Zvacsene lymf. uzliny, potravinova alergia, zub mudrosti

Príspevok v téme: Zvacsene lymf. uzliny, potravinova alergia, zub mudrosti
unk103

Zdravim,

uz som raz koncom decembra tu prispieval.
Mam nasledovny problem:
Asi od 18 teho decembra sa mi postupne na tele objavuju zvacsene lymfaticke uzliny.
Vzdy ked sa ma uzlina zvacsit predchadza tomu bolest v danej casti tela (napr zvacsila sa mi uzlina pod pazuchou tak ma bolel prsny sval a svaly dookola). Bolest nei je prilis velka.

Uzliny vzdy dorastli asi do velkosti hrasku. Niekedy sa zmensia niekedy su zas velke ako boli predtym. Su umiestnene jedna nalavo na krku, druha napravo, tretia pod sankou, dalsie dve pod lavou a pravou pazuchou. A este asi dve na pravej strane brucha v slabine.

Asi 27. decembra som bol u lekara urobil mi kompletny krvny obraz a vsetko mam absolutne v poriadku.

Sem tam mam aj taky mensi tlak v oblasti podbruska ale to moze byt asi sposobene tym ze dost casu travim za PC (programovanie apod.) -> cize asi od chrbtice.

Taktiez som v priebehu decembra zistil ze mi rastie zub mudrosti vlavo hore. Zub mudrosti je na polovicu vylezeny no ako by sa jeho rast teraz zastavil. Zub ma neboli, akurat mam niekedy mierne stuhnutu sanku pri nom.

Teploty nemam -> teda aspon necitim. V decembri sommal ale maximalne 37 - 37,1 °C. Na hmotnosti som od konca decembra pribral asi kilo (Vianoce a spol.). Znizenu chut do jedla tiez nemam.

Chcel som sa opytat ci mate nejaku skusenost s obdobnym pripadom? Moze byt zvacsenie tychto uzlin sposobene rastom zubu? Alebo moze byt dovodom este aj pridruzena nespecifikovana potravinova alergia?

-> ohladom alergie beriem Aerius (antihistaminikum) a Seretide (inhaler).