Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

PEDAGOGIKA - INFO

Príspevok v téme: PEDAGOGIKA - INFO
mmmmmm

Zdravím Vás, chcem sa opýtat, či sa tu nájde niekto, kto vie niečo o štúdijnom programe pedagogika - konkrétne ma zaujíma náročnost šštúdia a uplatnenie...
Či to niekto tu z Vás študuje, resp. študoval...mala by som pár otázok.
Vraj je s tým uplatnenie ako vychovávatel...kedže vychovávatelstvo priamo nemožem íst študovat..je v inom meste...

Ďakujem.

LeonaDvr

a viete mi napísať kde je matika? na pedagogike je matematika?
viem akurát že na špeciálnej pedagogike je matematika a aj na predšk.a elementárnej je matematika.
Z čistej pedagogiky môžem byť akurat tak vychovavateľka či čo?

mmmmmm

lulu3 - dakujem ti velmi pekne za rady.

lionesssssss - nechapeš to! určite nie je mojim snom byt vratnička. Určite som nemala na mysli klasickeho vratnika, ale vychovavatela, človeka, ktorý je na internátoch poobede, prípadne v noci a rieši taketo veci výchovneho charakteru.

lionesssssss

stále sa k tomuto musím vracať, ešte som nepočula, aby niekto túžil po robote vrátnika a potreboval k tomu vysokú školu :-DDDDDDDDD hrozne mi to príde zábavné :-DDDDD

lionesssssss

mmmmmmmmmmmm :-DDDDD ty si myslíš, že tí vrátnici na vysokoškolských intrákoch majú vysokú školu ? :D :D :D a na čo by im bola?
kks, dievča, ty si dobre mimo podľa toho čo tu čítam

lulu3

mmmmmm
hm, neštuduj podla toho, koľko zaplatia.O pár rokov sa môže všetko zmeniť a aj zmení. :-/ V MŠ je kráááásna práca, kde sa nenarobíš a si platená DOBRE (žiadne nočné a žiadny puberťáci =))- teta mi robí v škôlke a má plat lepší ako kamarát-farmaceut(absolvent). Čiže jednoznačne, elementárku odporúčam pretože s ňou sa môžeš aj na intrákoch a pod. zamestnať, len s obyčajnou PG sa v MŠ nezamestnáš. :)

mmmmmm

ahoj lulu, no predškolská a elementárna, no nechcem asi robit takto priamo s maličkými detmi, v školkách je to vraj zle..a aj slabo platene, tak som si vybrala ,,obyčajnu,, pedagogiku. A s touto možem byt napr na stredoškolskom vysokoškolskom intráku, a len tam som ako služba príklad v noci, a peniaze mi nabiehaju..

lulu3

PG ako taká je dobrý odbor a smer, pokial Ťa to baví, Ak Ťa to baví, tak to zvládneš. Ak chceš ísť ako vychovávateľ alebo ako vychovávateľ do MŠ, tak odporúčam určite Predškolskú a elementárnu pedagogiku. Je to veľmi pekný odbor, ale je tam potrebné vedieť hrať na nejakom hud. nástroji. Ak to vieš, jednoznačne tam choď. Dobré uplatnenie, pekné štúdium, krásna práca. Nerobí tam problém matematika a pod. predmety, kt. nie sú u veľa jedincov obľúbené... Držím prsty :)

mmmmmmm

No z pedagogiky, ako z bakalárskeho študijneho programu je ptm postup na magistra na sociálnu pedagogiku alebo učitelsku pedagogiku, a ja by som chcela tu socialnu pedagogiku....
No a v tom školstve, v rámci teda týchto vychovavatelov mám vraj tých 500eur istých ,že pod tých vrj nespadnem. Známa mi robi niečo take a vyzna sa v tom...tak ja už neviem...ja nechcem určite učit..a ak je to nudne študium plne teorie o pedagogických somarinách.tak neviem neviem...ocj...

lionesssssss

swistica, dovolím si nesúhlasiť. Výchova nie je určite porovnateľná s kopaním kanálov.

Na to, aby si mohla pracovať ako vychovávateľka potrebuješ väčšie znalosti ako len strednú pedagogickú školu alebo nejakú nadstavbu.

hlavne, po vyštudovaní soc. pedagogiky môžeš pracovať ako vychovávateľka nie len v školských družinách a internátoch , ale aj detských domovoch, reedukačných sanatóriach a pod. A na to treba rozhodne vyššiu odbornosť ako len strednú školu.

Taký je trend aj v zahraničí

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

PEDAGOGIKA - INFO - Fórum - ZDRAVIE.sk