medicína alebo manažment ?

tepeceha

No ak by aj prvy rok nemala a nevzali by ju, tak druhy rok by si ich urcite zaobstarala, ak by jej na skole aspon mierne zalezalo...

Eva531

Tym som chcela napisat len tolko, ze ak niekoho nezoberu na jednu skolu, este to nemusi znamenat, ze ho nezoberu na taky isty studijny odbor do ineho mesta (statu). Urcite je lepsie, ak si poda prihlasku na viacere skoly toho isteho zamerania, ako riskovat, ze strati jeden rok. Neviem, ci dotycna osoba, o ktorej som pisala, mala vobec zbierku tych testov.

sweet_lolitta

talentu? ved ked sa po 4 rokoch nedostala, tak neviem ci je taky talent... (su na to podklady na prijmacky uz strasne vela rokov rovnake a da sa to nadrvit).

Eva531

Ak je medicina tvojim velkym snom, tak urcite radsej medicinu a zabudni na manazment, pokial nahodou k ekonomickym predmetom nemas vztah (neviem, ci mas, natolko ta nepoznam). Bola by skoda studovat na skole, ktora ta nebavi a pristupovat k uceniu s nechutou a s odporom iba preto, lebo je to potrebne k ziskaniu titulu, ktory vyzaduju mnohi zamestnavatelia. Ja si myslim, ze ak uz chce clovek nieco studovat, malo by ho to aspon trochu bavit. Ide o to, ze 5 rokov je prilis dlha doba, aby sa clovek takto trapil. Myslim tym, aby studoval skolu, ktora ho nebavi. Ak ti mozem poradit, prihlas sa aj na ceske skoly a nech ta neodradi fyzika. Ber to tak, ze mnohych odradi, a preto sa tam neprihlasia. Ber
to ako vyzvu a neboj sa! Mam jednu znamu, ktora mala po cely cas na gymnaziu ciste jednotky a ako Bratislavcanka byvala par metrov od Lekarskej fakulty. Hlasila sa iba na tuto jednu skolu asi 4x po sebe, ale nikdy ju tam neprijali pre nedostatok miesta. No nechcela si podat prihlasku na ziadnu inu skolu, lebo nechcela byt na intraku a studovat v inom meste. Nakoniec skoncila ako bludny Holandan bez ciela, par mesiacov v Anglicku, par mesiacov v Grecku, par mesiacov v ako predavacka, vacsinu casu nezamestnana... Uz je po tridsiatke a stale bez VS - skoda premarneneho talentu.

sewie

ja som skoncila manazment na SR a potom som isla si spravit druhy magistersky do Holandska, lebo mam pocit ze asi vsetky nase skoly su zamerane teoreticky a malo na prakticke projekty a podobne...
eh vidim ludia ze mate velmi ale velmi skreslenu predstavu o manazmente, pravda je ta, ze ked ste nestudovali tak nemozte sudit...
mimochodom to porovnanie manazmentu s uctovnictvom ma pobavilo, ale ok...
presne toto nam povedali na zaciatku studia-na zaklade toho ze nejake sliepky co si pozhanaju testy z minulych rokov a podvadzaju pri testoch sa roznasaju drby ze FMUK je o nicom...tak to my ostatni co sme si to oddreli a dost sa toho naucili, za nich odskaceme....
ale ako vravim...radsej si to tu uz nebudem ani citat lebo ma zbytocne rozculuju ludia co vobec o tom nevedia! houk!

sweet_lolitta

ako ti ma niekto poradit, ak nie ty sama? preboha, ved to kazde je o inom a medicina sa snad neda studovat bez velkeho chcenia ju urobit...