Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nemam rada zeleninu, chcem schudntúť 9 kg :-(

Príspevok v téme: Nemam rada zeleninu, chcem schudntúť 9 kg :-(
Petrussa

Ahojte všetci.
Mám taký dosť veľký problém. Nejedm zeleninu. Len veľmi málo. (mrkva-skor uvarena, karfiol,brokolica-uvarene, šalat,špenát,kapusta a viac ma nenapada aj keď toho je ešte určite trošičku).

Podľa príspevkov aj článkou ktoré som čítala som pochopila ako čo, teda myslím, len potrebujem aby mi niekot kontroloval moje jedálničky a ak budem robiť chybu tak ma upozornil. :-)

Plánujem schudnúť takto

Raňajky(05.30)
Jogurt(obyčajne activia)+lyžička ľanových semienok + lyžička ovsených vločiek

Desiata(9.30)
ryžové chleby s tým co dúm dá, čiže napr. šumka a syr, alebo rybacia natierka, alebo bryndzova natierka atď.

Obed (13.30)
chodím do jedálne, čiže tam to ovplyvnovať nemôžem, nebudem však zaznačovať sladké jedlá

Večera (17.30)-Môj najväčší problém
-majú tu byť bielkoviny ano?
1.Acidko
2.alebo si kupim cottage syr(len neviem ktory možem, pretože v obchode je strašne veľa druhov, či len ten klasicky bez všetkého alebo može byť aj s príchuťou)+ryžové chleby
3.2vajíčka samé
4.kuraci šalat(ale ten je zložitý na prípravu, mama by asi pindala)
5. tuniak s ryžovými chlebmi

Čo sa týka pohybu-chcem začať rýchlou chôdzou a steprom(mám ten maličký-cvičievala som cca 1 hod) ked bude krajšie začnem korčulovať. Budem sa snažiť cvičiť každý deň

ďakujem za každé múdre rady

Petrussa

adaKava:
ako si si stihala žaludok a detoxikovala si?

Zadan
Ty si jedla všetko v menších dávkach a cvičila si hodinu na steperi a schudla si? Ja mam doma tiež stepper ale ledva vydržím pol hodinku, takže obdiv§
JahO_Odka
Ja poslúcham tvoje rady, snažím sa jesť menej a každé 3-4 hodinky. Neprejedám sa, uvidíme ako sa to prejaví na váhe ale cítim sa dobre. Trošku mi opadlo/odfuklo bruško/, konečne sa necíim hladná a malatna. Si mi veľkou oporou :-) ďakujem

adaKava

a niekedy je to velmi tazke....hlavne ked musite varit dietatu a ochutnavat...Ja ked ochutnam uz sa neviem ovladnut a zhlcem cely tanier...
Tak som pred 4 mesiacmi zacala pracovat na ovladani...zacala som byt vegetarianka, ale vajcia a syry som si ponechala....schudla som 3kg a tym ze som si odopierala nieco co mam rada, som sa naucila ovladat...teraz ked chcem, tak nejem a ked chcem tak sa najem....ale uz mam stiahnuty zaludok a vela zjest nevladzem....obcas si zacvicim...snazim sa prechadzky so psom,alebo aj tanec...doma s hudbou....Ani si neuvedomujem,ze vlastne chudnem,lebo som uplne zmenila zivotny styl....uz sa na jedlo az tak netesim ako kedysi....Nasla som radost v tanci a v pohybe....:-)

adaKava

Co sa tyka mna, som byvala sportovkyna, ked som zacala pracovat, na cvicenie mi nezostaval cas a moja praca je za PC....tak som pekne pribrala...20kg za 2 roky....Pre mna pribrat nie je tazke....vzdy sme mali doma tendenciu sa prejedat....Bolo to vsetko preto ze raz sme jedlo mali a raz zasa nie....Takto som si vypestovala zavislost na nom...Viem sa na jedlo tesit ako na dobry film alebo nove topanky...
A to je kamen urazu...pred 8 rokmi, som s tou vahou uz nieco musela zacat robit,lebo som mavala vysoky krvny tlak, bolesti v chrbte, traviace problemy a pod...Mala som 28 rokov a citila som sa ako starena....Tak som sa zatala a zacala som cvicit na stepperi, kazdy vecer po praci doma 1 hodinka na nom a postupne som pridavala aj brusaky, kliky, a obcas som rano o 6:00 vybehla po Novom moste v BA cez Lafranconi naspet na obchodnu...Niekedy som nevladala,tak som musela aspon chodit, nebolo inej moznosti....Vtedy som za 6 mesiacov schudla tych 20kg....Citila som sa super, mlada, stihla, odrazu som si mohla ist do obchodu kupit na oblecenie co som chcela. Mali moju velkost...Vsetci ma obdivovali, chvalili...Vahu som si udrzala az do porodu...pocas kojenia som si dopriala vecsie porcie,lebo som videla ze to maly spapal, ale ked prestal papat, porcie mi ostali a teraz znovu sa snazim nejest....:-)

