Nemam rada zeleninu, chcem schudntúť 9 kg :-(

Príspevok v téme: Nemam rada zeleninu, chcem schudntúť 9 kg :-(
Petrussa

Ahojte všetci.
Mám taký dosť veľký problém. Nejedm zeleninu. Len veľmi málo. (mrkva-skor uvarena, karfiol,brokolica-uvarene, šalat,špenát,kapusta a viac ma nenapada aj keď toho je ešte určite trošičku).

Podľa príspevkov aj článkou ktoré som čítala som pochopila ako čo, teda myslím, len potrebujem aby mi niekot kontroloval moje jedálničky a ak budem robiť chybu tak ma upozornil. :-)

Plánujem schudnúť takto

Raňajky(05.30)
Jogurt(obyčajne activia)+lyžička ľanových semienok + lyžička ovsených vločiek

Desiata(9.30)
ryžové chleby s tým co dúm dá, čiže napr. šumka a syr, alebo rybacia natierka, alebo bryndzova natierka atď.

Obed (13.30)
chodím do jedálne, čiže tam to ovplyvnovať nemôžem, nebudem však zaznačovať sladké jedlá

Večera (17.30)-Môj najväčší problém
-majú tu byť bielkoviny ano?
1.Acidko
2.alebo si kupim cottage syr(len neviem ktory možem, pretože v obchode je strašne veľa druhov, či len ten klasicky bez všetkého alebo može byť aj s príchuťou)+ryžové chleby
3.2vajíčka samé
4.kuraci šalat(ale ten je zložitý na prípravu, mama by asi pindala)
5. tuniak s ryžovými chlebmi

Čo sa týka pohybu-chcem začať rýchlou chôdzou a steprom(mám ten maličký-cvičievala som cca 1 hod) ked bude krajšie začnem korčulovať. Budem sa snažiť cvičiť každý deň

ďakujem za každé múdre rady

Petrussa

JahO_Odka :
Keď ťa čítam znie to tak jednoducho ale v skutočnosti to také vobec nie je :-) ale chcem schudnúť čiže to zvládnem. Koľko si cca schudla za mesiaC? Ako často si sa vážila?

JahO_Odka

Keď je nejaká oslava, alebo čokoľvek s kvantom šmačných jedál, tak si vždy niečo dám. Ono to inak ani nejde :) Ale je lepšie len trošku zobnúť, alebo zvoliť menšie zlo. Trebars keď ti dajú na výber krémový koláč s 3cm plnkou a nejaký suchší koláčik, tak si vyber ten suchší :) Deň potom si proste zvyknem dať diétnejší deň a viac fyzicky zamakať. Len netreba "zhrešiť" príliš často, ale raz za čas to žiadna tragédia nie je, ale chudnutie to určite spomalí.

Petrussa

294023948302 :
Takéto "vtipné príspevky" naozaj nepotrebujem. ak nemáš niaku rozumnú radu tak v tejto téme neoxiduj. Ďakujem

xxx26343:
ty si to rizoto jedol/jedla? no neviem, ja radšej dam prednosť niečomu klasickejšiemu, ked si budem chceť vyčistiť oganizmus, mam tu vlakninu a aj semiačka. Ale ďakujem za radu.

Potrebujem hlavne nájsť cestu ktorou schudnem a budem mocť aj pokračovať po tom ked uz si budem chcieť udržiavať váhu.

xxx26343

skúste vyskúšať toto rizoto každé ráno: Čistiace rizoto

Cca 350 g ryže NATURAL BIO vypláchneme najskôr v horúcej, potom v studenej vode. Dáme variť do veľkého množstva vody, minimálne 4 l. Slabo posolíme morskou soľou. Varíme pri miernom vare max. 20 minút. Ryža musí vo vode plávať. Precedíme a necháme odkvapkať.

Na troche olivového oleja v panvici Wok udusíme nadrobno pokrájanú cibuľu a cca 2-3 strúčiky nasekaného cesnaku. Po zmäknutí ochutíme Solčankou s morskou soľou, nasypeme 3 kopcom naplnené polievkové lyžice „šrotu“, opražíme, pridáme nastrúhané jedno balenie sojového syra Tofu (z geneticky neupravenej sóje). Opäť opražíme. V lete môžeme pridať akúkoľvek koreňovú zeleninu – podľa aktuálnych možností. Úplne postačí napr. na hrubšie nastrúhaná mrkva, prípadne paprika, paradajka. Vhodné je používať iba s mierou zeleninu, ktorá nadúva (kaleráb, hrach, brokolica atď.). Cez zimu primiešame 1 sakel (350 g) thajskej alebo čínskej zeleniny (zelenina piatich farieb). Podusíme ešte asi 7 – 8 minút a necháme chvíľu prikryté. Potom primiešame odkvapkanú ryžu. Všetko spolu dobre premiešame. Dochutíme Solčankou, prípadne špeciálnou koreniacou zmesou, ktorá neobsahuje konzervačné prísady. Rozdelíme na jednotlivé porcie a vložíme do mikroténových vreciek, ktoré uložíme do mrazničky.

