popalila som si zubnu sklovinu

Príspevok v téme: popalila som si zubnu sklovinu
mojezubky

Dobry den,
momentalne som v zahranici ale len co pridem na SR idem ku mojej zubarke. Viem, ze je to cele moja vina, bola som hlupa a nepozorna - zohriala som si surovu mrkvu v mikrovlnke, kedze mrkvu chrustam aj kazdy den, no bohuzial som ju tam nechala dlho a som sa ponahlala, zjedla brutalne horucu, cele 3 zuby zadne na pravej strane maju teraz tensiu sklovinu, je to viditelne, dokonca bola chvilu zafarbena od mrkvy do oranzova... existuje nieco, co mozem urobit pre svoje zuby este pred tym, nez sa dostanem ku SR zubarke? ... nejem slòadkosti a skoro ani ziadne mliecne vyrobky ktore prekysluju... milujem ovocie: mam urpednostnit jabkla pred pomarancmi? bojim sa, ze citrusy budu velmi kysle pre zuby, jablka su predsa len sladsie... dakujem za odpoved :)

J111

Mne to len pride trochu divne, ze si si udajne poskodila zuby niecim horucim, keby islo o kyselinu, tak by som tomu mozno uveril:D

AdamKrt

mojezubky Dnes 20:29 - a to bude asi ten problem. Zubna sklovina, ak sa poskodi, nereparujes ju nijak. Ak si pouzival tie Whitening - bieliace pasty, tak to vacsinou funguje na sposobe OBRUSOVADLA, cize derie zubnu sklovinu. Preto nekupujem ziadnu bieliacu pastu.

mojezubky

KUPILA SOM SI COLGATE cAVITY PROTECTION, posilnuje zubnu sklovinu a tu znacku mam rada odjakziva... akoze nechcem robit reklamu, ja len dufam, ze som kupila dobru pastu, lebo Colgate pouzivam skoro stale, ale typ Whitening

Magy

zubna sklovina sa neda popalit, rozhodne nie takym teplom, ako tu popisujes. to najhorsie co by sa ti s nou stalo, ze by ti zubok pukol, teda zubna sklovina by pri nadmernom tepelnom namahani/soku nevydrzala a objavila by sa v nej puklinka. take ze "je tensia" nehrozi, to by si ju musela dlhodobo obrusovat napr. chrumanim ladu alebo tak podobne.
mrkva farbi do zltooranzova vsetko, ocisti si mrkvu a drz ju v ruke kym ju schrumes - a zistis, ze koza bude zozltnuta, ani to nebudes vediet umyt.

george303

Urcite ti to sklovinu neposkodilu a aj keby tak mozes byt vklude pretoze poskodena sklovina sa uz neda obnovit :D

mojezubky

dobre, mozno mate pravdu, nie som odbornicka...len s abojim dzabat na tie zuby masticky, ktore su urcene na uplne ine problemy ako oslabenu sklovinu ...takze sa chystam pockat kym navstivim moju SR zubarku...dovtedy mäkka kefka a VIAC ROZUMU ked bduem jest! :) nemuselo s ato stat, no vazne som tie zuby nemala take znciene pred tym, ale mozno boli "nacate", len som si to nikdy nevsimla, az kym som to "nedorazila"...aj tie je mozne...kazdopadne, uvitam radu a popis diagnozy, snad to bdue ok :)

Maros75

To co je za hlupost??:)
Zuby sa nedaju poskodit teplom:))
Aj v peci maju co robit,aby ich spalili spolu s kostami a tam je ina teplota:)

mojezubky

ako to, ze neda? vsetko sa da popalit, mam ju zncienu an tych zuboch po mojom hviezdnom vykone s jedenim vriacej mrkvy :/ ...ten Elmex pise, ze je ancitlive zubne krcky, ja potrebujem nieco na sklovinu, ale aj tak vdaka za radu, mozno pomoze :)