Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ROZDIEL medzi ŠPECIÁLNOU PEDAGOGIKOU a LIEČEBNOU PEDAGOGIKOU a jej ŠTÚDIUM

špecka

zuzu, na špecke máš matiku všeobecnú (integrály, derivácie, matice), štatistiku, teóriu pravdepodobnosti. na mgr stupni didaktiku matematiky a špec. didaktiku matematiky, čiže matematiku zákaldnej školy, plus jej didaktiku, čiže postupy ako učiť jednotlivé príklady....to isté máš aj s ostatnými predmety, čo sa vyučujú na základných školách, resp. na špec. základných, závisí od konkrétneho učiteľa, kt. danú prednášku vyučuje. Menila sa však akreditácia, takže možno sa pomenili aj predmety, treba si to pozrieť v ročenke, nájdeš ju na webe. Cudzí jazyk je len vo výberových predmetoch, avšak odporúčam, keďže aj tak počas štúdia budeš musieť prekladať rôzne odborné zahraničné články v rámci semestrálnej práce a potom na záverečných prácach.
kompetencie špe. pedagóga sa líšia vzhľadom na kombináciu akú si vnútorne potom na škole vyberieš, ale určite je ich viac ako tu bolo spomenuté. Záber je celkom široký, osobne by som ale už viac na SK tento obor neštudovala...

lionesssssss

na špecke určite nejaká štatistika
na liečebke s matikou nič, a cudzie jazyky sú vo voliteľných

ale odporúčam sa cudzie jazyky učiť, jednak ti to uľahčí štúdium (budeš môcť využívať aj zahraničnú literatúru) a jednak ti to otvorí dvere na študijné pobyty a stáže

Zuzu3

lionesssssss
Ďakujem za info a keď Ťa tu takto mám, mohla by si mi povedať, či na liečebke je MAT a cudzí jazyk. /tiež na špeciálnej, pokial máš informácie/

ĎAKUJEM

lionesssssss

vieš čo zase ja milujem ? ak sa niekto do niečoho fakt nerozumie, ale ide sa hádať s tým, ktorý sa rozumie viac, to je pre toto fórum dosť špecifické, všimla som si už dávnejšie

čo už

ja asi neviem o čom hovoríš, netuším totiž, v čom som vyrývala. iba som napísala o čom to skutočne je. jedna vec je kniha a druhá vec je reálne štúdium a prax a uplatnenie.

či dotklo sa ťa to veľmi? že som ťa opravila ?

lionesssssss

sweetdream :-))) teória je jedna vec, realita druhá :-))) ale odkážem prof. Horňákovej, že sme ju tu dnes spomínali ;-)pozdravím ju od teba :-P

lionesssssss

liečebný pedagóg sa vôbec nezaoberá vzdelávaním, ale dobre :-DDD

podstata liečebnej pedagogiky je v tom, že liečebný pedagóg pomáha ľuďom v náročných situáciach, tzn. v pri spomalenom vývine, ochoreniach (chronických, náhlych), atď. Zaoberá sa najmä liečebnopedagogickou diagnostikou, a následnou liečebnopedagogickou terapiou, snaží sa človeka podporovať v tom, čo je v ňom dobré a zdravé, zvládať jeho situáciu a pod.
Jeho uplatnenie je široké a nie je obmedzené len na DD, reedukačné centrá, môže sa u platniť prakticky všade, kde sa jeho činnosť vyžaduje.

špeckára si vystihla dobre, okrem vzdelávania sa môže ešte uplatniť aj v špeciálnopedagogickom poradenstve, ktoré sa dá študovať len v BA na UK

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

ROZDIEL medzi ŠPECIÁLNOU PEDAGOGIKOU a LIEČEBNOU PEDAGOGIKOU a jej ŠTÚDIUM - Fórum - ZDRAVIE.sk