Toto rizoto konzumujeme dlhodobo vždy ako prvé alebo posledné jedlo dňa, to znamená na raňajky, alebo na večeru. Pred podávaním môžeme do každej porcie nakrájať čerstvú rajčinu, uhorku a pod. Prvé účinky pozorujeme už po 3-4 dňoch. Stolica mení konzistenciu a vyprázdňovanie nespôsobuje žiadne ťažkosti. Keď jedlo vynecháme, problémy sa rýchlo vrátia. Preto je výhodné obmieňať jednotlivé druhy zeleniny, prípadne koreniace prísady, aby sa nám jednotvárna chuť rizota nezunovala.

Hoci je príprava rizota veľmi jednoduchá a jeho cena zanedbateľná, jeho účinok na naše zdravie je naozaj veľkolepý. Dodáva telu dôležité minerály a veľmi účinne čistí náš črevný trakt, čím sa podieľa na odstránení celého radu zdravotných problémov.

„ŠROT“: 1 sakeľ výberových ovsených vločiek, 1 sakeľ lúpaných slnečnicových semien, 1 sakeľ otrúb, 1 sakeľ pšeničných klíčkov, 1 sakeľ sezamových semien, 1 sakeľ tekvicových semien, 1 sakeľ ľanových semien. Všetko vysypeme do veľkej misy, dobre spolu premiešame a naporcujeme do menších mikrotenových sakľov. Odložíme do mrazničky. Vyberieme vždy jeden sakeľ a zmes vsypeme do skleneného pohára, v ktorom ju skladujeme pokým ju neminieme. Používame na zahusťovanie polievok, omáčok, do dusenej ryže, na posypanie mäsa a pod.

Petrussa

JahO_Odka závidím ti(ale v dobrom) tvoje zhodené kilečka, aj tvoju výdrž a celkovo, že si to dokázala.
ja napríklad začnem...držím to určitú dobu ale potom príde do toho oslava, alebo narodeniny, garden party a tam je toľko jedla no nedaj si.
Napríklad teraz v piatok ideme zo školy do bratislavy do divadla. V autobuse ma bude kazdy ponukať všeliakymi sladkostami a slaným, ako napríklad ty riešiš takéto situácie? Ako odolávaš, keď máte náštevu, na akciách atď? Dáš si len trošku? Veď s jedlom rastie chuť.

JahO_Odka

Ďakujem :) Ja som si na začiatkoch naordinovala polhodinové prechádzky. Tuky sa však začínajú spaľovať až po vyše pol hodinovej telesnej aktivite, takže som si tie prechádzky časom začala predlžovať. Teraz sa prechádzam aj hodinku a pol, podľa voľného času a počasia. Na začiatku som skúšala aj rýchlu chôdzu, spáliš tým samozrejme viac energie, ale to mi dlho nevydržalo a vrátila som sa k normálnej chôdzi :)
A na večeru? Poväčšinou si dám nejaké celozrnné pečivo s niečim. Biele pečivo, hlavne rožky som úplne vyškrtla z jedálnička.
Som študentka, čiže stravu veľmi pestrú nemám. Skoro vždy je to nejaké celozrnné pečivo, kedže si pri škole variť nestíham. Teplý obed mám len 1-2 krát do týždňa, lebo výdaj v jedálni sa mi kryje s prednáškami. Holt, krutý študenstký život :D Ale ono je to tak lepšie, lebo veľké a hlavne veľmi chutné porcie v jedálňach lákajú aby sa človek najedol do prasknutia :)

Petrussa

Tak tie prechádzky mi prídu naozaj najlepšie a najlákavejšie riešenie :-) ako dlho sa prechádzaš? Chodíš rýchlo alebo normálne?
Mňa by bavilo aj plávanie a korčulovanie, len čo keď na to teraz nie je ani počasie ani čas:-( a na plávanie treba aj many!

a Inak som zabudla -13kg to je kráľovské :-) gratulujem :-) mne sa pred 23 rokmi podarilo schudnuť 7kg, zlou cestou a za tie 2 roky sa mi to pekne vrátilo aj s prirážkou 2kg :-( preto chcem už niečo naozaj zdravé a trvalé.
tY OBYčajne čo papáš na večeru?

JahO_Odka

Ja na ne chodím už vyše roka, držím si tým stálu váhu. A áno, znie to divne, ale aj v tejto zime :D Neviem, či sa zo mňa stal časom otužilec, ale ja som sa už ani pri -12°C neklepala zimou. A tiež mi to posilnilo imunitu a napr. zlepšilo pleť. Pohyb asi robí zázraky... človek si pripadá celkovo zdravší :)
A s tou zeleninou si nemôžem nijak pomôcť. Jedine šalát mi v poslednej dobe zachutil... vždy si ho prihodím na chlieb ku šunke a syru. Inému nejak neholdujem, aj keď viem, že je to zdravé. Aspoň, že ovocie do seba občas dostanem :)