Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Darovanie krvi

Príspevok v téme: Darovanie krvi
vikkkis

ahoj. chcela by som ísť darovať, ale neviem či môžem.
asi pred 4 rokmi som tiež chcela ale zistili mi, že mám málo železa tak ma poslali obvodnej aby mi predpísala čosi na to, čo teda aj spravila, ale sa skoro až zhrozila, že prečo som preboha ja chcela darovať krv. akoby to bolo neviem aké hrozné. pritom som zdravá, bývala som občas anemická, no teraz myslím že som v poriadku :), jediné vážnejšie čo som mala bol zápal pľúc, nefajčím, pijem veľmi zriedka, donedávna v podstate vrcholový športovec, a mám dosť nízky tlak, ale to problém nie je. krvnú skupinu mám B čo je dosť časté, ale aj tak som chcela pomôcť.
tak neviem či sa vôbec oplatí tam ísť. môhol byť ten zápal pľúc taký problém?

barunka3

vikkis, ty to vidíš tak jednoducho. cieľom v transfuziológii nie je získať krvné preparáty za každú cenu a vždy je prvoradá ako bezpečnosť darcu, tak aj príjemcu. Aj pre darovanie plazmy sú určené kritériá, ktoré musia byť splnené, ak nedosahuješ potrebné parametre, nemôžeš sa stať darcom, bohužiaľ.

vikkkis

davno, mozno 8 rokov dozadu. ani neboli ziadne komplikacie.
okej skusim zajst spytam sa, mna to prave vtedy celkom zarazilo ze aj ked som mala malo hemoglobinu, ved aspon plazma by sa z toho dala spravit.. ma proste poslali prec, ze maju dost darcov, som si myslela svoje o tom... nie aby boli radi za kazdeho.

alchemist

ja darujem krv, kedy si mala ten zapal pluc ? normalne chod na transfuznu stanicu, oni ta vysetria a povedia ti ci mozes, darovat alebo nie. Mimochodom ak mas krv B - tak to je zriedkava krvna skupina, mne stale volaju z nemocnice ci nepridem :) aspon v niecom som niekomu vzacny :)

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Darovanie krvi - Fórum - ZDRAVIE.sk