Zaran

adaKava má pravdu
čo sa týka chudnutia....ja som sa pred rokom tiež snažila veľmi schudnúť(aj teraz budem musieť :D).Cvičila som každý večer asi 50 brušákov jedla som všetko zaradom okrem mastného(slanina a pod.)ale to som nejedla nikdy jedla som aj sladké no len minimum(tak 1 keksík za 2 týždne) a hlavne som nepila nijaké sladké vody,to nie!Len čistá voda alebo alebo necukrené čaje.Za 3 mesiace som schudla 10 kíl

adaKava

este jedna rada...jedlo si treba zasluzit...to vravi moja sestra....a ma pravdu....:-)
Hlavnou chybou je to,ze sa nevieme ovladat...ak sa naucime nedat si a byt na jedle nezavisli,tak sme vyhrali....

adaKava

chudnutie nespociva v jedeni....prave ze spociva v nejedeni.......najskor treba stiahnut zaludok...pohladovat a potom si telo bude pytat co potrebuje....naskor detoxikovat a potom zacat odznova, pauza medzi jedlami 3-4 hodiny jedz vsetko ale male porcie....+ pohyb....
Ja som chudla aj ked som jedla cokoladu....ale daj si ju namiesto jedneho jedla a to napr. iba jeden rad....pauza 3-4 hodinky a ine jedlo....proste prijem za den musi byt mensi ako vydaj...

JahO_Odka

Keď vydržíš a dáš aspoň nejaké to kilečko dole, tak sa ti to hneď odzrkadlí na sebavedomí :)
Neznášam tie typy mužov, ktoré si nevážia čo majú a podvedú. Ja som tiež po rozchode už nejaký mesiac, ale našťastie nie vďaka nevere. Strašne mi dvihne sebavedomie, keď vidím bývalého, ako na mne teraz ide oči nechať, keď mám takúto postavičku.
Veľmi veľmi držím palce, aby si aj ty zhodila pár kíl a aby aj tomu tvojmu ex padla pri pohľade na teba sánka :)

Petrussa

JahO_Odka:
Ja som chudla takým spôsobom, že som po 15.00 nejedla. dalo sa to vydržal ale potom nasledovali obdobia keď som sa strašne prejedala a nakoniec sa mi to všetko vratilo. :-( Bola som z toho zufala a aj som. Uplne sa nemam rada, chcela by som byt o5 chuda, možno aj preto aby som si niečo dokazala. Podviedol ma byvaly a nasiel si inu v case ked som pribrala. MOzno to ma niečo spoločne aj s tym....:-(

JahO_Odka

Uf, asi to fakt vyzerá jednoducho, ale bolo to miestami dosť ťažké. Jeden čas som bezvýsledne skúšala každú diétu. Ale žiadna sa nedala dodržať a na všetky som sa časom vybodla. Toľko neúspechu sa samozrejme podpísalo aj na psychike. V istom okamihu som došla k záveru, že s diétami končím, rezignovala som a povedala som si, že zmením len svoje nezdravé stravovanie. A k počudovaniu to zabralo ako najlepšia diéta :)
Začala som absolútnym vylúčením sladených minerálok a nápojov, pokračovala som vylúčením bieleho pečiva, tukov a údenín. To som si úplne škrtla. Ostatné som len nahradila :) Miesto bravčového rezňa som jedla kuracie prsia, miesto salámy šunku, cestoviny som sa snažila obmedziť a miesto vyprážania som dusila... len som nahradila nezdravé zdravím, ale nič som si neodoprela.
A samozrejme, zmenšila som si dávky na polovicu. To bolo najťažšie. Zo začiatku som bola vkuse hladná, lebo som mala roztiahnutý žalúdok. Tak som si teda kúpila Psyllium (100% prírodná vláknina). Fungovalo to tak, že som si po každom jedle do pohára s vodou nasypala lyžičku tej vlákniny. V žalúdku sa to nafúklo a žalúdok bol zrazu plný :) A časom som si úplne zvykla na dávky jedla.
Čo sa kíl týka, tak to nie je veľmi rýchle... prvý mesiac išlo dole asi len 1 kilo, ale potom sa to rozbehlo :) Niekedy aj 3 za mesiac (to boli tie temné týždne počas skúšok, keď som nemala čas variť a žila som na celé dni na celozrnnom pečive, šunke, šaláte a Bambine :D V tom celozrnnom období išli kilá dole akosi samé). Po pár mesiacoch sa chudnutie zastavilo a pokračovalo asi po mesiaci a pomalšie.
A čo sa váženia týka, tak ja som sa vážila raz do týždňa. Keď na váhu skáčem pričasto, tak mám príliš veľké a nereálne očakávania... tiež dosť stresujem. A stres chudnutiu nepomáha :)

evik1

xxx26343,toto som už niekde čítala o tej ryži,aj ten šrot vyskúšam,ale plís,sakeľ,to sa myslí rovnaké malenie,alebo celé vrecko,lebo ľan je v menšom vločky vo väčšom a t´d.netreby to ďalej mlieť? lebo ani nemám na čom,tak mi to vyhovuje celé,ako píšeš,ja len ,že keď šrot.Inak ja si teraz varím stále ryžu že dám do nej kukrkumu,je jemnejšia ako karí a má aj dobré účinky na telo,myslím,ako všetky koreniny+ zázvor na plátky,to je sila aj nové korenie dávam.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.