diplomovka celá z vlastnej hlavy??

Príspevok v téme: diplomovka celá z vlastnej hlavy??
???

Chcem sa opýtať, či je normálne, že vám konzultant diplomovej práce povie, že je to samostatná práca študenta a musíte všetko písať z vlastnej hlavy, bez použitia odbornej literatúry a internetu? Načo sa potom uvádza použitá literatúra? Prácu mám vypracovanú už v troch verziách, presne podľa pokynov a povie mi toto? čo si o tom myslíte a viete mi niečo poradiť?

tpch

Diplomovka musi byt originalnou vedeckou pracou studenta. Inak tu mame takych absolventov, akych mame-uroven nula bodov.

sweater

trocha offtopic ale naozaj si myslim ze ucit by mali ist len ti, ktori to naozaj chcu robit, potom to aj inak vyzera, nie ked ucia ludia ktori vedia velke prd v praxi a preto si zvolia tuto cestu, ako potom mozu zo skol vychadzat profici ked to ucia neochotny amateri

???

Študujem manažment. Povedal mi, že knihu a internet môžem použiť iba na úvod do problematiky - čiže pár riadkov a ďalej má byť všetko z vlastnej hlavy.Keď som sa ho niečo opýtala, napr. či by mi vedel teda poradiť, čo z vlastnej hlavy by tam malo byť, zostal ticho a povedal, že sa so mnou nedá rozprávať. Ešte si aj zavolal sekretárku a správal sa ku mne ako ku poslednej handre. Neviem ako to mám teraz riešiť, som úplne v koncoch. Ako som spomínala, diplomovku mám napísanú už v troch verziách presne podľa jeho zadania, akurát, že som písala z knihy a málo aj z internetu. Samozrejme mám tam aj veci z vlastnej hlavy, ale sú to všeobecne známe veci a to sa mu tiež nepáči.

VTomi

A určite Ti to povedal presne tak, ako to uvádzaš?? Hm, čudné. Ale možno to ináč myslel a ináč to povedal a možno, že si to nesprávne pochopil Ty. A možno na budúce už bude mať iný názor. Skôr si myslím, že narážal k tomu, že tú prácu máš napísať celkom samostatne, aj čo sa týka myšlienkových pochodov. Aj keby si teoreticky priamo necitoval zo žiadnej literatúry, nepriamo tak-či-tak narážaž na nejakú tú literatúru. Takže bezohľadu na vyjadrenie Tvojho konzultanta urob diplomovku tak, ako sa píše obvykle a ako sa to vyžaduje v normách.