Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Čerstvý vodič

lost

a ozaj - sem tam pocuvaj na intiuciu
tj. KAZDE auto je nepriatel a KAZDE auto moze urobit totalnu haluz, napr strhnut volant na teba, ak predbiehas, alebo prudko zabrzdit
toto nie je ale zle - hold nikdy nevies co sa moze stat, tymto ta nechcem strasit, skor aby si bol viac v obraze - niekedy musis mysliet aj za ineho vodica a nie len za seba.. (sme len ludia, nemusi to byt bezprostredne retard, za to ze spravi banalnu chybu)

lost

neboj sa, ak ti tam nieco vbehne, REFLEX ti pomoze.. neomzne aby si len zakrical a nic nerobil :) to by si musel byt extremne ospaly flegmatik..

a ak nestihnes zareagovat tak;

1. mas airbagy
2. karoseriu, ktora sa deformuje a absorbuje nergiu

uprimne, ak by mi nejaky chodec vbehol do cesty, napr ak idem na dialnici predpisovych 130kmh, nemal by som vycitky - nemal tam co robit sakra.. (toto obzvlast na margo DRZOSTI chodcov, co vbehnu na priechod len tak a verte mi, je ich dost.. a veruze by som z nich vysudil dušu, ak by som chcel, lebo robia hluposti)

ale jendoduchsie je mat nohu na brzde, resp nepouzivat tempomat (kde je riziko, ze ti tam niekto vbehne a nad 130kmh uz absolutne vobec nie), ist radsej pomalsie ako rychlo aj ked sa na teba niekto pcha - pamataj, ze ak sa na teba lepi niekto pred tabulou oznamujucou koniec obce, najskor to bude policajny radar v terene..

a ak si stale budes mysliet, ze nestihnes zareagovat, zaparkuj a kup si mesacnik na vlak/bus..

pretoze inak ako skusenosti tuto skusenost nemas sancu nabrat, popripade hraj pocitacove hry, ktore PREUKAZATELNE 9pre haterov) zvysuju rychlost/vsimavost cloveka.. o par milisekund, ale aj to su centimetre v aute a brzdnej drahe..

rony26

hlavne prestan hned mysliet na to najhorsie...ak budes mat pri sadani za volant hned pred ocami ako niekoho zrazas tak sa toho strachu tazko zbavis...dodrzuj predpisy, sustred sa na soferovanie a predvidaj situacie co mozu nastat...casom si zvyknes, aj ked mat isty respekt voci autu (soferovaniu) nie je nikdy na skodu

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Čerstvý vodič - Fórum - ZDRAVIE.sk