Priateľkama brzdí

Príspevok v téme: Priateľkama brzdí
Topowriter

Mám niečo cez dvadsať rokov, moja priateľka 19, bude mať dvadstať. Priateľka pôjde na VŠ, mometálne z jednej odišla a hľadáme si spolu prácu. Problém je v tom že do zahraničia ju rodičia nechcejú pustiť a ja osobne by som zo Slovenska hneď vypadol. Čiže sa musím orientovať podľa nej, resp. jej rodičou. Ona by možno na ďalšiu VŠ ani nešla keby ju rodičia do toho netlačili. Ďalšia vec je,že nemôžeme ísť spolu na dovolenku, ba ani na Slovensku niekam ísť dokonca nemôže ani u mňa prespať. Rodičia ju nepustia. Peniaze by sme si na to našetrili sami ale jej rodičia povedia nie a už je po dovolenke. A takto je to v mnohých veciach. Sme spolu 3 roky. Ja ju mám veľmi rád a záleží mi na nej a doteraz som tie veci bral vcelku pohode. Len teraz už vážne neviem. Ona je taká ako ja, podobná a aj ona chce ísť na dovolenku, do zahraničia pracovať, možno sa tam i natrvalo odsťahovať lenže jej rodičia jej všetko zakážu a tým pádom aj mne. A ja už neviem čo robiť. Samozrejme ak ju mám rád,všetko vydržím. Lenže chcem spolu rodinu a keď vidím ako niektorý známi pracujú v zahraničí a kúpili si pozemok, začínajú stavať dom, alebo niektorý aj natrvalo už odišli tak nevie či konám správne že sa nechám takto obmzedovať priateľkou.Alebo skôr priateľkynimi rodičmi a vôbec neviem čo robiť. Nechcem ju stratiť ale zase ani nechcem pracovať za mizerné peniaze, a ešte neviem ako dlho čakať kým spriateľkou budeme môcť niekam vyraziť. Keby som sám bez nej, tak určite cestujem po svete ale takto keď s ňou chodím nedokážem odísť na niekoľko dní preč a ona bude sedieť doma Čo by ste robili vy v moje situácii?

verteneverte

ci verite alebo nie, aj ja som nieco take, ako jeho priatelka /mam o rok viac ako ona, priatel o 4 viac ako on/...rodicia mi urcite veci zakazuju, do 18 toho bolo dost, ci vychadzky do urcitej hodiny a take tie blbosti, to som si uz zvykla..ked spomeniem ze by sme chceli ist do zahranicia, aj ked len cez leto si zarobit tak nie, nikam nepojdes atd atd...ked spomeniem zeby som sla brigadovat, tak hovoria ze si najdi brigadu, kde nebudes robit nocne, lebo tam ma nepustia..no clovek chce robit a nemoze? chodim do skoly..ani na vylety s priatelom viac ako jednodnove /t.j. boli by sme spolu cez noc/ ma nechceli pustit..a ked im vykricim, ze to nie je normalne, chcem si aj ja nieco zarobit, dobre sa ucim a nemam 5 rokov, argumentuju tym, ze aj ich kolegovia /jasne, ze si vybrali takých, ktorí tomu vyhovuju/ nepustia svoje decko na nocnu, ani do zahranicia pracovat...no ale uz teraz som aj ja uz povedala ze idem prec, pojdem aj na dovolenku a mi nebudu branit, s tym sa uz zmierili...ale s tou brigadou, pracou...to nie... a ja by som sa tiez neopovazila z domu len tak utiect..nie preto, ze som nevyzreta a nechcela by som to niekde v kutiku duse, ale tak sa odvdacit rodicom /alebo ako to napisat/ a neviem si predstavit co by potom robili, ako by reagovali, zdalo by sa mi to nefer /aj ked ani oni nie su celkom fer /bala by som sa ich /nie toho ze odcestujem/...neviem ani ako to vyjadrit slovami...tak mne nastal ten cas vzopretia asi pred rokom, kedy som si uz naozaj povedala ze stacilo, aspon na tieto veci tykajuce sa vychadzok, vyletov atd, kedze este chodim do skoly a to vela pracovat asi nebudem, max. brigada cez leto, ale aj to je tazko si najst nieco...

soffa

v tvojej situacii?nech sa priatelka spamata!!!ma predsa 19 uz je dospela!!to chces cely zivot prezit,co ti svokrovci nakazu????vzdycky bude tak ako povedia"oni"!!!!vidno na tebe ze si zodpovedny,tak nechapem ten pristup on nich!mali by byt radi,ze si chcete ist zarobit,pomoct vam,aby ste sa mali lepsie,a netrpeli nedostatkom penazi...nechaj ju!vzdycky ta bude brzdit a vzdyckky sa budete riadit jej rodicmi.si na to pripraveny????

