Riedka stolica kazdy den 1x

Príspevok v téme: Riedka stolica kazdy den 1x
trinity11

Uz dlhodobo mavam kazdy den jeden krat vzdy riedku stolicu. Neviete mi prosim vas povedat ci to je priznak nejakej choroby? Treba to podla vas nejak liecit? ja vobec neviem co s tym. Nemeni sa to ani so stravou, ale nic ma neboli a nemam ani nejake ine traviace problemy... Prosim poradte mi nieco lebo zacinam mat zle obavy

trinity11

Lulu2011 - nie, nestrieda sa to, je to kazdy den rovnake, ci jem ovocie, zeleninu, alebo maso, ci pecivo. Ale vadi mi to aj z toho dovodu, ze casto mam pri velkej potrebe pocit, ze este stale nie je "hotovo" a ked sa ponahlam tak je to dost obtazujuce... ale tak pokial to nie je nejaka choroba typu rakovina, co ma napadlo ako prve, tak sa s tym asi zmierim a nebudem sa tym zaoberat
adaKava - vyskusane bolo vselico a nezmenilo sa nic, niekedy je to este vodnatejsie inokedy nie, kaslem uz asi na to. Ziadne probiotika uz ale kupovat nejdem. 1500 korun doslova splachnutych a ziadny ucinok za cely mesiac (probiofix). Ani sa mi moc nechce verit ze to vobec niekomu mohlo nejak pomoct, podla mna je v tych tabletach nejaky uplne obycajny prach :-) cisty podvod

Lulu2011

trinity - no zvykla som si, ale ci je to dobre, cojaviem, ja si skor myslim, ze celkovo travenie zle pracuje, ked je riedka stolica, alebo mozu byt premnozene nejake bakterie v creve, strieda sa ti to, ci mas stale riedku stolicu?

adaKava

v prvom rade je dolezite ako sa citis ty Trinity11....ak by ti to robilo velke problemy, tak potom to uz musis nejako riesit....ale zalezi len na tebe....je to tvoje zdravie a ako s nim nalozis tak bude...a co sa tyka probiotik, tak treba hladat,ktore su tie prave....nie je probiotikum ako probiotikum....Inak osidlovanie prospesnych bakterii trva roky....pozri toto...:
www.youtube.com
A prednost treba davat zivym mliecnym bakteriam....bryndza, acidko a pod....

trinity11

Lulu2011 - kdeze, na ziadne hadice nepojdem, ani keby ma mal slak trafit :) Mozno ked ma cosi bude boliet a bude to nevyhnutne, ale len tak ani nahodou. Pytam sa tu prave kvoli tomu, aby nebolo nutne tam ist, ze ak mal nahodou niekto nieco podobne a nemal ziadne ine problemy dlhodobo ako napriklad ty (teda ze sa ti neobjavila ziadna choroba), alebo ze ci dokonca mozno niekto objavil nieco co mu to zmenilo... a tak

1. ella

ja som sa v decembri minulého roku dozvedela o TIBETSKEJ HUBE, odvtedy ju používam a cítim sa lepšie, myslím, že sa mi upravilo všetko v črevách

adaKava

Evik1 - aha....uz chapem....ja inak tiez nemozem velmi strukoviny....ked zjem fazulu, tak ma boli az hrudnik ako ma naduva....nemozem ani mliecne vyrobky a mlieko, lebo mam alergiu na probiotika....aspon myslim, lebo ked si dam aj umele, tak sa cela vyhadzem mam taky ekzem svrbivy.... Takze trpim castymi mykozami,ale ked mam svrbivy vytok tak aj napriek alergii nasadim hned probiotika hlavne lokalne....tie mi zle nerobia....
Chlorofilove tablety dostat v DrogerieMarkt - su zo vzklicenej psenice a posobia na organizmus zasadito....likviduje sa tym vela neziaducich bakterii cize akoby antibiotikum....
www.zelenepotraviny.com

evik1

tiež mi robili test na celikiu-nič,laktoza-nič,našli dva vriedky pri vstupe do žalúdka,to by vysvetľovalo to štípanie,lebo záhu som nikdy nemávala,skôr také stavy,ako ked ti je zle z auta apod.nausea,teda zobudila som sa ráno a bolo mi nanič a do toho ešte to riedka,tak už som bola v šoku,čo mi je,trvalo to dlho.potom som zmenila mudr.lebo tan mi odporúčal len sa riadne najedť a klobásy,tak uzaj.nová lekárka mi urobila pap-test,výsledok,podozrenie na okultné krvácanie! obj.som sa na gastro.masiac v strese.lúčola som sa so zdravím.preto odporúčam každému,komu radia-choďte na vyšetrenie,lebo: zistilo sa ,že som zdravá,to je hlavné,takže psychika! no a čo ďalej? stravu som už viac obmedziť nemohla,lebo by som nič nejedla anorektická niesom.Stále behám 10km denne pre dobré trávenie a ešte nejesť?!!!znovu som nasadila večer do stravy psylium+ tabletky ,ale už nie probio,ale nejaký mix-papaín,vitamíny+vláknina,ozaj zle mi robil ich slávny inulín-prebiotikum,išlo ma rozhodiť.neverila som,žebpsiylium by mi zas pomohlo,ale stalo sa! som šťastná,je aj viac bielkovín a v poho.snažím sa jesť menej škrobov,čo pri mojom športe je veeeeľmi ťažké,lebo som hladná,nejem už toľko surovej mrkvy-mala som ju na žalúdok,ked mi bývalo ťažko,ale som aj bola oranžová až mi iní vraveli,no obmedzila som a menej ma zdúva,odoranžovela som,nabehol mi menzes po 9 rokoch !!!doktor sa čuduje,behám stále ako šišina ,alale som silnejšia.ono ideál by asi bolo fakt vylučovať postupne zo stravy obilniny a nahrádzať ich biekovinami,ale k tomu sa žiada zelenina a ja ju nemôžem,tak sa trápim ďalej,neviem aký enzým si dodať,aby som mohla zahryznú do kapusty.Jednoznačne skús to psylium zahustí ti ,ale pozor,ak sa málo pije,zas v tebe kvasí,ale to mám len niekedy,ked sa málo napijem.Apropo,tie chlorofilové tbl.ma zaujímajú.Ani HL nepomohol.je to o inom.Pá.stále bojujem.pozor na inulín.

adaKava

trinity: skus este nasadit Chlorofilove tablety....dostat kupit v DM-ku.....Ak sa bojis rakoviny, aj keby bola, tak zasadite prostredie, ktore vyvolavaju rastliny, pomahaju zabranit rastu vsetkych bakterii aj rakovinovych buniek....
Netreba sa bat nicoho...vsetko sa da vyliecit a cim skor zacnes tym lepsi vysledok....
Vsetkeho vela skodi aj probiotik...vsetko ma byt z mierou a viac si musime vazit toho co nam dava priroda....vodu, rastliny, zeleninu, slnko a pod....vsetko so vsetkym suvisi....
Aj psychika vplyva na nase choroby....mozno mas vela strachu a v skutocnosti ti nic nie je....Prinut svoju mysel, nech sa zmieri s tym ze je vsetko v uplnom poriadku a kazdy den si hovor, ze si zdrava....aj keby si nebola, prinutis,tak svoj organizmus aby sa vyliecil....My mame ten dar,ze sa vieme liecit aj sami, tak to skus....