusime ani cudovat dalej. Nech je zdravo, najlepsie podla bukovskeho, bio potraviny a uz nech to necha na telo, ako bude vyzerat. A samozrejme pohyb. Treba si vziat priklad zo zvierat, jedia zdravo kolko im treba na prezitie a sportuju cely den. Pokial teda nemame na mysli bytovych psikov, ktorym riadia jedalnicek a rezim dna majitelia. Uz ste videli tlstu selmu? Netreba jest farebne letilky, a vobec spracovane jedla...Najlepsie je co najprirodnejsie, cerstvu zeleninu ovocie, strukoviny, mozno trochu mlieka masa, kto si mysli ze je to zdrave, ale urcite nie 99% potravin co najdes v supermarkete. Clovek dnes normalne musi byt odbornik na vyzivu. Ale je to kazdeho vec. Ja som len pisala svoj nazor. Zase par kil navyse nikoho neohrozuje, do BMI 25.

Maoam

Harper, PRECO chces ist na 51kg pri vyske 169cm? 51kg je podvaha uz aj na 165cm, nieto na 169cm...myslim, ze mas na seba pokriveny pohlad.

Maoam

Harper7, BMI pri 172cm/55kg je 18,6, tak mne sa to nezda OK, to je podla mna uz davno podvaha...ale budiz, kazdy to vidi inak.
na 169cm je fajn tych 58kg si myslim. To je pekna idealna, stihla vaha, ano.

TRULY

Noo výsledky isto neuvidš po mesiaci. Kým si organizmus zvykne na nový spôsob stravovania a rozbehne sa ti viac metabolizmus a začneš chudnuť, tak 2 mesiace minimálne. Samozrejme treba pripojiť pohyb. Bike, spining a podobne

Harper7

zalezi kto ma aku postavu....ja napriklad pernamentne dietujem tak je jasne ze mozem mat vahu normalnu v porovnani s inymi babami ale tie druhe budu vyzerat stihlejsie ako ja, co uz mam telo znicene.

Harper7

ja som teraz pribrala 5 kg, mam 169 / 62 a citim sa strasne tucno. Chcem sa dostat na 51. A nie je to len moj pocit ze som tucna, vidim seba aj ine baby, a vidim kolko mam tuku. Mam aj dost svalov ale apson 10 kg tuku mozem dat dole, a nabrat 5 kg svalov.

Maoam

tak ale svet modelingu a svet normalnych zien je tak trochu rozdiel, nemyslis?

ja mam vysku 165cm a mala by som teda vazit 48kg? moja kamaratka ma 48kg na 161cm a je kost a koza, nosi XS...

neblazni prosimta, alebo sama si nejaka anorekticka?