Nicoll

prosím ???19 ročnej,dospelej osobe rodičia zakazujú zariadiť si život po svojom!?nehnevaj sa,mne to pripadá akoby sa priateľka vyhovárala na rodičov lebo sama nevie čo chce,,presne ako píše Slobodná...

dobra vila

Normalne neverim, ze nejaky rodic takto obmedzuje svoje dieta. Si si isty, ze je to ICH vola?? A nie jej? Len to tlmoci akoby v mene rodicov? Fakt zaujimave, som z toho paf. Nieze by boli radi, ze sa dievca chce osamostnanit, zarabat na seba, otukat sa a budovat si buducnost, ale pride mi to, ze ONI su radi, ked ich dievcatko sedi doma pri mamickinej sukni. Spytaj sa ich, ci ich bude bavit zivit ju aj nadalej takto dlhe roky, ked z nej vychovaju nejaku neokresanu mantacku... nemam slov... Ma 18. Zbalte si kufre a chodte! Kazdy zaciatok je tazky a keby nieco, na VS moze ist hocikedy...a ten papier z vysky nie je zaruka, mozno si s nim bude moct akurat tak v*triet zadok, sorry za vyraz :). A do septembra casu dost! Balte sa a chodte. A takisto nesuhlasim s tym, aby jeden takto obmedzoval druheho. Ak po tom tuzis, skutocne chod, nemusi to hned znamenat rozchod.

Slobodna

Podľa mňa ste absolútne na svoj vek nevyzretí. Aj keby ste išli do zahraničia tak sa tam stratíte. Trošku priebojnosti a vlastného názoru by neuškodilo vám obom. Pre ňu: Dospelosť je čas, od ktorého si môžem robiť čo chcem. Ak tak veľmi chce, tak prečo nejde? Zrejme jej pohodlnosť u rodičov vyhovuje, inak by sa už dávno vzoprela. Choď bez nej, inak sa ona nikdy nespamätá a neprebudí k samostatnosti a aktivite. Ak ťa má naozaj rada tak pôjde s tebou. Láska je síce pekná vec, ale netrvá večne a raz zistíš o čo všetko si vďaka nej prišiel. Ver mi, že sa neoplatí obetovať pre niekoho iného. Ak chceš v živote čosi dosiahnuť, musíš byť tak trošku sebec. Nehnevaj sa ale vy dvaja mi mentálne pripadáte na úrovni 14 ročných detí a nie zodpovedajúc vášmu veku.

Topowriter

No láska a hlúposť nemajú ďalko od seba a verím vám, že sa správam ako idot zrejme. Neviem. Na jednej stránke už dlho to akceptujem ale chcem už začať aj žiť. Ale zase ju tlačiť aby sa vzoprela rodičom, ako myslím že by bolo načase keď má skoro už 20 rokov ale nechcem ju štvať poroti nim. A jasné, nie sme manželia, ale ísť na dovolenku bez nej? To mi príde choré. A čo prídem z dovolenky a myslíte že by ju tešilo počúvať moje zážitky? Určite by bola smutná, že tam nemohla byť so mnou a ja osobne by som ani nedokázal ísť bez nej a zabaviť sa. Alebo odísť do zahraničia pracovať a ju tu nechať, veď sa uvidíme možno raz za 3 mesiace. Sme spolu 3 roky a je nám spolu úžasne, všetko je medzi nami tak ako by malo byť ale to obmedzovanie....

Blondula

mne sa zda,ze "retardovany" je zakladatel temy !!!! .... akoze prepac ze som to tak napisala,ale nie ste manzelia a ked ty chces ist na dovolenku,do zahranicia alebo robit ine veci tak jednoducho CHOD !!!! bud sa priatelka uvedomi alebo nie !!! viem ze ju lubis,ale zda sa mi to cele fakt "retardovane" :DDDD co sa tyka jej rodicov,tak k tomu sa radsej nevyjadrujem !! po 3 rokoch co ste spolu nemozete vlastne robit spolu nic ? chore...