Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

TEtánia a tetanický syndrom

RNG

Tetania je prejav nedostatku vodicov elektriny v nervoch a nasledujucemu strpnutiu, ked sa signaly nedostanu do patricnych svalov.
Mineraly, co vodia elektrinu v nervoch su draslik/kaliumpotassium, sodik/natrium, vapnik/calcium, horcik/magnesium
Kazdy z tychto je potrebny, plus dostatok CO2 v krvi, ktora sa ako anion tiez podiela na vedeni elektrickych signalov v nervoch.
Nedostatky mineralov mozu byt z nespravnej stravy, zleho travenie, zlej absorbcie, alebo pri hormonalnych kolisaniach nedostatocne dobrom hospodareni s mineralmi.
Vsetko toto sa da patricne adresovat, a kratkodobo sa to da riesit aj priamo doplnkami mineralov vo forme,na dobru absorbciu a zabudovanie do tela, tj najma doplnky na kosti s prislusnymi vitaminmi D-3 a K-2, pripadne nejakym zelenym zdrojom, co tak isto zvysuje zabudovanie, ako napr gram spiruliny.

janpaull

Tetanie je syndrom vyvolaný obvykle extrémně sníženou hladinou vápníku v krvi (Ca2+ < 7 mg/dl) a projevující se nedobrovolnou kontrakcí svalů. Léčba spočívá v odstranění příčiny. Příznaky tetanie jsou např. mravenčení, svědění, pálení na jazyku, rtech, prstech, chodidlech, pocit nedostatku vzduchu, křeče, křečové záchvaty, neúmyslné trhavé pohyby (tiky), desorientace, podrážděnost, agresivita. Když nemocný reaguje zrychleným dýcháním, dochází k ještě většímu poklesu vápníku v krvi a tím i ke zhoršení stavu. Příčiny tetanie jsou psychického rázu. Pacienti často trpí depresemi, změnami nálad, poruchami soustředění, rozsáhlou nervozitou apod.

themaja2606

mne to len tak zrazu vypuklo , najskor sa mi len maximalne celé dni točila hlava to bolo strašné a terza prisli tie krce celý chrbat mam v krci, obča s mi trpnu nohy a niekedy mi samé od seba mykaju ruky aj nohy no snazím sa to uz brat nejako :P pijem furt magnezium a este voláke na uzkost co mi dali no nevím ci to pomáha. len posledné dva dni ma trapi ten chrbat lebo som neni schopna chodit, nic robit, nevládzem.dakujem ale za radu vela stastia

july555

papaj prípadne pi magnézium, čo najmenej sa stresuj, a snaž sa žiť zdravo. Či to prejde alebo nie, je otázne, je to choroba na celý život, vraj sa to nedá liečiť..
Mne ju zistili pred dvoma mesiacmi, občas tŕpnem, ale už to beriem s rezervou. Hlavne nezabúdaj na magnezium, veľa šťastia.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

TEtánia a tetanický syndrom - Fórum - ZDRAVIE.sk